Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Marković: Butra će se kod vozača moći nadopuniti za dvadesetak dana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2008. 8:22 
Naslov:  Marković: Butra će se kod vozača moći nadopuniti za dvadesetak dana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Vozač u autobusu rekao mi je da mi ne može nadopuniti karticu na kojoj sam ostala bez novca i morala sam kupiti novu i ponovno platiti 20 kuna kaucije. Tako sam umjesto 13 kuna, vožnju do Čepina platila 33 kune. Sutradan sam otišla u GPP-u vratiti karticu viška, ali nisu mi htjeli vratiti novac. Službenik na šalteru mi je pojasnio da je ta mogućnost greškom objavljena na web stranici GPP-a i savjetovao neka svoju butru prodam nekom za deset kuna, ispričala nam je Dunja K. koja redovito putuje na relaciji Čepin – Osijek – Čepin.

To je samo jedan od primjera manjkavosti u funkcioniranju novog sustava za beskontaktnu naplatu gradskog prijevoza putnika vrijednog 4,5 milijuna kuna, na koji se građani žale posljednjih desetak dana, otkako ga je u promet pustio gradonačelnik Gordan Matković. Tada je bio predstavljen kao jedinstven i najsuvremeniji u ovom dijelu Europe, a brojnim prednostima u odnosu na dosadašnji, no u praksi pokazuje mnoštvo nedostataka.

To što nekim putnicima uređaj za očitavanje, validator, nije prepoznavao butru, direktor GPP-a Darko Marković obrazložio je pogreškom pri izradi jedne serije od stotinu kartica i vlasnike pozvao da ih dođu zamijeniti za ispravne. Validator ne reagira niti u blizini kreditnih kartica, pa zbunjeni putnici zadržavaju ulazak ostalih u vozila gradskog prijevoza plaćanja. No, iskustvo naše sugrađanke, kada kod vozača nije mogla nadopuniti iznos na kartici, niti u GPP-u vratiti karticu viška koju je morala kupiti, dovodi u pitanje elementarno funkcioniranje.

- Upravo smo uveli još tri prodajna mjesta gdje se kartice mogu kupiti ili nadopuniti, pa ih sada u gradu imamo pet, a u roku 20 dana putnici će tu uslugu moći dobiti i kod vozača. Sustav se postupno uhodava i još traje obuka na svim razinama, jer promjene su velike, sustav je iznimno kompleksan i još ne postoje relevantna iskustava s njegovom primjenom u našim uvjetima. Ovo što kažete da se dogodilo vašoj čitateljici, nije se smjelo dogoditi, pa je molim da dođe u GPP kako bismo joj vratili kauciju za karticu i ako ponovno ne uspije, neka mi se javi kako bismo provjerili gdje je došlo do greške, rekao nam je direktor Marković.

Dosad su, kaže, uspješno riješili 95 posto problema na koje su naišli, a za prvih desetak dana prodali su desetak tisuća kartica.

Autor: Goran Flauder

Pročitajte i...
Kako radi BUTRA?
GPP novi vozni red, ali i novi sustav naplate!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2008. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isprva sam pozdravio ideju i dalje mi je ok ali sada ipak mislim da su bolje te silne novce uzeli i uložili u kupnju novoga tramvaja a za ovo bi bilo vremena.
Nemamo ni poštene dvije linije tokom cijele godine zbog nedostatka tramvaja a oni idu modernizirati i tešku zbrku napraviti. To se kaže kruha preko pogače!

A neko iz retfale do kolodvora mora barem jednom presjesti odnosno dva puta ako ne želi čekati na mačkamami 20tak minuta što je teška debilana. Umejsto da uvedu i tu liniju oni troše pare na iako pohvalne stvari ali prije reda!

Taj Marković je nesposoban umjesto cijelo ljeto da se privikavamo oni to uvedu u najvećem jeku - to čisti nedostatak poslovne ili bilo kakve druge inteligencije.

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2008. 9:44 
Naslov:  Re: Marković: Butra će se kod vozača moći kupiti za dvadesetak dana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozgovi iz GPP su izgleda više vremena proveli u smišljanju ingenioznog imena kartice, nego u sve probleme oko jedinstvenog i najpravičnijeg rješenja naplate gradskog prijevoza u svijetu.
Šteta što ta i takva "jedinstvena" rješenja nigdje u svijetu ne prepoznaju, pa im ne možemo poslati naše "stručnjake" da ih prosvijetle.
Zamislite kako bi nam krenulo kada bi sve te "mozgove" poslali izvan zemlje na par godina...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2008. 9:49 
Naslov:  Re: Marković: Butra će se kod vozača moći kupiti za dvadesetak dana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grissom je napisao/la (Pogledaj post): › Mozgovi iz GPP su izgleda više vremena proveli u smišljanju ingenioznog imena kartice


Čak ni to.
Dizajn studio MIT odradio taj posao, čini mi se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2008. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ta prokleta butra još uvijek ne radi, smeće

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.09.2008. 11:11 
Naslov:  Re: Marković: Butra će se kod vozača moći nadopuniti za dvadesetak dana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Goran Flauder je napisao/la (Pogledaj post): › [i]- Upravo smo uveli još tri prodajna mjesta gdje se kartice mogu kupiti ili nadopuniti, pa ih sada u gradu imamo pet,


A što ne napisa gdje???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.09.2008. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alchemist je napisao/la: ›
Isprva sam pozdravio ideju i dalje mi je ok ali sada ipak mislim da su bolje te silne novce uzeli i uložili u kupnju novoga tramvaja a za ovo bi bilo vremena.



A koliko košta jedan tramvaj? 4,5 mio kuna?

A koliko jedan niskopodni novi Bus?

nije zajebancija, ako netko zna neka kaže.

btw. alergičan sam na ove stare, ružne smrdljive i nadasve BUČNE buseve koji se vozaju gradom. Načuo sam nešto da bi se uskoro oni trebali maknuti iz grada i voziti periferiju, a da bi gradom kolali samo tramvaji . Ima netko nešto konkretnije info kada i kako bi se to trebalo desiti? Ustavri gdje se može više saznati o toj potpuno novoj regualciji prometa i gradskog prijevoza?

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.09.2008. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la: ›
Ustavri gdje se može više saznati o toj potpuno novoj regualciji prometa i gradskog prijevoza?

U izradi je još uvijek, vjerojatno će tijekom slijedeće godine biti napravljeno.

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ramika
Offline
Ukupno postova: 36
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2008. 0:12 
Naslov:  Re: Marković: Butra će se kod vozača moći nadopuniti za dvadesetak dana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molim da mi omogućite vožnju JGP bez da vas kreditiram. Želim platiti samo JEDNU VOŽNJU, samo nekoliko stanica, jer se možda više nikad neću imati prilike voziti se s vašom ( brrrrrrrr) butrom. Došla sam , npr iz Zanzibara, i ne treba mi vaša ( brrrrrrrrrrrr) bustra. Imam pravo , kao potrošać, platiti SAMO ONO ŠTO MI TRENUTNO TREBA.
HOĆU KARTU ZA JEDNOKRATNU VOŽNJU od Retfale do Doma zdravlja, npr.
To je moje ustavno pravo a vaša obaveza da mi to omogućite.
Mira


Zadnja promjena: ramika; 10.09.2008. 22:37; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2008. 8:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ramika je napisao/la: ›
HOĆU KARTU ZA JEDNOKRATNU VOŽNJU od Retfale do Doma zdravljka, npr.
To je moje ustavno pravo a vaša obaveza da mi to omogućite.
Mira

da, u ustavu se specifično navodi da svatko ima pravo na kartu za jednokratnu vožnju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
epona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2008. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kratko i jasno....užasna mi je ova butra!!!Stvaraju se grozne gužve, nekad radi,nekad ne, busevi sporije dolaze na odredišta ma katastrofa!Hoću staru mjesečnu!!!!

_________________
Svugdje je lijepo, al u Vrapču je ludnica!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 10.09.2008. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dylan je napisao/la: ›
spin je napisao/la: ›
Ustavri gdje se može više saznati o toj potpuno novoj regualciji prometa i gradskog prijevoza?

U izradi je još uvijek, vjerojatno će tijekom slijedeće godine biti napravljeno.


Da, vjerojatno ukoliko se na predstojećim lokalnim izborima ne promjeni vlast pa sve stopira ili se opet desi da se vlast ne može formirati i tako unedogled. A Zakon o zaštiti od buke (NN 20/03) bi ove godine trebao doživjeti svoju punu implementaciju, naime prema tome zakonu, većina ovih starih traljavih buseva bi trebala biti isključena iz prometa. Ovi u GPPu to znaju( provjereno), ali mudro šute. I palamude ovim novim sustavom naplate, umjesto da se uhvate u koštac s pravim problemima. Obnovom voznog parka koja udovoljava važećim zakonskim propisima.

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kelly
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2008. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..ta butra me toliko izmučila...da mi je muka od pomisli ući u bus.aaaaaaa

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: