Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sjenjakom će teretni vlakovi tutnjati 120 km na sat!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2008. 8:49 
Naslov:  Sjenjakom će teretni vlakovi tutnjati 120 km na sat!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Grad Osijek si ne smije dopustiti da međunarodni željeznički koridor prolazi kroz stambeno naselje Sjenjak; Grad mora prionuti poslu i hitno napraviti rješenje pitanja željezničkog prometa! - poručuje Josip Škorić, član Uprave Hrvatskih cesta i potpredsjednik osječkog Gradskog vijeća.

Problem željeznice, konkretno prelaska željezničkog koridora 5C preko dvije iznimno bitne gradske prometnice - Vukovarske i Ulice sv. L. B. Mandića - Škorić vidi kao trenutno jedno od najbitnih gradskih pitanja, a rješenje je, smatra, gradnja novog ranžirnog kolodvora.

- Županija, Grad i Hrvatske željeznice moraju zajednički pronaći rješenje koje će pitanje željezničkog prometa riješiti na kvalitetan način. Grad si ne smije dopustiti da međunarodni željeznički koridor prolazi kroz, primjerice, stambeno naselje Sjenjak, kad znamo da su na tim prugama brzine i do 120 kilometara na sat. Potrebno je izmjestiti ranžirni kolodvor, dakle, napraviti novi kolodvor za teretni promet - kaže Škorić.

Time bi se, dodaje, ujedno i rasteretio postojeći kolodvor koji bi bio namijenjen isključivo za putnički promet. Prostora za novi ranžirni kolodvor, kaže, ima južno od grada.

- Nedavno smo Mario Crnjak i ja bili u HŽ-u, gdje se razgovaralo o mogućnostima i potencijalnim rješenjima toga problema. Uputit ćemo prijedlog i Oliveru Grigiću u Zavod za prostorno uređenje da se u izmjene županijskog Prostornog plana uvrsti rješenje oko kojega se usuglasimo da je najbolje. HŽ ima dobru volju prihvatiti rješenje koje ponudi Grad Osijek - tvrdi Škorić.

Tako veliki projekt, dodaje, morao bi se graditi etapno, “ali moramo napraviti prvi korak”. Međutim, taj “prvi korak” već se godinama spominje. Sjetimo se, postojali su prijedlozi o denivelizaciji dviju prometnica.

- Da, bilo je loših rješenja, ideja o nakakvim nadvožnjacima i slično. Napraviti nekakvu “džombu” koja će ići posred grada, to nije dobro. Prvi korak je prostorno-planska dokumentacija. Onda imamo koridor koji se čuva i onda je pitanje prioriteta HŽ-a, Grada i same države da se odredi dinamika rješenja toga problema - zaključuje.

Škorić: Zbog politizacije, o bitnom se ne razgovara

Logično se, govoreći o koridoru 5C i željeznici, nameće pitanje zašto taj problem uopće još postoji. Trasa koridora poznata je već godinama. Isto tako, riječ je o projektu koji Grad i Županija ne mogu riješiti bez državne intervencije.

- Dosta smo tu i sami krivi. Oni koji bi trebali voditi brigu o tome inertni su. Također, mislim da smo preskromni, da je to naš najveći problem. I da ne znamo tražiti. Primjerice, od HC-a su se tražile stvari koje nisu u ingerenciji HC-a, a neke kapitalne stvari na koje je Grad imao pravo nisu se tražile. Premalo se razgovara o pravim problemima. Sve je toliko ispolitizirano da ono o čemu bi se trebalo razgovarati uopće ne dolazi na dnevni red. Važnije je tko je dobio kakav stan, kaže Škorić.

Matković: Najveća je odgovornost na HDZ-u

Najveća odgovornost oko toga pitanja, kaže osječki gradonačelnik Gordan Matković, je na HDZ-u, kao vladajućoj stranci na nacionalnoj razini. Ističe, također, kako je Grad dao prijedlog za izmještanje željeznice izvan Osijeka.

- Kroz dopune županijskog Prostornog plana tražili smo način za izmještanje željezničkog koridora 5C, ne samo istočno od Čepina pa pravcem zapadne obilaznice, kako je to Županija predložila, nego da ode na trasu cestovnog koridora 5C. Prema njihovom planu, željeznica bi prošla između Retfale i Višnjevca, a prema našem između Josipovca i Petrijevaca. Na žalost, mi možemo biti samo predlagači, no koristit ćemo sve vrste pritisaka da to prođe, kaže Matković. Govoreći o drugim prijedlozima koji su se spominjali, Matković kaže: “Denivelizaciju treba napraviti, ali pruzi koja će biti u funkciji gradske željeznice, a ne tranzitnog koridora 5C".

Autor: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2008. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E sad bi opet netko gradio novi kolodvor.....Osobno smatram da bi trebao novi kolodvor....ali za obje namjene, ne samo za putnicki nego i za teretni....naime problem je sto se vec poceo graditi autobusni kolodvor tako da nije sad zgodno izmjestati kolodvor za putnicki promet....hmmm.....kaze Sjenjakom ce vlakovi ici 120 km\h....i to samo teretni....teretni ne moze ali putnicki moze....koja gluperda....Neka jednostavno ukopaju prugu i naprave nekakav polutunel do kolodvora i problem rjesen....

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2008. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve su to gluposti pa to je pola grada, nek jure 120 na sat al nek im murija onda šiba kazne jebiga, u gradu je ograničenje 50, kakvih 120 jesu oni normalni i sad kad se vlakovi vuku malo malo neko završi pod njim a šta bi bilo tek kad bi šibali 120

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2008. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

El-Fatih je napisao/la: ›
E sad bi opet netko gradio novi kolodvor.....Osobno smatram da bi trebao novi kolodvor....ali za obje namjene, ne samo za putnicki nego i za teretni....naime problem je sto se vec poceo graditi autobusni kolodvor tako da nije sad zgodno izmjestati kolodvor za putnicki promet....hmmm.....kaze Sjenjakom ce vlakovi ici 120 km\h....i to samo teretni....teretni ne moze ali putnicki moze....koja gluperda....Neka jednostavno ukopaju prugu i naprave nekakav polutunel do kolodvora i problem rjesen....

mislim da je prevelika investicija kompletno izmještanje željeznice iz osijeka, što uključuje i izgradnju novog kolodvora sa svime što uz njega ide. bilo bi nefunkcionalno putnički kolodvor maknuti iz grada, a ako ostaje putnički, bez obzira je li teretni uz njega ili ne, treba riješiti problem pruge kroz osijek, a to se može riješiti ukopavanjem, kako je rekao el-fatih, ili nekom sličnom opcijom, zatvaranjem pruge ogradom i gradnja podzemnih ili nadzemnih prolaza za pješake i automobile.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.09.2008. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba malo pazljivije citati ....

Citat: › - Županija, Grad i Hrvatske željeznice moraju zajednički pronaći rješenje koje će pitanje željezničkog prometa riješiti na kvalitetan način. Grad si ne smije dopustiti da međunarodni željeznički koridor prolazi kroz, primjerice, stambeno naselje Sjenjak, kad znamo da su na tim prugama brzine i do 120 kilometara na sat. Potrebno je izmjestiti ranžirni kolodvor, dakle, napraviti novi kolodvor za teretni promet - kaže Škorić.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2008. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
mislim da je prevelika investicija kompletno izmještanje željeznice iz osijeka, što uključuje i izgradnju novog kolodvora sa svime što uz njega ide. bilo bi nefunkcionalno putnički kolodvor maknuti iz grada, a ako ostaje putnički, bez obzira je li teretni uz njega ili ne, treba riješiti problem pruge kroz osijek, a to se može riješiti ukopavanjem, kako je rekao el-fatih, ili nekom sličnom opcijom, zatvaranjem pruge ogradom i gradnja podzemnih ili nadzemnih prolaza za pješake i automobile.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2008. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Sjenjakom će teretni vlakovi tutnjati 120 km na sat!?


Pih!
Pa Shinkanseni piče 300 km/h po Tokyu, Osaki, Naganu i okolo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Disturbed
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2008. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je bolje ne komentirati, ali ajde, kad sam već započeo... Tko god se bar malo upoznao s prometnim pravilima željeznice odmah može reći da je cijeli članak glupost kakvu samo mi možemo napisati. Ako će teretni vlakovi voziti 120 km/h na otvorenoj pruzi, ne znači da će i na ulazu u grad. Očito nitko nije čuo za ulazne signale i ostalu signalizaciju kojom se brzina na prilazu kolodvorima - smanjuje. Potpuna neupućenost nadležnih u Gradskom vijeću i pokušaj lapanja novca s izgovorom kako treba graditi novi kolodvor!!! Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2008. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

120km/h
i kako će onda pješači pretrčavat preko pruge??? jedino da se izgradi neki prijelaz kao na gl. kolodvoru

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.09.2008. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: › i kako će onda pješači pretrčavat preko pruge???

jako brzo osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Disturbed
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2008. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
120km/h
i kako će onda pješači pretrčavat preko pruge??? jedino da se izgradi neki prijelaz kao na gl. kolodvoru

Pa nije pruga promenada da je namjenjena za bezbrižno šetanje. Tako možemo reći i za obilaznice, autoceste...zašto vozila brzo idu kad bih ja tu hodao!? Uostalom, postoji podvožnjak na Trpimirovoj, stoga...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.09.2008. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Disturbed je napisao/la (Pogledaj post): ›
MissTake je napisao/la: ›
120km/h
i kako će onda pješači pretrčavat preko pruge??? jedino da se izgradi neki prijelaz kao na gl. kolodvoru

Pa nije pruga promenada da je namjenjena za bezbrižno šetanje. Tako možemo reći i za obilaznice, autoceste...zašto vozila brzo idu kad bih ja tu hodao!? Uostalom, postoji podvožnjak na Trpimirovoj, stoga...

al autoceste i obilaznice ne prolaze kroz gotovo centar grada i naseljeno područje...a ova pruga prolazi posred grada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2008. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Disturbed je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa nije pruga promenada da je namjenjena za bezbrižno šetanje. Tako možemo reći i za obilaznice, autoceste...zašto vozila brzo idu kad bih ja tu hodao!? Uostalom, postoji podvožnjak na Trpimirovoj, stoga...

nisam ni mislila staviti ruke na dupe i šetati po tračnicama

ja govorim o prijelazu kad se ulazi na sjenjak, tamo kod drvljanika itd.... pruga je baš u krivini iovako je teško sagledat vlakove koji dolaze u kolodvor

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.09.2008. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
Disturbed je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa nije pruga promenada da je namjenjena za bezbrižno šetanje. Tako možemo reći i za obilaznice, autoceste...zašto vozila brzo idu kad bih ja tu hodao!? Uostalom, postoji podvožnjak na Trpimirovoj, stoga...

nisam ni mislila staviti ruke na dupe i šetati po tračnicama

ja govorim o prijelazu kad se ulazi na sjenjak, tamo kod drvljanika itd.... pruga je baš u krivini iovako je teško sagledat vlakove koji dolaze u kolodvor


Srušiti okolne zgrade?

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2008. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da bi bilo pametnije rusiti ovakve mamlaze kojima takve ideje padaju na pamet.....

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: