Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U “špicama” umirovljenici neće imati besplatan prijevoz?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2008. 11:50 
Naslov:  U “špicama” umirovljenici neće imati besplatan prijevoz?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je izdavanje beskontaktnih umirovljeničkih kartica GPP-a počelo prvog dana kolovoza, gužve su na prodajnom mjestu u Jägerovoj i dalje velike. Naime, umirovljenici na svoju karticu čekaju i po četiri sata u redu, što mnogima predstavlja problem.
- Nisam htjela ići prvih dana po karticu, nego samodlučila čekati da se gužve malo raščiste. Bez obzira na to, karticu sam čekala četiri sata, rekla nam je naša sugrađanka Katarina P.

Direktor GPP-a Darko Marković ističe kako je ideja i želja bila da se sve umirovljeničke kartice izdaju do 20. kolovoza, međutim, to ipak nije ostvareno.

- Dnevno izdamo oko 250 kartica za umirovljenike, a već od 25. kolovoza počinje izdavanje učeničkih i radničkih kartica. Međutim, sve kartice će se izdavati do kraja godine, do kada će vrijediti i stare umirovljeničke, kaže Marković.

Za umirovljenike je pripremljeno oko 30.000 iskaznica, za učenike i radnike procjenjuje se da će se izdati 10.000 iskaznica. Informatizacija će započeti od 1. rujna, kada se više neće koristiti dosadašnje prijevozne karte. Naime, od tog datuma moći će se voziti isključivo prepaid karticama, koje će se prodavati u prodajnoj mreži GPP-a te na kioscima Tiska i Smokinga. One će biti u vrijednosti od 40 do 200 kuna te će potpuno zamijeniti dosadašnje prijevozne karte.

- Stare karte više nismo ni naručivali, međutim, one koje su još u optjecaju, odnosno kod građana, moći će se zamijeniti za prepaid kartice, odnosno bit će organizirana kompenzacija - kaže Marković.

S obzirom na to da svi umirovljenici u gradu imaju pravo besplatnog prijevoza GPP-ovim vozilima, došlo je do zamjetnog porasta broja putnika. Mnogi se sugrađani stoga pitaju hoće li se početkom školske godine uvoditi dodatni autobusi ili eventualno uvesti ograničenja vožnje za umirovljenike.

- U ovome trenutku ne razmišljamo ni o kakvim ograničenjima ili promjenama, jer pravi podatci će se tek znati početkom sljedeće godine. Dakle, do tada se ništa neće mijenjati, ističe Marković.

Ivan Jakobljević, član Poglavarstva grada Osijeka, ističe kako su se pri subvencioniranju prijevoza umirovljenika uzor pronašli u europskim modelima, a što se tiče ograničenja, ističe kako je austrijski model moguć u Osijeku.

- U Austriji umirovljenici imaju besplatan prijevoz, međutim, za vrijeme špica, odnosno kada ljudi idu na posao ili u školu, umirovljenike se moli da se ne voze ili da plate kartu. Riječ je oko jedan do dva sata dnevno, stoga je moguća primjena takvog ograničenja u Osijeku - ističe Jakobljević.

Potreban je još jedan aparat

Kao razlog velikih gužvi u Jägerovoj, Jakobljević navodi nedostatak aparata za izdavanje kartica. Naime, postavljen je samo jedan, a kaže kako bi se gužve umanjile kada bi se postavio još jedan. “Gužve su bile očekivane, stoga je GPP produžio vrijeme do kada se izdaju kartice - do kraja ove godine”, kaže Jakobljević.

Autor: Goran Milanović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.08.2008. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

izgleda da ima utjecaja sto tajnik HSP-a ilitiga gdin Trdin cita ovaj forum, jer ovdje je prvo osvanila ideja da se ukine prijevoz u spicama... nadajmo se da ce to i uvesti Smile

od 07 do 09 ... od 12:30 do 14:30 i od 18:00 do 20:00

i milina Smile

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2008. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pih, austrijski model... a dok sam ja to pričao... Smile
DonQuijote je napisao/la: ›
ma, nemam ja ništa protiv da penzići imaju bespla prijevoz, ali bi možda bilo praktično malo im ograničiti taj bespla prijevoz, odnosno vremenski odrediti kada je gužva u vozilima gradskog prijevoza najveća, recimo od 7 do 8, od 12 do 14 i od 19 do 20, te u tim terminima ne uvažavati besplatan prijevoz, odnosno naplaćivati karte, a besplatan prijevoz dopustiti izvan najfrekventnijih termina. tako nešto, ovo je samo nepotpuno razrađena ideja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2008. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj bože da tako bude....ali što prije!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2008. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

podržavam
neka imaju bespla prijevoz, ali kad ih ujtro u 7:30 vidim u trmavaju uffffff bolje da ne tipkam

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2008. 21:37 
Naslov:  Re: U “špicama” umirovljenici neće imati besplatan prijevoz?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Naime, od tog datuma moći će se voziti isključivo prepaid karticama, koje će se prodavati u prodajnoj mreži GPP-a te na kioscima Tiska i Smokinga. One će biti u vrijednosti od 40 do 200 kuna te će potpuno zamijeniti dosadašnje prijevozne karte.


znaci, svatko tko se od 1.9. zeli voziti tramvajem (a nema mjesecnu kartu), mora pljunuti barem 40 kuna za tu prepaid karticu? Shocked

ako je cijena jednog kilometra 1,30 kn, zasto se odmah moramo opskrbiti za 30 km? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2008. 21:48 
Naslov:  Re: U “špicama” umirovljenici neće imati besplatan prijevoz?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Za umirovljenike je pripremljeno oko 30.000 iskaznica, za učenike i radnike procjenjuje se da će se izdati 10.000 iskaznica.


30000 "umirovljenika" Shocked se moze voziti besplatno, ali skolarci i studenti ne? Evil or Very Mad

nista, nadam se da ste pripremili bicikle.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
race king
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2008. 1:02 
Naslov:  Re: U “špicama” umirovljenici neće imati besplatan prijevoz?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma de lol, umirovljenici cekaju i po 4 sata na karte, a ja jedva izdrzim pol sata dok cekam mjesecnu.

jel neko zna kakve su ono cudn naprave u tramvajima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.08.2008. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I opet će se moji klinci morati objašnjavati i svađati s penzićima zašto jutarnjim u 7 moraju u školu...

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2008. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

race king je napisao/la: › ma de lol, umirovljenici cekaju i po 4 sata na karte, a ja jedva izdrzim pol sata dok cekam mjesecnu.
jel neko zna kakve su ono cudn naprave u tramvajima?


"Citac" za beskontaktne kartice.

GPP: Cijena vožnje po kilometru iznosit će 1,3 kune

Novi sustav naplate, jeftiniji gradski prijevoz!

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2008. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj moj rodak markovic izmislja nesto Very Happy
meni stvarno nije jasno cemu takve promjene,cemu budalastine,cemu umirovljenicima to beslpatno osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.08.2008. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: ›
ovaj moj rodak markovic izmislja nesto Very Happy
meni stvarno nije jasno cemu takve promjene,cemu budalastine,cemu umirovljenicima to beslpatno osijek031.com smile

čemu? pa, sad će izbori! a umirovljenici su vjerojatno najzastupljenija kategorija birača koja izađe na izbore. šta misliš zašto umjesto umirovljenika besplatni prijevoz nemaju srednjoškolci?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: