Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nova GPP-ova “butra” jednima seksistička, drugima simpatična & NOVI CJENIK!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 8:38 
Naslov:  Nova GPP-ova “butra” jednima seksistička, drugima simpatična & NOVI CJENIK!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Butra - uobičajeni, ali i pogrdni (riječ butra u nekim krajevima označava - kravu!, op.a.) osječki slengovski naziv za djevojku dobio je novu primjenu - ta je riječ odabrana za naziv novih beskontaktnih kartica GPP-a koje će od 1. rujna zamijeniti dosadašnje karte za prijevoz. Sanja Mršo, samostalnareferentica za marketing u Gradskom prijevozu putnika Osijek, kaže kako je do ideje došlo spajanjem dviju riječi usko povezanih uz GPP.

Kako radi GPP BUTRA?


- Osim što ima Osječanima poznato značenje, predstavlja autobus i tramvaj. Vezali smo naziv kartica uz jedan osječki sleng, jer smo smatrali da će tako biti prepoznatljivije među građanima - ističe Mršo.

U sklopu promocije novih kartica, GPP je na većini stajališta u Osijeku postavio kartonske oznake s slikom novih kartica, a gradom prometuje tramvaj oslikan djevojkom koja iz džepa vadi karticu s natpisom “Nova butra je stigla u gradu”. Inače, naziv Butra osmislila je osječka tvrtka MIT dizajn, spajajući početna slova riječi (auto)bus i tramvaj. Naziv nove kartice, očekivano, naišao je na različite, reakcije među sugrađanima (posebice sugrađankama).

- Riječ je o neuspješnom pokušaju nekakve duhovitosti. Naziv čak nije ni provokativan, već potpuno seksistički i šovinistički. GPP kao da živi u srednjem vijeku - izriče mišljenje mnogih jedna Osječanka.

No, dok jedni zamjeraju GPP-u zbog seksističkog i provokativnog naziva, drugima je on - simpatičan.

- Naziv je smiješan, ali simpatičan. Ne vidim ništa loše u toj riječi. Lijepo sam se nasmijala kada sam dobila svoju karticu i vidjela da piše “butra”, no jasno je da to predstavlja spoj riječi autobus i tramvaj. Inače, među putnicima u vozilima vodi se dosta rasprava oko naziva, a reakcije su zaista različite - kaže sugrađanka Jelica.

Od jučer je počelo izdavanje “butri” za učenike i radnike. Kartice za učenike se na GPP-ovm prodajnom mjestu u Jägerovoj ulici izdaju do 30. rujna, a za radnike do 31. listopada. Iz GPP-a ističu kako se sve vrste mjesečnih starih kartica, odnosno talona za stare kartice i dalje prodaju na prodajnim mjestima GPP-a (Zeleno polje, Višnjevac, Gajev trg) i one vrijede do krajnjeg roka za podizanje novih beskontaktnih kartica. Stare pojedinačne, godišnje i karnet karte koje putnici imaju u zalihama mogu se koristiti do 31. prosinca ili se mogu zamijeniti na prodajnom mjestu GPP-a u Hadrijanovoj.

“Buscard” od 1. rujna

Novi sustav “Buscard” bit će pušten u rad od ponedjeljka, 1. rujna, a kartice koje će se koristiti dijele se na vrijednosne i personalizirane. Vrijednosne će zamijeniti pojedinačne, dnevne i karnet-karte, cijena prijevoza po kilometru će biti 1,3 kune, a cijena kartice će iznositi 20 kuna plus odabrana vrijednost od 10 do 200 kuna. Personalizirane kartice zamjenjuju dosadašnje mjesečne karte, a podijeljene su na učeničke, studentske, radničke, karte za nezaposlene te povlaštene.

Autor: Goran Milanović/Glas-Slavonije.hr

[doc, 300KB] Detaljni opis novog Buscard tarifnog sustava




CJENIK BUSCARD.doc
 Opis:

Skini
 Datoteka:  CJENIK BUSCARD.doc
 Veličina:  297.5 KB
 Skinuto:  2068 put(a)



Zadnja promjena: Leon; 29.08.2008. 9:04; ukupno mijenjano 4 put/a.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2008. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim sama riječ posebi mi je gadna a kada dodamo koje to značenje ima kod nas onda je tek u najmanju ruku smiješno ako ne i degutantno.
Mislim sigurno su velike pare otišle na osmišljavanje marketinga a oni moraju i nešto prikazati da su radili pa tako izmišljaju i nazive en bi li opravdali silne novce koje se izdvajaju za taj posao.
Barem su mogli nešto pametnije izmisliti!
GPP - GURAJ PARE PRAVAŠIMA

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.08.2008. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro pa nisu stavili natpis...
NOVA RIBA JE U GRADU
NOVA TREBA JE U GRADU
osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.08.2008. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije ni seksistička ni simpatična..već komična..
kad god vidim ovaj smiješni tramvaj iskreveljim se
Very Happy

_________________
Legalize it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 11:08 
Naslov:  Re: Nova GPP-ova “butra” jednima seksistička, drugima simpatična
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš je legendarno! Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2008. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je to glupo i bit će mi neugodno tražit "butru" ako budem kupovala tu karticu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.08.2008. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
meni je to glupo i bit će mi neugodno tražit "butru" ako budem kupovala tu karticu.


pa da.kako će ispasti kad frajer kaže frajeru ej znaš šta,kupio sam butru jučer u gradu osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to im je bas dobro,sad ce i neki muskarci koji recimo imaju problema s prilazenjem djevojkama imati svoju "butru" Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: ›
to im je bas dobro,sad ce i neki muskarci koji recimo imaju problema s prilazenjem djevojkama imati svoju "butru" Very Happy

a neki će sad moći imati i dvije!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
tux je napisao/la: ›
to im je bas dobro,sad ce i neki muskarci koji recimo imaju problema s prilazenjem djevojkama imati svoju "butru" Very Happy

a neki će sad moći imati i dvije!
slazem se u potpunosti
sve u svemu dobar je naziv

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno smatram da je na sam naziv otislo pun klinac para....naziv je totalni kaos.....stvarno moras bit genije da pokupis par rijeci iz osjeckog slanga i priljepis na neku pizdariju....hmmm....i sad ispada da svaka butra ima svoju cijenu.
Totalni krebilizam....
Sad samo sjedim i cekam neki novi projekt u gradu i mozda osmislim nesto kretenski i ko zna....mozda prodje....

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

El-Fatih je napisao/la (Pogledaj post): › .i sad ispada da svaka butra ima svoju cijenu.
Totalni krebilizam....


a to je kao nešto novo Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 13:04 
Naslov:  Re: Nova GPP-ova “butra” jednima seksistička, drugima simpatična & NOVI CJENIK!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odgovara mi i ime a pogotovo cijena..sad sam imao prilike isprobati to u promotivnoj voznji i postupak je sljedeci...ulazim i tram koji ide prema mackamami i skine se sa kartice 4,94kn kolko je po metrima tj kilometrima vrijednost voznje od remize do mackamame..kad izlazis skine tocan iznos koliko si se vozio a ostalo se vrati na karticu i napse se na validatoru kolko je jos ostalo kredita na kartici.. ne znam sad tocno ali od remize do trga je oko 2kn..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2008. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je naziv jadan
neki dan uzmem karticu od jedne penzićke i gledam kraj njenog imena piše BUTRA... nekako mi je to seksistički

možda su pokušali biti duhoviti, ali nekako mi se ne sviđa

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2008. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
meni je naziv jadan
neki dan uzmem karticu od jedne penzićke i gledam kraj njenog imena piše BUTRA...


cijena kartice - 40 kuna, nazvat penzićku butra - neprocjenjivo

inače, meni naziv odličan! bar nije nešto standardno, konzervativno, nemaštovito, dosadno.... jbg, svi su ga upamtili u startu

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: