Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bog je ubojica

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2008. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
la čupakabra je napisao/la (Pogledaj post): › bog ne postoji. tocka
Postoji za budale i kukavice,a ogromna većina čovječanstva zadovoljava te kriterije.
postoji distinkcija između boga i crkve. i sam imam negativno mišljenje prema crkvi, smatram da se radi o monopolistu koji bi se trebao upisati u sudski registar kao d.o.o. ali svaka normalna osoba prepoznaje razliku između boga i crkve. a ti si svojom izjavom uvrijedio veliku masu ljudi i stvarno si pretjerao. jer vjera je nešto najosobnije što čovjek posjeduje, nešto neprofitno na što čovjek ima pravo kao na udisanje zraka. i što je najbitnije, nešto što ne dira ni tebe ni mene.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.08.2008. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oooo vjera i te kako dira i mene i tebe i mnoge je "dirala" u povijesti,toliko ih je dirala da su završili pod zemljom.A za to što bi se netko možda mogao uvrijediti me stvarno boli kita.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2008. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › Oooo vjera i te kako dira i mene i tebe i mnoge je "dirala" u povijesti,toliko ih je dirala da su završili pod zemljom.A za to što bi se netko možda mogao uvrijediti me stvarno boli kita.
oooo i te kako te nije dirala vjera nego crkva i njeno tumačenje vjere. i zato ti kažem da ne budeš neozbiljan i razmisliš o ovome što ti govorim. mislim da je prilično jasno

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.08.2008. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo malo znači ti svi ljudi koji su radili ta sranja koja su radili u ime vjere su bili ateisti ili šta i zla crkva ih je natjerala,uglavnom teško preuveličavaš ulogu crkve.To me ni najmanje ne čudi jer večina vjernika nikad nije kriva za ništa i svu krivnju krajnje nonšalantno prebacuje na crkvu ili neki drugi autoritet što je teško licemjerje i izvrtanje povijesnih činjenica.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2008. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopile je napisao/la: ›
Samo malo znači ti svi ljudi koji su radili ta sranja koja su radili u ime vjere su bili ateisti ili šta i zla crkva ih je natjerala,uglavnom teško preuveličavaš ulogu crkve.To me ni najmanje ne čudi jer večina vjernika nikad nije kriva za ništa i svu krivnju krajnje nonšalantno prebacuje na crkvu ili neki drugi autoritet što je teško licemjerje i izvrtanje povijesnih činjenica.
Nisu svi vjernici krivi što par budala radi to što radi...
Kao što ni svi srbi nisu krivi što su karađić i mladić pobili ljude u srebrenici pa zato srbija nije osuđena za genocid kao što nije bila ni njemačka.
Ali osobe kao jedinke će biti osuđene.

PS: Mlađo svaka čast imaš dobre komentare!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2008. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi je Bogo velik a mi smo mali i on smije ucmekat koga on oće

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2008. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › Dragi je Bogo velik a mi smo mali i on smije ucmekat koga on oće
Dobio sam dojam da pojam Boga vežeš previše uz pojam čovjeka?!
Odnosno poistovječuješ Boga sa čovjekom.
Jedini koji se spominje u Bibliji da je jednak sa nama u svemu osim u grijehu je Isus.
Koji je u dosta svojih istupanja govorio stvari koje su drugačije nego li u starom zavjetu.
Kao naprimjer i ona poznata: oko za oko zub za zub.
Kaže li Biblija kao knjiga da je on kamenova Mariju Magdalenu ili da je koga ubio?

Vidim da si uzeo u ruke Bibliju i isjekao par rečenica iz konteksta i izveo neko svoje tumačenje...

To je kao da ja pričam o alternativnoj medicini, a svi znaju da nisam Dragan Dabić Very Happy
i da o njoj nemam pojma... nego sam si malo pročitao na internetu...

...jel ima svrhe nastavljati dalje... ? ? ? ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.08.2008. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
gaap je napisao/la (Pogledaj post): › Dragi je Bogo velik a mi smo mali i on smije ucmekat koga on oće
Dobio sam dojam da pojam Boga vežeš previše uz pojam čovjeka?!
Odnosno poistovječuješ Boga sa čovjekom......bla bla bla


a zašto ne bi ?

bijaše jednom napisano Smile

"U početku stvori Bog nebo i zemlju. Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i Duh Božji lebdio je nad vodama. I reče Bog: "Neka bude svjetlost!" I bi svjetlost. I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame. Svjetlost prozva Bog dan, a tamu prozva noć. Tako bude večer, pa jutro - dan prvi.

I reče Bog: "Neka bude svod posred voda da dijeli vode od voda!" I bi tako. Bog načini svod i vode pod svodom odijeli od voda nad svodom. A svod prozva Bog nebo. Tako bude večer, pa jutro - dan drugi.

I reče Bog: "Vode pod nebom neka se skupe na jedno mjesto i neka se pokaže kopno!" I bi tako. Kopno prozva Bog zemlja, a skupljene vode mora. I vidje Bog da je dobro. I reče Bog: "Neka proklija zemlja zelenilom - travom sjemenitom, stablima plodonosnim, koja, svako prema svojoj vrsti, na zemlji donose plod što u sebi nosi svoje sjeme. I bi tako. I nikne iz zemlje zelena trava što se sjemeni, svaka prema svojoj vrsti, i stabla koja rode plodovima što u sebi nose svoje sjeme, svako prema svojoj vrsti. I vidje Bog da je dobro. Tako bude večer, pa jutro - dan treći.

I reče Bog: "Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama, i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!" I bi tako. I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde. I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju, da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje Bog da je dobro. Tako bude večer, pa jutro - dan četvrti.

I reče Bog: "Nek' povrvi vodom vreva živih stvorova, i ptice nek' polete nad zemljom, svodom nebeskim!" I bi tako. Stvori Bog morske grdosije i svakovrsne žive stvorove što mile i vrve vodom i ptice krilate svake vrste. I vidje Bog da je dobro. I blagoslovi ih govoreći: "Plodite se i množite i napunite vode morske! I ptice neka se namnože na zemlji!" Tako bude večer, pa jutro - dan peti.

I reče Bog: "Neka zemlja izvede živa bića, svako prema svojoj vrsti: stoku, gmizavce i zvjerad svake vrste!" I bi tako. I stvori Bog svakovrsnu zvjerad, stoku i gmizavce svake vrste. I vidje Bog da je dobro.

I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!" Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih. I blagoslovi ih Bog i reče im: "Plodite se, i množite, i napunite zemlju, i sebi je podložite! Vladajte ribama u moru i pticama u zraku i svim živim stvorovima što puze po zemlji!" I doda Bog: "Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu! A zvijerima na zemlji i pticama u zraku i gmizavcima što puze po zemlji u kojima je dah života - neka je za hranu sve zeleno bilje!" I bi tako. I vidje Bog sve što je učinio, i bijaše veoma dobro. Tako bude večer, pa jutro - dan šesti."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2008. 7:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›

...jel ima svrhe nastavljati dalje... ? ? ? ?



Ma nema svrhe... "ne bacaj bisere pred svinje".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2008. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
"ne bacaj bisere pred svinje".


nego pare pred popove!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.08.2008. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
Dragi je Bogo velik a mi smo mali i on smije ucmekat koga on oće


Do nedavno sam mislila da je Papa najveći mafijaš na svijetu ali BOG je veći mafijozo i faca od njega osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2008. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična,
Piše slična, a ne ista, jer da je ista onda nebi bio BOG, nego bi bio čovjek. Opet se vade riječi iz konteksta...

Pitaj svog imenjaka što znači biti sukladan, a što znači biti sličan.

Ajde mi objasni kako to da su adam i eva imali dva sina... kain i abel kako to da je od njih nastalo cijelo čovječanstvo????
Jesi čuo kada terminologiju koja glasi (Preneseno značenje)

Jesi možda razmišljao da to slična je isto u prenesenom značenju?
Hoćeš reči da ako su muškarci svinje da su žene nastale od svinjskih rebaraca?

Jer piše da su žene nastale tako da je Bog otkinuo muškarcu rebro te da je od njega nastala žena.

Poslao je Bog i svog sina na zemlju koji je sa nama u svemu jednak osim u grijehu ako ćemo tako, ali očigledno je da vadiš samo djelove koji ti pašu.
I opet pričamo o starom zavjetu... knjizi postanka... ja sam ti da primjer iz novog zavjeta...

Bibliju se tumači, a ne shvaća doslovno...

Da je knjiga sama po sebi tako jednostavna onda nebi ljudi radili ono što su radili u ime crkve iz neznanja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.08.2008. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još nešto: Dest Božijih zapovjedi među kojima je i zapovjed ne ubi su dane čovjeku, a ne Bogu... Bog ih je da čovjeku baš zato što je on viša sila, a ne čovjek, niti su jednaki...
I da ako ćemo ovako:
gaap je napisao/la: ›
Dragi je Bogo velik a mi smo mali i on smije ucmekat koga on oće
Da smije jer je BOG on je taj koji odlučuje kada će tko otići, a ne mi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
la čupakabra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.08.2008. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›

...jel ima svrhe nastavljati dalje... ? ? ? ?



Ma nema svrhe... "ne bacaj bisere pred svinje".


kako nema ? pa ja jos ne vidjeh jedan dobar dokaz da bog postoji. a bas bih htjela. stoga ivice & co, molim vas, posto ste tako upuceni i veliki krscani, i sve sve znate, ajdete meni 'svinji' fino u par redaka navedite par dokaza. tek toliko. ne zelim citat vase intrepetacije bibilije. bibilija je s razlogom napisana nejasno: da bi ljudi kao vi uvijek bili u pravu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bulja**
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.08.2008. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni sam nije jasno zašto admin dosad nije ugasio topic.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali tu se otvoreno pljuje po Bogu, a koliko ja znam živimo u većinski katoličkoj zemlji.
Bitno da se na forumu slučajno ne smiju spomenit pederi ili srbi u negativnom kontekstu, to je odmah vrijeđanje ili ograničavanje ljudskih sloboda.
A ovo je već treća stranica gdje budale pljuju po vjeri, što je ( slažem se s Mladjom) , nešto najvrijednije što jedna osoba može imat.
Smiješno u kakvom gradu i državi živimo... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: