Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Josip Broz Tito, zločinac?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2008. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CITAT S WIKIPEDIJE:
Nesvrstana vanjska politika

Najznačajniji preokret se dogodio u vanjskoj politici: potaknut putovanjima i vezama s vođama novooslobođenih zemalja poput Indije i Egipta, Tito postaje jednim od osnivača i najutjecajnim državnikom pokreta nesvrstanosti - skupom izvanblokovskih zemalja koje su politikom aktivne miroljubive koegzistencije djelovale (bar djelomice) kao čimbenik smanjenja napetosti između zemalja NATO-a i Varšavskoga ugovora. Ideju međunarodne politike nazvane aktivna miroljubiva koegzistencija razvijao je od 1954.

Prva je konferencija šefova država i vlada nesvrstanih zemalja održana 1961. u Beogradu, a Broz je sudjelovao kao najvažniji oblikovatelj globalne politike pokreta nesvrstanosti (koji je uključivao velik broj država Azije, Afrike i Latinske Amerike) na svim kasnijim konferencijama. Politikom mira i međunarodne suradnje stekao je svjetski ugled i svrstao se među ključne ličnosti svjetske politike.

Trezven, realističan način razmatranja međunarodnih odnosa, zahvaljujući kojem je postao jedan od najuglednijih svjetskih državnika, vidljiv je u intervjuu koji je 1973. dao Dari Janeković, govoreći o tada (a dobrim djelom i danas) aktualnim svjetskim krizama i događanjima: rat u Vijetnamu i Kambodži, izraelsko-arapski sukob, pripremanje Konferencije o europskoj sigurnosti i suradnji, djelatnost nesvrstanih zemalja, rat Indije i Pakistana, uspon Kine itd. [1]


Vodio je jugoslavensku državnu delegaciju na Konferenciji o europskoj sigurnosti i suradnji u Helsinkiju 1975., te je sudjelovao na Konferenciji nesvrstanih u Havani 1979., na kojoj mu je posebnom poveljom odano priznanje kao glavnom protagonistu pokreta nesvrstanih. Umro je u bolnici u Ljubljani, a njegovu je sprovodu 8. svibnja 1980. u Beogradu nazočilo 209 delegacija iz 127 zemalja s najistaknutijim svjetskim državnicima.


...dokje državna politika bila ideologija koja se naravno nekima sviđala a nekima ne (nije li tako i danas?), ne bi trebalo smetnuti s uma da je Tito u svoje vrijeme bio jedan od vodećih svjetskih poličara.....
...isto tako, možemo onda kao zločince navesti različite vodeće ljude, uključujući i Franceka, jer da umro, vjerojatno bi i on završio u Haagu i tako dalje....(PS: već vidim tornado postova kojima će se napadati uspoređivanje Franceka i Tita, ali eto - ni ja se ne razumijem u politiku....Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › CITAT S WIKIPEDIJE:
Nesvrstana vanjska politika
Je na temelju te politike smo dobivali kredite, za koje ljudi "nisu znali" da se kao i ostali krediti trebaju otplačivati...
Pa sada mi - njihova djeca moramo guliti njihove kredite dok su oni ladili jaja jerbo SVI SMO BILI JEDNAKI - pa je tako neki klošar dobivao istu plaću kao i netko ko se naradio ko konj. To su te poznate čari jednakosti kada ti zaradiš za porsche carreru, a voziš Yuga, a netko ko nije ništa radio također vozi Yuga.

Da dodam još nešto...

Sedam svijetskih čuda komunizma



1. Svako je bio zaposlen.
2. Iako je svako bio zaposlen niko nije ništa radio.
3. Iako niko nije ništa radio sve planove smo ispunili barem 100%.
4. Iako je plan ispunjen preko 100% radnje su bile prazne.
5. Iako su radnje bile prazne svi su sve imali.
6. Iako je svako imao sve svi su krali.
7. Iako su svi krali nikada ništa nije falilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2008. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Je na temelju te politike smo dobivali kredite, za koje ljudi "nisu znali" da se kao i ostali krediti trebaju otplačivati...
Pa sada mi - njihova djeca moramo guliti njihove kredite dok su oni ladili jaja jerbo SVI SMO BILI JEDNAKI - pa je tako neki klošar dobivao istu plaću kao i netko ko se naradio ko konj. To su te poznate čari jednakosti kada ti zaradiš za porsche carreru, a voziš Yuga, a netko ko nije ništa radio također vozi Yuga.



....u čemu je razlika od današnjih vremena?...i malo je čudno da ti ili ja ili pero perić još uvijek otplaćujemo kredite iz one države.....jedini krediti koji se sada otplaćuju su oni koji služe za preživljavanje, jer rijetki su ljudi koji u današnje vrijeme nemaju nekakav kredit....u tadašnja vremena je postojao i srednji sloj, kojeg danas više nemaš...ili si bezobrazno bogat ili imaš taman toliko koliko ti treba...no, da ne ispadnem jugo-nostalgičarka, topic je Tito zločinac, a ne usporedba ondašnjih i sadašnjih životnih uvjeta....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.09.2008. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josip broz dobar je skroz Very Happy

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Je na temelju te politike smo dobivali kredite, za koje ljudi "nisu znali" da se kao i ostali krediti trebaju otplačivati...
Pa sada mi - njihova djeca moramo guliti njihove kredite dok su oni ladili jaja jerbo SVI SMO BILI JEDNAKI - pa je tako neki klošar dobivao istu plaću kao i netko ko se naradio ko konj. To su te poznate čari jednakosti kada ti zaradiš za porsche carreru, a voziš Yuga, a netko ko nije ništa radio također vozi Yuga.



....u čemu je razlika od današnjih vremena?...i malo je čudno da ti ili ja ili pero perić još uvijek otplaćujemo kredite iz one države.....jedini krediti koji se sada otplaćuju su oni koji služe za preživljavanje, jer rijetki su ljudi koji u današnje vrijeme nemaju nekakav kredit....u tadašnja vremena je postojao i srednji sloj, kojeg danas više nemaš...ili si bezobrazno bogat ili imaš taman toliko koliko ti treba...no, da ne ispadnem jugo-nostalgičarka, topic je Tito zločinac, a ne usporedba ondašnjih i sadašnjih životnih uvjeta....
Pa razlika je u tome što sada možeš kupiti BMW ako za njega zaradiš...
a prije nisi mogao jer je bilo zakonom zabranjeno uvoziti strane automobile...
Danas kad se nema novaca ljudi to znaju zato što država nepravi umjetne gužve u prodavaonicama nebi li ljudi mislili da svi samo kupuju... Da možda ni vi nemožete vjerovati dok ovo čitate.. ali eto na HRT-u sam gledao o tome što se radilo kad je bila inflacija u Yu. Pravile su se umjetne gužve i vozilo se par nepar.
E kažeš srednji sloj sirotinja i bogati...

Pa dušo ti si vjerojatno i sama svjesna da novce TREBA ZARADITI... zar ne?

Razlika je to što prije zbog krediti nisi osjetio da u državi nitko ništa neradi....
A sada to osjetiš.... da nitko ništa neradi...
Nemožeš se popraviti ako neznaš da griješiš zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2008. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...o tome da "NOVCE TREBA ZARADITI" znam puno toga, jer ih sama za sebe počela zarađivati još u doba dok si ti tada stiskao svoje pubertetske čvimbe, bez uvrede....
...a ako je Tito zločinac jer nije dao uvoziti BMW - e, onda hebi ga.....
...i još nešto, upravo si sam povukao crtu da nema razlike između onda i sada, jer si lijepo naveo da se danas, baš kao i u ex-yu prave umjetne gužve...samo što se danas ne vozi par-nepar....što i ne bi bilo loše uvesti, bar bi se smanjile gužve na cestama od svih tih mercedesa, beemveja, te ostalih stranih automobila....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...o tome da "NOVCE TREBA ZARADITI" znam puno toga, jer ih sama za sebe počela zarađivati još u doba dok si ti tada stiskao svoje pubertetske čvimbe, bez uvrede....

Pa to i kažem!
A tako i treba biti.... dok smo bili u Yug. bome svijest i nije bila takva...
anakonda je napisao/la: ›
...a ako je Tito zločinac jer nije dao uvoziti BMW - e, onda hebi ga.....
Ne bio je zločinac zato što je zatvarao one koji su bili drugačijeg mišljenja... a iste ponekad i ubijao
anakonda je napisao/la: › upravo si sam povukao crtu da nema razlike između onda i sada, jer si lijepo naveo da se danas, baš kao i u ex-yu prave umjetne gužve...
Nisam to napisao napisao sam da se PRIJE VOZILO PAR NEPAR I DA SU SE PRIJE PRAVILE UMJETNE GUŽVE, a ne danas... pod time sam mislio gužve u redovima za kruh u trgovinama-.... očigledno si krivo sve pročitala...

Napisao sam da je isto što i prije jedino to da i danas ljudi nevole raditi... samo onda nemaju ni novaca.... a prije su imali i ništa nisu radili...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2008. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..a-ha...zato su prije tvornice radile punom parom, jer nitko nije radio????...nabroji mi 5 osječkih tvornica koje su radile tada i koje još uvijek rade jednako tako....caka je u tome da tvornica niti nema više...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
..a-ha...zato su prije tvornice radile punom parom, jer nitko nije radio????...nabroji mi 5 osječkih tvornica koje su radile tada i koje još uvijek rade jednako tako....caka je u tome da tvornica niti nema više...
Sada tvornice nerade... zato što su se zatvorile.... jer su ih pokrali...
Ali sada možeš doći i reči taj i taj je lopov i zbog njega je nešto uništeno...

A ti sada meni reci tko danas želi raditi u tvornici?

Nitko zato što bi svi htjeli biti na plaći direktorskoj, a odgovornosti nikakvoj...

Ja nisam rekao da se mentalitet ljudi promjenio samo da ljudi sada mogu reči ono što prije nisu, a to je veliki napredak...

Nemože jedna vlast promjeniti način razmišljanja ljudi... može samo iskoristiti taj način razmišljanja... u svoju korist.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mikka
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2008. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Pa svi smo mi glupi jedini si ti pametan, ali eto šta ćeš zato su rasprave pa mi čekamo nekakve likove koji su pametni kao ti da daju nekakve odlične argumente za nešto kad su pametni ...

Meni su isto dopizdile i Ustaše i Partizani, ali kad se na forumu konstantno pljuje po jednima, zašto se onda nebi malo i po drugima... ?

Činjenica je da dosta njih priča kako je prije bilo lijepo i neznam ti ja šta, NO nije, da je pa koja bi se budala odvajala onda od Juge...

Činjenica je da su se Marke mjenjale u Beogradu po nekom svemirskom tečaju i da su naračun toga Partijaneri svoju djecu obrazovali po inozemstvu...

Činjenica je da je tito "sve dao za narod" pa je več 1960 vozio novi mercedes... a zakon o uvozu stranih automobila je izašao tek 1990.

O ćemu mi pričamo ...

Činjenica je da je tito pobio more ljudi i da se zbog viceva sunčalo po golim otocimo što smo kao svjedočanstvo imali prilike pročitat i jutarnjem listu izjavu jedne židovke koja je završila na golom otoku zbog vica o titu!!!

O tome ja pričam...




Potpisujem! Smile
Osobito ono kako svi kukaju da je bilo dobro, pa se odvojili!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2008. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...svaki poličar koji je imao svoje vrijeme na vlasti, u nečemu je bio dobar a u nečemu loš.....
...kad je Francek bio na vlasti, bilo je sve supika, svi smo ga voljeli, ovo-ono....danas ohoho godina kasnije ne valja ništa....
...tako je bilo i sa Pavelićem, ustašama, partizanima, hadezejovcima, glavašima i sličnima njemu....
....Tito je bio zločinac, jer je slao ljude na goli otok radi viceva, glavaš je bio zločinac jer su leševi plivali dravom, francek je bio zločinac jer je dozvolio pljačku svega...i tako redom, da ne nabrajamo unedogled....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2008. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la: ›
justice je napisao/la (Pogledaj post): › boli me kita zašt su se marke mjenjale na pijaci,ako odeš u bilo koji grad vanka naćeš ljude koji mjenjaju lovu na ulici,odi u budimpeštu,u prag,u barcelonu,u trst i moćeš mjenjati lovu na ulici (ja bio i mjenjao,nije pametno al jbg) zato ne kenjaj.


ja bio u bruxellesu,canberri,nyc,londonu,parizu....i nigdje se ne mjenja na ulici.

a jesi ti bio i u tirani?jel se i tamo mjenja na ulici? Wink


ak si ti bio u tim gradovima što nabrajaš e onda je tito zločinac,he he...
sam ću ti to odgovoriti
rekao sam ti jučer neću više da ulazim u nikakve rasprave s ljudima (djecom) poput tebe,nemoj me quotati,piši šta hoćeš,isfuravaj tu svoju istinu al nemoj me quotati više,jesi razumio

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kenedi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa zar ne vidite ta je to obični troll?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mikka
Offline
Ukupno postova: 95
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2008. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj razmislimo malo... Tito je pobio sve koji su bili protiv njega i imali drugačije mišljenje od njega. Oni kojima je bilo dobro u komunizmu su vjerojatno i sami komunisti i jugonostalgičari.
Da pokažem da ne pričam gluposti evo primjera: Moja baka je živjela na selu. Tito je odredio koliko od svoje imovine godišnje moraju davati "državi". I ako netko na selu nije imao za dati 2 krave, 10 pilića,, konja, žita (brojke sam izmislila) zatvarali su ih. Po tako vam cjenjenom Titu svi na selu su morali biti bogati, i ako bi gram žita manje dali, bili su zatvarani.
Moja baka svaki dan zahvaljuje Bogu što više ne mora živjeti pod Titovim okriljem, što se ne mora bojati da će ju zatvoriti ako kaže nešto protiv nekoga tko je na vlasti, ili pak, ako nema dovoljno krava, konja ili sve ono što su godišnje uzimali od ljudi sa sela.
Danas toga nema. Porez plaćaš u odnosu na svoja primanja. Sve su nam pokrali Srbi, a opet živimo i preživljavamo. I dobili smo nešto najvažnije svakom nacionalno osvještenom čovjeku: vlastitu državu! Svatko tko smatra da je važnije bolje živjeti i prodavati sebe i necjeniti svoje podrijetlo za taj bolji život od vlastite države s pravom izražavanja mišljenja i malo težim životom u kojem moraš raditi da bi preživio, bez dlake na jeziku ću reći da je primitivan. A netko takav, tko se smatra Hrvatom - nije Hrvat!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2008. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebeš smak svijeta, ja se bojim ovakvih!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: