Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



smak svijeta za par dana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 0:28 
Naslov:  smak svijeta za par dana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smak svijeta? Eksperiment koji bi to mogao postići

"Razniće nas svugdi, neki vitar ludi di god mu se svidi O nama će pričat ka i mi o Atlantidi A možda i neće Ma jebo nas, nemamo sreće Tooo dooo doooo, Nema nam pomoći, Tooo dooodooodooo"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.09.2008. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U knjizi Dan Browna "Anđeli i demoni" koju sam čitala prije par godina se spominje dotični CERN koji kao izumi tu neku atomsku česticu koja može proizvesti veliki prasak.... hmm...zanimljivo.... osijek031.com smile

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja si kontam da su oni uvjereni da su ti pokusi potpuno bezopasni s tim da ovi drugi tvrde da će razjebat svemir to ti je nešt kao kad ateist vjerniku govori bog ne postoji ili obratno, vjernik ateistu govori da ovaj postoji i onda se tako bezveze prepucavaju samo što u ovom slučaju postoji mala opasnost da unište SVE osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
samo što u ovom slučaju postoji mala opasnost da unište SVE osijek031.com smile
mislim da bi im i ta mala opasnost trebala biti dovoljna da prekinu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kontam si da je njihova želja da otkriju šta je bilo prije kokoš ili jaje veća od spoznaje da bi mogli razjebat sve kokoši i sva jaja u svemiru osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2008. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gluposti,treba pustiti znanstvenike da rade svoj posao

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa taman pod cijenu da razjebu sve, pod sve ne mislim njihov labos, francusku, europu, nego svemir osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: › U knjizi Dan Browna "Anđeli i demoni" koju sam čitala prije par godina se spominje dotični CERN koji kao izumi tu neku atomsku česticu koja može proizvesti veliki prasak.... hmm...zanimljivo.... osijek031.com smile
Dan Brown je znanstvenik ili pisac beletristike?!

Dan Brown je ipak samo osoba koja je, kao i stotine tisuca (ako ne i milijuna) drugih, znala da se godinama gradi taj akcelerator. Ako i nje znao za ovaj, imao je i onaj ranije sagradjen, a i raznorazne "panicare" i teorije o stvaranju antitvari, crnim rupama.

Mene vise cudi da osoba koja se prodaje za autora fikcije, poput Dan Browna, nije u stanju smisliti teoriju koje se znanstvenici ili tko drugi nije sjetio.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2008. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da to sam čito prije dan dva...
jbg u kurcu smo...ali uvijek neko kaze da se posjete njihove stranice...jer ovo sto je bilo po portalima da je sve drugacije objasnjeno...
al...ja sam svakako protiv toga...imali oni argumente ili ne...jos nekih 8 dana je ostalo ja mislim...poz svima...Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle tema o kojoj sam raspravljala sa jednim forumašem, a čim se postavi kao topic bude ismijana...


pratim još 1 mjesto rasprave o ovoj temi gdje se pišu činjenice... tako da su jedni za a drugi protiv kako obično biva sa potkripljenim argumentima

za: kontrolirani uvjeti, znaju što rade i prvenstveno će otići i njihovo dupe u "vazduh" ako nešto zeznu

protiv: nikad isprobano, citat:ni kolumbo nije znao što ga čeka dok nije otputovao.... itd...

dolazi se do zaključka da se zapravo ne mogu znati posljedice dok se ne provede pokus- logika, jer ovi što su za imaju super argumente da je sve sigurno, kao i ovi protiv....

jedina činjenica koja me zaintrigirala je ta: a što ako samo 1 magnet pukne u tom tunelu od 27km???? pogledajte npr. space shuttle-ove kako može lagano doći do zapaljenja prilikom povratka na zemlju ako samo 1 zaštitan pločica nije kako treba, savršeno priljepljena


a što ako u tom stroju, 27km dugom, samo 1 vijak nije dobro pričvršćen

odu sve njihove teorije kvrgau


a za što se sad to ispituje, zar je primarni cilj otkriti tajne velikog praska???? NOOOOOT.... ima nešto mnogo dublje u cijelom eksperimentu, od moguće teorije putovanja kroz vrijeme pa sve do teorija koje ne možemo ni zamisliti...

dakle nadam se da ćemo 11.9 moći vršiti raspravu na ovu temu. a da prije ovog velikog pokusa nije bilo nikakvog osijek031.com smile ??? čisto sumnjam....

do tada ili nastavit starim životom ili napraviti spisak neproživljenih trenutaka prije sudnjeg dana i kreniti u ostvarenje istoga osijek031.com smile


filmić

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2008. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
pa taman pod cijenu da razjebu sve, pod sve ne mislim njihov labos, francusku, europu, nego svemir osijek031.com smile


čisto sumnjam u tak šta,a i ak se dogodi,jbg...
da su znanstvenici slušali ostatak mase ljudi nikad nebi izašli iz srednjeg vijeka,neg bi se još uvijek govorilo da je zemlja jedna ravna ploha,nek ljudi rade posao za kojeg su sposobni,možda se i saznaju neke nove stvari,mislim ni ja sad baš nevjerujem da će oni odgonetnuti od čega se sastoji svemir,razbiti šifru fizičkog svijeta al će sigurno nešto skužiti novo

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da ali pitanje je čemu nam služi ovaj eksperiment otkrivanja nastanka svmira???

da dobijemo mogućnost paralelnih svjetova, putovanja kroz vrijeme, samog putovanja na drugi kraj svemira ili čega već promoću vremenskih-prostornih procijepa
-sve se više bližimo eri voyagera

to što oni provode pokus je ajmo reći osijek031.com smile jer da se ne provode ne bi se maknuli samrtve točke, ali bilo bi lijepo da nam ne "mažu" oči lažnoj svrsi pokusa, nego da kažu istinu

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2008. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@miss nažalost još me nisu primili u cern pa neznam odgovor na tvoje pitanje,he he šalim se,
a nemam pojma čemu služi ovaj eksperiment jer nisam baš nešt nabrijan na ovu temu (kao ti) al vjerovatno ima svoju svrhu,kakvu neznam

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.09.2008. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da covjecanstvo sebi daje malo previse kredita ...c'mon ... pa mi na ovoj sceni postojimo tek pokoju stotinku sekunde i daleko smo jos od mogucnosti da 'unistimo svemir' Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Physicist
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.09.2008. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: ›
U knjizi Dan Browna "Anđeli i demoni" koju sam čitala prije par godina se spominje dotični CERN koji kao izumi tu neku atomsku česticu koja može proizvesti veliki prasak.... hmm...zanimljivo.... osijek031.com smile

Mislim stvarno. Dan Brown se ne uzima kao referenca. Molim prvo pročitati ovo, nadam se da ćemo razriješiti nedoumice:

http://press.web.cern.ch/public/en/LHC/Safety-en.html

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: