Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Još malo o novim BUTRA-ma... [Osječka televizija]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2008. 18:10 
Naslov:  Još malo o novim BUTRA-ma... [Osječka televizija]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvođenjem novog sustava naplate građani Osijeka, gradski prijevoz tramvajem i autobusom plaćat će onoliko koliko ga koriste, odnosno – koliko se voze. Kako bi objasnili način na koji nova beskontaktna kartica pod nazivom “butra” radi, GPP organizirao je “party u tramvaju” gdje su prezentirali novi naplatni sustav. Jedan kilometar vožnje, što je, u prosjeku, ekvivalent dvije stanice, stajat će 1 kunu i 30 lipa. Ilustracije radi, od stanice na Zelenom polju do Trga Ante Starčevića ima oko 4 kilometra, što znači da će se sa kartice skinuti 5 kuna i 20 lipa, što je znatno manje od 8 kuna koliko je stajala cijena vozne karte. Jasno, ako se vozite od Zelenog polja do Višnjevca, sa kartice će vam se skinuti oko 11 kuna, no u GPPu tvrde kako su analize pokazale da je takvih korisnoka samo oko 5 %. Kartica “Butra koristi se tako da se pri ulasku i izlasku u vozilo jednostavno prisloni na validator. Pri izlasku sa kartice se skida cifra koja odgovara prijeđenim kilometrima. Butra se može kupiti na prodajnim mjestima GPP-a te u samom vozilu. Samo prvo vađenje Butre stoji 20 kuna, a kartica ostaje u stalnom vlasništvu kupca koji na nju može nadoplaćivati iznose nakon što potroši uplaćene kredite. Svaka vrijednosna kartica može se nadopunjavati u iznosu u kojem to odabere njezin vlasnik u vozilima gradskog prijevoza te na prodajnim mjestima GPP-a.







Više informacija; Osječka televizija


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hans031
Offline
Ukupno postova: 8
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2008. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kuzim sad. mi koji imamo ucenicke mjesecne karte jel se nama isto odbija novac ili se vozimo neograniceno??

_________________
Samo Osijek!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hans031
Offline
Ukupno postova: 8
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2008. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hans031 je napisao/la: ›
ne kuzim sad. mi koji imamo ucenicke mjesecne karte jel se nama isto odbija novac ili se vozimo neograniceno??


SAZNO SAM ODGOVOR: za sve osobe koje imaju ucenicke "butre" prijevoz je neogranicen!!

_________________
Samo Osijek!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2008. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vec sam u nekoliko topica napisao da se sa mjesecnom kartom vozi neograniceno,prijavljujes i odjavljujes samo radi kontrole gdje se i koliko tko vozi.vozis se neograniceno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ePo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.08.2008. 12:46 
Naslov:  Re: Još malo o novim BUTRA-ma... [Osječka televizija]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

objavljena su 4 članka o BUTRI i u svakom piše kako funkcionira, a i u komentarima ispod je objašnjeno nebrojeno puta.
hah smiješno mi je da ljudi onda i dalje pitaju po kojem principu to radi i kak funkcioniraju mjesečne.
xD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2008. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ljudima se ne da malo potraziti okolo nego u prvi topic koji ima imalo veze s tim postavi pitanje,tako mu je najlakse.
nego od sutra krece pa cemo vidjeti kako ce to sve izgledati


Zadnja promjena: tux; 31.08.2008. 14:07; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nazareth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2008. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevjerovatno je to koliko u Osijeku ima nepismenih ljudi !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2008. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nazareth je napisao/la: ›
Nevjerovatno je to koliko u Osijeku ima nepismenih ljudi !!!
ja sam zaprepasten kolko njih ima,ma strasno.ajme problema,joj joj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2008. 10:01 
Naslov:  Re: Još malo o novim BUTRA-ma... [Osječka televizija]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad se GPP vec opremio i informatizirao - zasto po skolama nisu instalirali svoga djealtnika sa notebookom (sa pristupom internetu) nakacili se na bazu i rasteretili prodajna mjesta... pa djeca ne mogu doci na red da kupe mjesecne. Ok, ako se ne mogu nakaciti na bazu, neka bar uzmu podatke i novce, poslikaju ih i sutra im donesu gotove mjesece...
Da li je tocno da ce se ovaj mjesec moci voziti sa starim pokazima? Ako je tocno, nije li nesto kao gore spomenuta ideja manji trosak za GPP!?!?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: