Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Najezda komaraca - tretmani i u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.08.2008. 14:08 
Naslov:  Najezda komaraca - tretmani i u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako u prva dva ljetna mjeseca Osječani nisu imali problema s uobičajenim najezdama komaraca, kako se čini, to neće biti slučaj i u kolovozu. Naime, posljednjih desetak dana građani s područja cijelog grada Osijeka, a posebice iz rubnih dijelova žale se na povećanje broja komaraca, zbog kojih ne mogu boraviti u svojim dvorištima.

- Valjda smo se naviknuli da komarca nema. Prošle ih godine nije bilo uopće, a ove, do sada, također. No, samo unutar nekoliko dana naglo im se povećao broj, toliko da je postalo neizdrživo uvečer sjediti na terasi. A od zaprašivanja ništa. Apeliramo na Grad da učini nešto s tolikim novcima koje je dobio za zaštitu od komaraca, žali se Ivan iz Donjeg grada, čijim se molbama pridružuju i građani iz Višnjevca, Josipovca i Gornjeg grada.

Iz Zavoda za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije doznajemo kako je povećanje broja uboda komaraca i službeno zabilježeno u pojedinim dijelovima grada te kako je će u skladu s tim podacima uskoro početi i tretiranje.

- Naša je monitoring-grupa zabilježila povećan broj komaraca, no još se čeka njihova odluka da li je riječ o povećanju koje zahtijeva zaprašivanje. No, već sada mogu reći kako je izgledno da će zaprašivanje početi vrlo brzo, kaže dr. Karlo Kožul, pomoćnik ravnatelja ZZJZ-a Osječko-baranjske županije, te dodaje kako se broj komaraca povećao zbog većih količina oborina.

Inače, ove sezone ne području Osijeka do sada su komarci tretirani toplim zamagljivanjem te pretežito u preventivne svrhe, i to na šumskim područjima, na potezu od Petrijevaca do Nemetina. Kako doznajemo iz ZZJZ, dinamika zaprašivanja komaraca do kraja sezone ovisit će o temperaturama i vodostaju Drave i Dunava.

AUtorica: Ivana Kukić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2008. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrijeme je da se uključi avijacija u borbu dosta je bilo zemljane arteljerije sada moraju bobmbe doći na red!

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2008. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dal,,,,što se to dogodilo preko noći'..baš sam jučer imala goste iz svabenzi...sjeli na dvorištu,,pitaju oni: ima li komaraca? ,,Pa rekoh: nema ove godine,,,,kad ono,,,,brateeee,,,koji k?

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.08.2008. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije ih bilo do nekidan i stvarno nisam nijedan ubod osjetila a jutros kad sam se probudila sva sam flekava bila,nisu birali gdje će gristi Embarassed užas

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: