Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uspjeh Jazz festa: Županija radije financira modu nego jazz

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 113
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2005. 13:20 
Naslov:  Uspjeh Jazz festa: Županija radije financira modu nego jazz
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U subotu je završio 1. međunarodni Jazz festival – Osijek 2005. koji je uzastopno trajao pet večeri u Kavani Hotela «Central». Atmosfera jazz festa bila je odlična, kavana hotela popunjena svake večeri do posljednjega mjesta, a prekaljeni jazzeri svirali su izvrsno. Da podsjetimo u Osijeku su nastupili poznati i priznati: kvartet «Boilers», riječki kvartet «Sensitive», beogradski blues band «Blue Family», kvartet trubača Ladislava Fidriya i bubnjara Ratka Divjaka te kvartet svjetski poznatog beogradskog jazz pijanista Miloša Krtića.

Zbog gripe na jazz pozornicu nije izišao Sinan Alimanović sa svojim kvartetom Malmo iz Švedske. Jazz fest posjetilo je više od 1.500 osoba.

-Oduševljava me velika nazočnost mladih ljudi. Moja je namjera i bila lijepu kulturu približiti mladima. Drago mi je da je ovaj festival uspješno prošao i da je stavio Osijek na zemljovid kulturnih vrijednosti. Zahvaljujem svim pokroviteljima koji su prepoznali projekt, Hotelu Central i Gradu Osijeku kao suorganizatorima.

Jedino me razočaralo što Osječko-baranjska županija nije imala sluha i nije participirala u događaju važnom za cijelu regiju. Nisu odgovorili na naš projekt koji je predan na vrijeme, pa ga nisu financijski podržali. Sramotno je da je ovaj festival značajniji jednom bankaru negoli županu – ogorčeno je komentirao Nino Zupčević, organizator festivala ispred Hrvatske udruge za znanost, umjetnost i kulturu, koji je uputio pozivnicu županu i čelnim ljudima upravnoga odjela za društvene djelatnosti da vide što su propustili sufinancirati.

Sluha za kvalitetan i raznovrsan jazz župan nema, ali kad sljedeći put bude prisutan na jednoj od modnih revija koje zdušno novčano podupire u posljednje vrijeme, dobro je da zna kako u Osijeku i pred slavonskom publikom vole svirati, solirati i ne propuštaju pozive Matija Dedić, Ratko Divjak, Ladislav Fidri, Miloš Krtić i Sinan Asanović.

- Ne propuštam pozive za svirku u Osijeku. Kvartet «Boilers» bio je na Osječkom ljetu kulture, svirali smo na Ljetu mladih. Osijek je jedna od dražih pozornica uz Varaždin i Zadar, Zagreb je samo razvikan – rekao je Matija Dedić, član «Boilersa».

Ana Kiefer

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2008. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo je super...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pavlinjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2010. 21:00 
Naslov:  Re: Uspjeh Jazz festa: Županija radije financira modu nego jazz
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izgleda da sam zakasnio, moram kalibrirati vremeplov!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: