Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pitanja i odgovori

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.09.2008. 14:10 
Naslov: Funny Pitanja i odgovori
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Deblja li se Zemlja?

aj psyhicist,isprsi se sad Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2008. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pa, gle: humus stvara slojeve, nije li tako?...i kad recimo stavljaš sloj na sloj na sloj, dobiti ćeš recimo npr. 20 metara visok sloj...Smile...e, tako u visinu...Smile...sorry, nisam znanstvenica, pa nemrem to dobro objasnit...osijek031.com smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.09.2008. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znanstveni dokaz ti daje arheologija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taman napišem dugi post, i slučajno zatvorim tab. Dakle sada ću nešto kraće. Postoje 2 vrste teorija, jedna govori da se Zemljin radijus povećava (starija teorija, gotovo u potpunosti odbačena), dok druga, teorija tektonskih ploča, govori da je Zemljin radijus približno konstantan. Ova teorija je puno prihvaćenija. Stvar je takva da je udruga znanstvenika teoriju o širenju Zemlje gotovo u potpunosti odbacila. Još nešto, ne zna se niti može empirijski dokazati koliki je bio radijus prije 400 mil godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la: ›
znanstveni dokaz ti daje arheologija.

Apsolutno si u krivu. Arheologija ne daje nikakve znanstvene dokaze, daje ih geologija i geofizika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2008. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....dobro, ako se ne može dokazati za prije 400 mil godina, može li se dokazati uopće?...i što znači približno konstantan - razlika u 20 cm ili 200 ili 20000 cm?....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.09.2008. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...pa, ajde (ako ti to predstavlja zadovoljstvo, jel'te Smile ) - ja sam probala pobiti, ali tvoji su argumenti bili jači od mojih.....


postoji nešto što se zove zakon o očuvanju energije.razradom tog zakona moglo bi se doći do kostatiranja da masa zemlje ostaje nepromijenjena jer predstavlja jedan zatvoren sustav.

uz,narano,zanemarivo malu količinu tvari koja nam dolazi u vidu meteora. Smile

uostalom,povećanjem mase zemljine kugle,moralo bi doći do promjene njenog kretanja oko sunca.
a iskreno se nadam da do toga ne dolazi.istini za volju,bilo je do sada izmjena hladnogi toplog doba više puta,ali uzroke treba tražiti u drugim problemima poput golfske struje,efekta staklenika,udara meteora i slično Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.09.2008. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Physicist je napisao/la (Pogledaj post): ›
axe je napisao/la: ›
znanstveni dokaz ti daje arheologija.

Apsolutno si u krivu. Arheologija ne daje nikakve znanstvene dokaze, daje ih geologija i geofizika.


kolko znam,arheolozi nam kazuju o kojem se periodu radi kad je u pitanju nekakva arheološka iskopina.

onda ti ljudi kažu otprilike ovako - prvi sloj se dogodio u vremenu od tada do tada,drugi sloj od tada do tada....i tako dalje.

geologija i geofizika se bave drugim pitanjima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
.....dobro, ako se ne može dokazati za prije 400 mil godina, može li se dokazati uopće?...i što znači približno konstantan - razlika u 20 cm ili 200 ili 20000 cm?....


E sad bih mogli napraviti kratak uvod o fizici mjerenja. Dakle, svaka fizikalna veličina koja se mjeri ne vrijedi apsolutno ništa ako se uz nju ne piše pogreška.
Npr... 1± 0.1 m

Drugo, našla sam podatak da je McElhinney izmjerio radijus Zemlje prije 400 mil godina i on je iznosio: 102 ± 2.8% današnjeg radijusa. Nažalost ne mogu potvrditi je li to prihvaćeno, mogu se raspitati eventualno. Sad nemam vremena za istraživanje tog podatka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kolko ja znam može se "debljanje" zemlje na nekim dijelovima objasniti erozijama, eolnim i drugim, znači klasično premještanje materijala, a ostalo "debljanje" mogu vidjeti samo kroz gomilanje smeća i nikako drugačije.
ona spika da eter prodire unutar zemlje i tamo se transformira u materiju (što naravno nije dokazano nego je samo spekulacija) mi je malo pre čudno i ne prihvatljivo, doduše bilo je i letenje prije više stotina godina.
al ako gledam na sve ostalo sve nekako raste ali raste samo ako na neki način prožima neku tvar, biljke fotosintezom stvaraju sve potrebno za rast pa tako i od oplođene stanice kroz neko vrijeme uzimanjem tvari iz zemlje stvori plod, čovjek jede pa buja osijek031.com smile al zemlja ne vjerujem da raste, ako bi zemlja rasla kontam si da bi to utjecalo na njenu vrtnju oko osi jer povećanjem težine došlo bi do ubrzavanja, nama ne primjetnog ali ipak bi došlo do njega a to bi onda utjecalo i na mjesec i na sve ostalo
ma nemam pojma osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.09.2008. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Physicist je napisao/la (Pogledaj post): › Taman napišem dugi post, i slučajno zatvorim tab. Dakle sada ću nešto kraće. Postoje 2 vrste teorija, jedna govori da se Zemljin radijus povećava (starija teorija, gotovo u potpunosti odbačena), dok druga, teorija tektonskih ploča, govori da je Zemljin radijus približno konstantan. Ova teorija je puno prihvaćenija. Stvar je takva da je udruga znanstvenika teoriju o širenju Zemlje gotovo u potpunosti odbacila. Još nešto, ne zna se niti može empirijski dokazati koliki je bio radijus prije 400 mil godina.


valjda misliš na ekvator Smile

ne povećava se.samo je činjenica da zemlja nije pravilna kugla i da je spljoštena prema ekvatoru.

tektonski poremećaji (pomjeranje tektonskih ploča) ne mogu povečati niti smanjiti radijus zemlje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la: ›
kolko znam,arheolozi nam kazuju o kojem se periodu radi kad je u pitanju nekakva arheološka iskopina.

onda ti ljudi kažu otprilike ovako - prvi sloj se dogodio u vremenu od tada do tada,drugi sloj od tada do tada....i tako dalje.

geologija i geofizika se bave drugim pitanjima.

Mi ovdje ne govorimo o starosti Zemlje. Tu su stvari gotovo razjašnjene Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

axe je napisao/la: ›
valjda misliš na ekvator Smile

ne povećava se.samo je činjenica da zemlja nije pravilna kugla i da je spljoštena prema ekvatoru.

tektonski poremećaji (pomjeranje tektonskih ploča) ne mogu povečati niti smanjiti radijus zemlje.

Upravo tako : prst gore :

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
axe
Offline
Ukupno postova: 326
Spol: Muško Muško
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.09.2008. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Physicist je napisao/la: ›
axe je napisao/la: ›
kolko znam,arheolozi nam kazuju o kojem se periodu radi kad je u pitanju nekakva arheološka iskopina.

onda ti ljudi kažu otprilike ovako - prvi sloj se dogodio u vremenu od tada do tada,drugi sloj od tada do tada....i tako dalje.

geologija i geofizika se bave drugim pitanjima.




Mi ovdje ne govorimo o starosti Zemlje. Tu su stvari gotovo razjašnjene Wink


naravno.mi ovdje govorimo o tome deblja li se zemlja ili ne.
a da se deblja govore slojevi koji su gledajući presjek zemlje,od centra ka površini sve mlađi i mlađi.

zaključak?Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2008. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...privid?...znači recimo prašina koja se skuplja tisućljećima?...nije li to vid tzv. debljanja?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: