Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U aljmaškom svetištu Gospe od Utočišta očekuju desetak tisuća hodočasnika [Osječka televizija]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2008. 17:42 
Naslov:  U aljmaškom svetištu Gospe od Utočišta očekuju desetak tisuća hodočasnika [Osječka televizija]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U iduća četiri dana Aljmaško svetište Gospe od Utočišta posjetit će brojni vjernici i turisti. Za najsvečaniju proslavu Velike Gospe, u petak, aljmaška je župa priredila dvodnevni program pobožnosti s misnim slavljima. Aljmaški župnik, prečasni Ante Markić, očekuje da će marijansko svetište pohoditi više desetaka tisuća hodočasnika. Sutra u 17 sati, uoči Velike Gospe, bit će održano pokorničko bogoslužje s prilikom za ispovijed, a u 18 sati bit će održana pobožnost križnog puta na Kalvariji. U 19 sati, pak, bit će održana sveta misa, a u 20 sati vlč. Ivan Jurić, duhovnik Zajednice “Cenacolo” iz Šarengrada, predvodit će "uru klanjanja". Treba još reći kako će u 21 sat krenuti procesija sa svijećama od crkve prema kapelici “Na lipi” uz prigodnu marijansku pobožnost. Ipak, najsvečanije će biti na Veliku Gospu, u petak, kada će jutarnje svečano euharistijsko slavlje predvoditi nadbiskup đakovačko-osječki, mons. dr. Marin Srakić koji će na kraju mise blagosloviti novopostavljeni kip Aljmaške Gospe.







Više informacija; Osječka televizija


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.08.2008. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opaaa... idem do Ajmaša na koljenima i ispred sebe posipam rajsnegle...


Zadnja promjena: gaap; 14.08.2008. 7:41; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2008. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pošto janjetina ove godine?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.08.2008. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez ljutnje, @gaap, ali sad malo pretjeruješ...u ovom prilogu nije bilo nikakve provokacije ni nečeg lošeg...samo obavijest onima koji namjeravaju ići...

ima nas koji ne ližemo oltare i guzice svećenicima, ali ipak u nešto vjerujemo..jesmo li glupi zbog toga - to je druga stvar...

ja ne pljujem po ateistima, agnosticima, ljudima drugih vjeroispovijesti i voljela bih da ni oni po meni ne pljuju...

ovo je sad više moja reakcija na svekoliku modu pljuvanja po katolicima (na ovom forumu) , nego na ovu konkretnu temu, sorry...i ti @gaap, ali i ostali...

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.08.2008. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MacaPapucharica je napisao/la: ›
bez ljutnje, @gaap, ali sad malo pretjeruješ...u ovom prilogu nije bilo nikakve provokacije ni nečeg lošeg...samo obavijest onima koji namjeravaju ići...

ima nas koji ne ližemo oltare i guzice svećenicima, ali ipak u nešto vjerujemo..jesmo li glupi zbog toga - to je druga stvar...

ja ne pljujem po ateistima, agnosticima, ljudima drugih vjeroispovijesti i voljela bih da ni oni po meni ne pljuju...

ovo je sad više moja reakcija na svekoliku modu pljuvanja po katolicima (na ovom forumu) , nego na ovu konkretnu temu, sorry...i ti @gaap, ali i ostali...

Potpisujem.

Dobio sam osječaj da se postovi više ne pišu protiv vjere i ostaloga zbog nečeg argumentiranog, nego iz čiste ljubomore...
Ovo je bila samo obavijest, a iz komentara se vidjelo da ga peče to što će dosta ljudi vjerojatno ići pa je morao nešto napisati ... barem glupost...
Ali ajde ako je netko ovdje navikao na takve ispade JA SAM ... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.08.2008. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Pošto janjetina ove godine?

Mislim da je sada u nekom trgovačkom lancu 46kn kilogram ... gledao sam neki reklamni list.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2008. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Mislim da je sada u nekom trgovačkom lancu 46kn kilogram ... gledao sam neki reklamni list.


Je, tako negdje dođe u trgovini, al' tolko ne košta na hodočašćenju pod šatorima; mene zanima jel' više od 200 kn i koja će pevaljka pjevati!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2008. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › koja će pevaljka pjevati!



kako koja, pa Marija!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2008. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa zar niste čuli da Seve dolazi!

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2008. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bio škoro tamo...
došo s nekim brodom hrvatske vode il tak nešt...hehehe
legenda

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: