Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



smak svijeta za par dana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: ›
mislim da bi im i ta mala opasnost trebala biti dovoljna da prekinu

Mislim da nisi u pravu, jer dokle god postoji revolucionarnih otkrića, napredujemo. Da nije tako, u medicini bi se bolesti još uvijek lječile puštanjem krvi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2008. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I da bude smak svijeta nije da bi bila velika šteta s obzirom da je ovaj svijet pakao za večinu čovječanstva,drugim riječima samo naprijed. Twisted Evil

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
čisto sumnjam u tak šta,a i ak se dogodi,jbg...
da su znanstvenici slušali ostatak mase ljudi nikad nebi izašli iz srednjeg vijeka,neg bi se još uvijek govorilo da je zemlja jedna ravna ploha,nek ljudi rade posao za kojeg su sposobni,možda se i saznaju neke nove stvari,mislim ni ja sad baš nevjerujem da će oni odgonetnuti od čega se sastoji svemir,razbiti šifru fizičkog svijeta al će sigurno nešto skužiti novo

Sviđa mi se jedan dio tvog razmišljanja moram priznati. Odnosi se na to da treba pustiti znanstvenike da rade svoj posao. Poznajem ljude koji se bave teorijom struna, čestičare itd. Znam što se očekuje od LHC-a, znam koliko je truda uloženo i znam da nema nikakvih bojazni. Zašto to znam? Zato jer mi je to struka. Kada budete u prilici razgovarati sa takvim znanstvenicima, vidjet ćete da stvari nisu niti približno takve kako ih mediji predstavljaju. Znanstvenici nisu medijski eksponirane ličnosti. Oni rade u tišini i bez njih vi ne bi tipkali sada, ne bi imali GPS uređaje (rade upravo zbog dostića OTR iliti opće teorije relativnosti) itd. Mnogo je primjera.

Laici nisu kompetentni da osuđuju znanstvenike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel ne bi onda znanstvenici trebali malo pojasniti stvari svekolikom puku da ne moraju to pokušavati novinari koji nisu upoznati s time i uglavnom se igraju pokvarenog telefona.
recimo u zadnje vrijeme je popularna naša nuklearka. zeleni i svi ostali koji nisu upoznati s nuklearnom energijom i njenim dobrobitima nego im je pred licem samo slika černobila i krave s 2 glave (popularno zvana Brahmin) trube o eksploziji a uopće ne znaju sve prednosti što ekonomske što ekološke koje može pružiti elektrana, naravno ako se s njom i njenim nusproizvodima postupa na predviđen način.
ode ja s teme, eto ja bi volio znati koja je svrha tog famoznog stroja i volio bi da mi neko laički pojasni dobro i loše ali i potencijalno loše jer mi prizvuk uništenja svemira baš ne paše ali me je recimo putovanje kroz vrijeme i ostalo što se već pomenulo zaintrigiralo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikakvo putovanje kroz vrijeme, pa nije ovo SF. To bi narušilo princip kauzalnosti...

Pitaj što te točno zanima ili još bolje, mogu staviti link što će se točno raditi. Prva stvar koja mi padne na pamet je hoće li LHC otkriti Higgsov bozon. Ako vas zanima nešto više o tome, imamo novi topic "Pitanja i odgovori"...
Ili, da mene poštedite tipkanja, koristite Google i ako vam je nešto nejasno, pokušat ću vam objasniti koliko god jednostavnije mogu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Physicist je napisao/la (Pogledaj post): › Nikakvo putovanje kroz vrijeme, pa nije ovo SF. To bi narušilo princip kauzalnosti...

Pitaj što te točno zanima ili još bolje, mogu staviti link što će se točno raditi. Prva stvar koja mi padne na pamet je hoće li LHC otkriti Higgsov bozon. Ako vas zanima nešto više o tome, imamo novi topic "Pitanja i odgovori"...
Ili, da mene poštedite tipkanja, koristite Google i ako vam je nešto nejasno, pokušat ću vam objasniti koliko god jednostavnije mogu.


sve je sf i iskreno pravljenje 20+ kilometarskog tunela u kojem će dokazivat povijest odn. nastanak svemira je po meni jednako teleportiranju, ček malo pa jel nisu šveđani uspjeli prije par godina premjestiti materiju s jednog mjesta na drugo tj teleportirati, ja mislim da jesu
do you see what I'm aiming at Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
sve je sf i iskreno pravljenje 20+ kilometarskog tunela u kojem će dokazivat povijest odn. nastanak svemira je po meni jednako teleportiranju, ček malo pa jel nisu šveđani uspjeli prije par godina premjestiti materiju s jednog mjesta na drugo tj teleportirati, ja mislim da jesu
do you see what I'm aiming at Wink

Krivo misliš Wink Ono što gledaš u Star Treku niti u teoriji nije izvedivo. Teleportacija kojom se znanost bavi je kventna teleportacija. U teoriji savršeno funkicionira (radi se o prenošenju informacije), no u praksi nije ostvariva bez klasičnog "komunikacijskog kanala".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije sada izvedivo što ne mora značit da neće biti Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da bi taj tunel trebalo zakopati zajedno sa znanstvenicima i na njemu zasaditi nove izdanke sume (nesto kao Amazona)!

Sto se mene tice ovakav experiment utjece pa makar i minimalno kako neki kazu na cijelo covjecanstvo. A to je po meni kockanje sa mojim ili bilo cijim zivotom!

Sta sad... ja nemam izbora odlucivati o takvim stvarima? Znanstvenici su i izumili atomske bombe, razne bolestine, epidemije i sta ja znam ali cu takodjergledali da nadju i lijek koji ce se poslije naplacivati.

Zasto bi ja dozvolio da netko odlucuje o mojoj sudbini. Znate sto se dogodilo macki koja je bila znatizeljna...

Toliko!

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da ovo nije način komunikacije koji se tolerira. osijek031.com smile
Zakopati znanstvenike. Pa slušaj ti, po tvom pisanju mogu zaključiti da nisi obrazovan i da ne znaš da su ti upravo ZNANSTVENICI omogućili da imaš sve čime se danas koristiš. Malo zahvalnosti ne bi štetilo.

I da, za kraj, pokušaj se educirati. Samo je 8% visokoobrazovanih u Hrvatskoj. Nije niti čudo što mediji tako lako manipuliraju vama Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2008. 7:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to za sedam dana?!! joj jedva čekam! baš me zanima oćel im uspjet!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2008. 7:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A konačno i taj smak svijeta. E sad treba napravit sve ono što smo željeli....

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2008. 7:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Physicist je napisao/la: ›
Ja mislim da ovo nije način komunikacije koji se tolerira. osijek031.com smile
Zakopati znanstvenike. Pa slušaj ti, po tvom pisanju mogu zaključiti da nisi obrazovan i da ne znaš da su ti upravo ZNANSTVENICI omogućili da imaš sve čime se danas koristiš. Malo zahvalnosti ne bi štetilo.

I da, za kraj, pokušaj se educirati. Samo je 8% visokoobrazovanih u Hrvatskoj. Nije niti čudo što mediji tako lako manipuliraju vama Smile


A ti si sigurno u tih 8% jel tako? E skidam ti kapu smart ass, kandidiraj se i ti za znanstvenika i ne izmisljaj. Kao prvo misljenja su razlicita i ako kazem da me ne raduje taj eksperiment ne mora znaciti da sam automatski imbecil.
Koje smo mi manipulativno drustvo... Sad sad si mi otvorio oci!

Zahvaljujem se znanstvenicima koji su napravili nesto korisno za ovu nasu populaciju!

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2008. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije da nisam zahvalan znanstvenicima na svim divnim spravčicama koje su nam izmislili, ali ipak su to isti ljudi koji suizmislili i atomsku bombu. Pa sad ovo čudo.

l neka ako će biti tako kao što kažu jać se pripremit.
Jać sebi napravit jednu bijelu rupu koja će progutati ovu crnu...osijek031.com smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: