Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog uličnih radova kuća Karlović privremeno bez skele

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2008. 13:31 
Naslov:  Zbog uličnih radova kuća Karlović privremeno bez skele
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kuća Karlović, na uglu osječke Kapucinske ulice, sagrađena neposredno prije Prvog svjetskog rata, ovih će dana dočekati i svoju drugu obnovu. Prema riječima Tone Papića, člana Gradskog poglavarstva, kuća je prvi put uređivana davnih sedamdesetih godina prošlog stoljeća, kada je obnovljeno tada potpuno propalo i uništeno pročelje.

- Vrijeme je učinilo svoje, pa se prije tri godine ponovno pokazala potreba za obnovom pročelja kuće Karlović u Kapucinskoj ulici - rekao je Tone Papić, podsjetivši kako je Grad, zbog nemogućnosti dogovora sa stanarima i vlasnicima objekta oko participacije u troškovima obnove, potpuno preuzeo sve troškove uređenja pročelja zgrade.

- Grad Osijek potpuno financira troškove obnove kuće Karlović, koja je povjerena tvrtki “Monte-Mont” u suradnji s Restauratorskim zavodom, s tim što “Monte-Montu” prema ugovoru na raspolaganju stoji 600.000 kuna, a Restauratorskom zavodu 200.000 kuna - objasnio je Papić, napomenuvši da će obnova vrlo skoro biti završena, no skela će sa zgrade biti skinuta prije toga, kako bi mogli biti obavljeni radovi na tom dijelu Kapucinske ulice.

- Nakon završetka radova na tom dijelu Kapucinske ulice, na kuću Karlović bit će ponovno postavljena skela, no nova, znatno manjih dimenzija, kako bi se dovršili radovi na donjem dijelu pročelja - istaknuo je naš sugovornik.

Na upit o sudbini željeznog tornja koji već četiri godine, vidljivo oštećen, prijeti prolaznicima, Papić je odgovorio da je toranj dio krovišta, koje nije dio ugovora, kojim je predviđeno samo uređenje pročelja.

- Svjesni smo opasnosti koju toranj znači za prolaznike, no zgrada je u privatnom vlasništvu, pa bi i stanare, odnosno vlasnike, trebala zanimati sudbina tornja - istaknuo je Tone Papić, rekavši kako bi građevinska inspekcija trebala izaći na teren, provjeriti stanje tornja te naložiti stanarima poduzimanje odgovarajućih mjera.

- Grad je prihvatio sanaciju pročelja, no ne i tornja, s obzirom na to da s vlasnicima nije bilo moguće postići dogovor. Pitanje tornja moglo bi biti riješeno kada građevinska inspekcija po službenoj dužnosti izvidi stanje krovišta i tornja te naloži stanarima i vlasnicima sudjelovanje u troškovima njegove obnove - zaključio je Tone Papić.

Autorica: Biljana Božić/Glas-Slavonije.hr
Foto: cacan vidi: Kuća Karlović

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2008. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nadam se samo da je neće zapravo uništiti nekim ludim bojama, odnosno da će restauratori dobro napraviti svoj posao....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemo1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2008. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitam se kako je to moguće da stanari ne žele popraviti vlastitu zgradu? Zašto ih se ne kazni? Ako su radovi potrebni, ne samo zbog ljepote, nego zato što stara fasada postaje moguća opasnost za prolaznike vlasnici su dužni održavati objekt. Razumijem da su radovi na takvom tipu zgrada, koje spadaju u kulturnu baštinu, skupi, ali zašto bi grad, odnosno mi, financirali cjelokupni popravak fasade? Ako ne mogu isfinancirati održavanje vlastitog prostora, neka ga prodaju nekome tko može. Tko nas ostale porezne obveznike pita kako smo platili svoja pročelja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2008. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi samo jasno zašto se toliko čekalo i tko će odgovarati za blago rečeno probijanje rokovoa.
Nedopustivo da preko 3 godine ta skela nam radi ruglo od grada a kada je vidljivo da se sve može napraviti u par mjeseci.
Kome je bio interes da se to ne radi i zbog čega to treba istražiti . pisalo u novinama da je kriza vlasti kumovala kao da nije povjerenica moglo dati završnu isplatu što je uostalom i radila, a od klrize vlasti prošlo 6mjeseci i sada su je se sjetili raditi pitanje jel bi i sada da ne rade kapšucinsku.

Kažu mi tamo ljudi koji žive da se oni koriste potkrovljem te kuće i da tamo ima aktivnosti u protekle 3 godine. Možda je tu riječ o nekom dealu tko će ga znati. Samo je sramota za grad da nam to stoji 3 godine i nitkome ništa.

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zveky
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.09.2008. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemo1 je napisao/la: ›
Pitam se kako je to moguće da stanari ne žele popraviti vlastitu zgradu? Zašto ih se ne kazni?


Pa nemaju para..nemoš ih kaznit zato što nemaju Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2008. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zveky je napisao/la: ›
nemo1 je napisao/la: ›
Pitam se kako je to moguće da stanari ne žele popraviti vlastitu zgradu? Zašto ih se ne kazni?


Pa nemaju para..nemoš ih kaznit zato što nemaju Wink


Aha, nemaju para ali imaju nekretninu u strogom centru grada...? OK, samo provjeravam...

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zveky
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2008. 0:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la: ›
Aha, nemaju para ali imaju nekretninu u strogom centru grada...? OK, samo provjeravam...


Da..i ja sam to primjetio.
Nisam esseker Wink pa ni kvalificiran za analize..ali kolko sam skuzio, ima ekipe koja je otkupila stanarska prava(malo komuizma tu začinimo), naslijedila i sl. čiji su uglavnom roditelji ili još dalje po lozi Wink zaslužni za takva mjesta..centar i uži centar..a oni nisu u mogućnosti održavat tako profinjenije nastambe Wink
Nadam se da nisam nekog uvrijedio s ovim zapažanjima Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2008. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to me sve podsjeća na ekipu sa novim autom kojeg tjeraju na ložu, imaju prazan frižider pa svako jutro vode debate s klincima zašto nema parizera i posuđuju od kuma lovu za registraciju.... ali nema to veze, bitno da je metalik srebrni... a kada rikne guma kupit ćemo barumke ili ćemo krpati staru... Smile

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zveky
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2008. 1:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): › to me sve podsjeća na ekipu sa novim autom kojeg tjeraju na ložu, imaju prazan frižider pa svako jutro vode debate s klincima zašto nema parizera i posuđuju od kuma lovu za registraciju.... ali nema to veze, bitno da je metalik srebrni... a kada rikne guma kupit ćemo barumke ili ćemo krpati staru... Smile


Very Happy Samo ne bi trebalo upirat prstom..ipak veliku krivicu snose društveno-politička zbivanja, što lokalno što globalno Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magy
Offline
Ukupno postova: 335
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.09.2008. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stanari zgrada su BEZOBRAZNA GAMAD,da ih tako nazovem sa pravom,jedan slucaj iz Radiceve ulice samo primjer da to pokaze,naime,zavod za stanovanje je i poceo sa obnovom dizala i fasada zgrada po gradu,i dosla je na red jedna jako derutna zgrada u spomenutoj ulici na red,od 14 stanara 3 su bila ZA 4 protiv,ostali suzdrzani za obnovu fasade.....i dolazi covjek koji ima mamu u toj zgradi,COVJEK SAM OCE PLATITI OBNOVU FASADE NA ZGRADI..stanari nece obnovu jel se boje za balkone i prozore,PA TO JE GAMAD,a ima dosta primjera takvih oko obnove zgrada,pogotovo oko doma zdravlja...HVALA BOGU PA IMAM KUCU DA NEDJELIM SA BUDALAMA ULAZ I ZGRADU.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.09.2008. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

" Grad Osijek potpuno financira troškove obnove kuće Karlović, koja je povjerena tvrtki “Monte-Mont” u suradnji s Restauratorskim zavodom, s tim što “Monte-Montu” prema ugovoru na raspolaganju stoji 600.000 kuna, a Restauratorskom zavodu 200.000 kuna - objasnio je Papić"



Prije par dana sam u Slavonskom domu čitao kako je Grad postigao dogovor sa suvlasnicima o sufinanciranju uređenja pročelja jednokatnice u Jaegerovoj 22 u 50%tnom iznosu, odnosno grad će iskeširati ca 620 000 kuna. S obzirom na veličinu te zgradice i ove zgradurine Karlović, malo mi brojke nekako ne štimaju. A osim toga ta zgradica u Jaegerovoj 22 je u sasvim solidnom stanju i ima novo krovište.
Pa mi sada nšta nije jasno??? Možda su pogriješili adresu???

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.09.2008. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I da, po kojem to kriteriju ide i kako se odabire koju zgrada je prioritet i koju će se financirati, a koju ne će?

_________________
...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2008. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spin je napisao/la (Pogledaj post): › I da, po kojem to kriteriju ide i kako se odabire koju zgrada je prioritet i koju će se financirati, a koju ne će?



Pa političkom naravno! o kojem drugom...
Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2008. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako je moguće da se na zaštićenoj zgradi ugrađuje razvodni ormarić za struju 1x1 metar???
Možda ga prije nisam zamjetio, ali danas vidim da su ištemali zid i da ga ugrađuju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: