Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki novinarski bullshitovi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.08.2008. 23:42 
Naslov:  Osječki novinarski bullshitovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako, otvorio sam ovaj topic za sve moguće postavljanje Osječkih novinarskih bullshitova, dezinformacija i sl, pa evo ja ću početi sa jednim...



Ljudi koji su ovo pročitali shvatili bi da je za sve kriv tonac i vlasnik bine, no gospodin Levak je išao pisati ovaj članak a da se prije toga uopće nije ništa raspitao, štoviše možda je i riječ o naručenom članku, no nećemo o tome...
Volio bih čisto malo objasniti situaciju što se događalo budući da o tome znam ipak malo više od gore potpisanog novinara. Pa evo par natuknica :
- Što se tiče visine bine, ta je bina visoka 1,20 m. Čisto za usporedbu, gradska je visoka 1m, a bina jednog drugog renomiranog poduzeća koje se bavi sličnim manifestacijama visoka je 0,80m.
- O razglasu, jednostavno se može reći da su organizatori dobili onoliko koliko su platili, i toga su bili naveliko svjesni, jer su sami išli tražiti jeftinu varijantu i tako i pregovarali. Tu važi ona, koliko para, toliko muzike, a tako je i bilo. Što je najgore, organizatori su dobili od grada 180 000 kn, tu su i sponzori, i po meni je prije svega sramotno što su uopće išli naplaćivati ulaz ( ja sam ga osobno platio, pravila su pravila ), i još onda pored toga nisu osigurali bolje uvjete, jer da je bilo više novaca, siguran sam da bi bio i bolji razglas i light
- Što se tiče tonca, nigdje ne piše da je TBF doveo svoga tonca, nego se spominje osječki tonac koji je doneo svoju opremu i postavio cijelu binu.
- Za kašnjenje nema isprike, tu su krivi svi, od organizatora, preko tonca, pa čak i do benda.

A što se tiče TBFa, i Mladenove izjave na bini, koja je navedena u tekstu ( 'ponuđeni uvjeti su katastrofalni', 'ne mogu vjerovati da se ovo događa devetu godinu za redom' … ), i onda to isto završi kvalitetnim uvlačenjem publici u šuleta, je sramotno. Dragi moj Mladene, zar vi niste, kao svaki normalan bend, organizatoru dostavili svoj rider, u kojem piše što sve zahtijevate za cijenu po kojoj dolazite, nego na bini se izjavljuje da su ponuđeni uvjeti katastrofalni. Koliko ja znam, ponuđeni uvjeti se gledaju kod kuće, kada dođu. Ili je ovdje riječ o tezgarskom bendu, koji je došao odraditi svoju tezgu i pokupiti pare. Ja osobno znam da ih sa takvim ponašanjem sigurno više nikada ne bih zvao ovamo, nego bi ih poslao neka se zabiju u svoj narkograd. No to je već tema za neki drugi topic.

Eto, samo sam htio napisati svoje viđenje cijeloga slučaja, a u svakom slučaju puno sam informiraniji od novinara koji je to pisao preko dojmova iz publike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tinus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2008. 1:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Ovako, otvorio sam ovaj topic za sve moguće postavljanje Osječkih novinarskih bullshitova, dezinformacija i sl, pa evo ja ću početi sa jednim...



Ljudi koji su ovo pročitali shvatili bi da je za sve kriv tonac i vlasnik bine, no gospodin Levak je išao pisati ovaj članak a da se prije toga uopće nije ništa raspitao, štoviše možda je i riječ o naručenom članku, no nećemo o tome...
Volio bih čisto malo objasniti situaciju što se događalo budući da o tome znam ipak malo više od gore potpisanog novinara. Pa evo par natuknica :
- Što se tiče visine bine, ta je bina visoka 1,20 m. Čisto za usporedbu, gradska je visoka 1m, a bina jednog drugog renomiranog poduzeća koje se bavi sličnim manifestacijama visoka je 0,80m.
- O razglasu, jednostavno se može reći da su organizatori dobili onoliko koliko su platili, i toga su bili naveliko svjesni, jer su sami išli tražiti jeftinu varijantu i tako i pregovarali. Tu važi ona, koliko para, toliko muzike, a tako je i bilo. Što je najgore, organizatori su dobili od grada 180 000 kn, tu su i sponzori, i po meni je prije svega sramotno što su uopće išli naplaćivati ulaz ( ja sam ga osobno platio, pravila su pravila ), i još onda pored toga nisu osigurali bolje uvjete, jer da je bilo više novaca, siguran sam da bi bio i bolji razglas i light
- Što se tiče tonca, nigdje ne piše da je TBF doveo svoga tonca, nego se spominje osječki tonac koji je doneo svoju opremu i postavio cijelu binu.
- Za kašnjenje nema isprike, tu su krivi svi, od organizatora, preko tonca, pa čak i do benda.

A što se tiče TBFa, i Mladenove izjave na bini, koja je navedena u tekstu ( 'ponuđeni uvjeti su katastrofalni', 'ne mogu vjerovati da se ovo događa devetu godinu za redom' … ), i onda to isto završi kvalitetnim uvlačenjem publici u šuleta, je sramotno. Dragi moj Mladene, zar vi niste, kao svaki normalan bend, organizatoru dostavili svoj rider, u kojem piše što sve zahtijevate za cijenu po kojoj dolazite, nego na bini se izjavljuje da su ponuđeni uvjeti katastrofalni. Koliko ja znam, ponuđeni uvjeti se gledaju kod kuće, kada dođu. Ili je ovdje riječ o tezgarskom bendu, koji je došao odraditi svoju tezgu i pokupiti pare. Ja osobno znam da ih sa takvim ponašanjem sigurno više nikada ne bih zvao ovamo, nego bi ih poslao neka se zabiju u svoj narkograd. No to je već tema za neki drugi topic.

Eto, samo sam htio napisati svoje viđenje cijeloga slučaja, a u svakom slučaju puno sam informiraniji od novinara koji je to pisao preko dojmova iz publike.


hm..
mislim da u članku nije bio naglasak na visinu bine nego loše osvjetljenje i prvenstveno loš zvuk.

pod lošim uvjetima Mladen je gotovo sigurno mislio na loše ozvučenje. ti si i sam potvrdio da su uzeli najjeftinije moguće.
i da. to je sramota za događaj koji se održava 9. godinu zaredom jer bi svake godine trebao biti sve bolji i kvalitetniji (nekoliko mjeseci ranije smo imali primjer ljeta mladih) i ovakvi propusti se ne bi smjeli događati

stoga da ne dužim. svaka čast Mladenu na izgovorenim riječima i novinarima na ovom članku jer ovakve poteze treba javno osuditi pa će sljedeći puta uzeti bolje ozvučenje i stavit malo manje novaca u džep

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2008. 6:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tinus je napisao/la (Pogledaj post): ›
stoga da ne dužim. svaka čast Mladenu na izgovorenim riječima i novinarima na ovom članku jer ovakve poteze treba javno osuditi pa će sljedeći puta uzeti bolje ozvučenje i stavit malo manje novaca u džep


u potpunosti se slažem! i grad je dao 120 000kn a ne 180 000, jelte? ak sam ja dobro pročitao

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2008. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nabi ja eF hvala lijepo Smile

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2008. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krivo ste me skontali, ovo sam stavio čisto iz razloga što je novinar popljuvao tonca koji je oko svega najmanje kriv.

A što se tiće Mladena, napisao sam gore zašto nije fer to što je rekao, jer jedan profesionalni bend ne bi si smio dozvoliti tako ponašanje na stageu.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2008. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sta ne bi smio, fala bogu da mu nije svejedno u kakvim uvjetima radi, sto cisto i dokazuje cinjenicu da nije dosao odsvirat samo zbog para...da je, bolio bi ga kurac, napravio bi svoje i oso....
i dobro da je to rekao, jel se ocito primjedbe nas malih ljudi ne uvazavaju vec je potrebno da neko to javno izgovori, neko ko se kuzi, neko ko zna...i neko cije ce se misljenje na kraju krajeva valjda i uvazit...

svaka cast cijelom panonianu, sve je stvarno bilo super sto se tice organizacije (bar koliko sam ja vidjela), al jebemu mater, kad vec zele da bude dobro, pa onda su mogli izdvojit jos malo para za ozvucenje i napravit savrseni spektakl,a ne spektakl sa govnom od zvuka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2008. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma tezgaroši teški teški! svugdje sviraju pa i ondje gdje ne treba. u Osijeku ih gledamo svakih par mjeseci s istim stvarima, istim spikama i klasičnim podilaženjem publici i još nam nisu dojadili... Wink
da se tbfu ovdje nije svidjelo i da im se nisu dopale pare NE BI SVIRALI!!!
na oljmu su se također neki žalili na glasnoću razglasa iako je oprema bila ok...
inače,TBF ima svog tonca kojeg redovito vuku sa sobom na svirke i on im radi zvuk. a od levaka smo navikli čitati i suvislije stvari. toliko...

čemu tražiti dlake u jajetu?
cjepidlake ne znaju uživati...

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tinus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2008. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
čemu tražiti dlake u jajetu?
cjepidlake ne znaju uživati...

ovo baš i nije dlaka u jajetu. vani negdje ovo bi bio ozbiljan šamar organizatorima i nagodinu mu hrpa ljudi zbog toga ne bi došla. a mi bi, pošto živimo u ovoj selendri, trebali istrpiti svakakve piz.. i biti sretni što uopće nešto imamo. e pa neću. s time bi im davao za pravo da me i sljedeći puta svaljaju.

općenito organizatori u našoj zemlji su vrlo stručni u rasturanju renomitanih festivala metodom pokupimo novce i zavaljajmo ljude. imali smo mtv valkana beach partije koji su nakon sve lošije i lošije organizacije propali, ove godine fijasko united festivala u istri, novac od karata za metallicu koja je trebala svirat u zg čekali smo skoro godinu dana, osječko ljeto mladih, pa nesretni runway fest prošle godine na klisi.....

nama i da exit poklone mi bi ga uspjeli uništit za 2 godine

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.08.2008. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tinuse podržavam te u potpunosti...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2008. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a tek razglas u nedjelju!

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2008. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u nedjelju je na Debelima bio fantastican...gledao sam DEbele preko 15 puta, i ovo je bilo prvi puta da se mogao cuti svaki instrument i vokal, tek pred kraj je pocela krciti gitara, sto je inace karakteristicno za njih...

a za Disciplinu nije kriv razglas, nego Koji je prekidao kontakt na procesoru...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2008. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvijek može bolje. to stoji kao što je sigurno i da ljudi sa stavom
Citat: › nama i da exit poklone mi bi ga uspjeli uništit za 2 godine
vjerojatno će teško ikada zaliječiti svoj kompleks manje vrijednosti.
konstruktivna kritika je ok i treba je biti. očajavanje je za pesimiste i pičkice i prilično nedostojno čovjeka kao što nije u redu plasirati opskurne i nepotpune informacije. što se prije izvuče iz gliba, to bolje. pohvale su isto super ali od njih ima malo vajde.

imaš ideju?! gledaj je podijeliti s drugima i potom je realizirati! Wink

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2008. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko sam upoznat organizatori do 5 dana prije koncerta nisu imali binu jer su planirali neka rješenja za koja nisu uopće provjerili da li su moguća.
cijena najma razglasa, rasvjete i razglasa je cca 10000kn. toliko sam barem ja to platio ukropini koji se bavi time.
koliko su mi bandovi rekli od svih koji rade razglas u osijeku najviše vole radit sa toblerom i s tim ukropinom.
i sad kad se već priča o organizaciji panoniana zanima me imaju li negdje iznosi nagrada za natjecatelje?
vidim da je pobjednik u bmx-u (podatak iz glasa) dobio 700 eura.
na čega je potrošena lova sve. ipak je to gradski novac pa bi bilo lijepo znati na šta je otišao.
ne želim ispasti govno koje prigovara jer je panonian jedan od najboljih događaja u osijeku ali me čisto zanima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2008. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isti je novinar u današnjem Slavonskom domu napisao da je svirao i In-sane iz slovenije. Evidentno nije uopće bio na koncertu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: