Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Cijena vožnje po kilometru iznosit će 1,3 kune

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2008. 9:59 
Naslov:  GPP: Cijena vožnje po kilometru iznosit će 1,3 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dugo najavljivana informatizacija Gradskog prijevoza putnika počinje, sada je sigurno, 1. rujna, a određene su i cijene vožnje. Kilometar vožnje naplaćivat će se 1,3 kune, a direktor Darko Marković kaže kako je jedan kilometar otprilike jednak udaljenosti tri stanice (primjerice Tvrđa-Dom zdravlja-Pošta). U sklopu informatizacije uvode se i nove beskontaktne kartice koje će se početi izdavati već od 1. kolovoza.

Kako radi GPP BUTRA?


- Tada će se one izdavati umirovljenicima koji čine većinu naših korisnika. Nakon njih, od 25. kolovoza izdavat će se učeničke i radničke, odnosno opće kartice, kako im je novi naziv. Nakon toga, od 25. rujna počinje izdavanje studentskih kartica, kaže Marković.

Postojat će dvije vrste kartica, mjesečna te prepaid kartica. Mjesečne kartice bit će na istom principu kao i dosadašnji mjesečni pokazi. Njihova cijena neće biti promijenjena te će se s njima moći neograničeno voziti. Prepaid, s druge strane, će biti u različitim iznosima koji će se moći koristiti dok se ne potroši. Tada će se ponovno moći obnoviti.

- Dakle, pri ulasku u vozilo putnik će prisloniti karticu na uređaj validator te će time biti određeno početno stajalište. Pri izlasku iz vozila putnik ponovno mora prisloniti karticu na uređaj te ovisno o kilometraži skida se određen iznos, kaže Marković.

Prema jednostavnom proračunu, na duže udaljenosti cijena prijevoza bit će mnoga veća nego do sada, no kraće će vožnje biti jeftinije. Primjerice, od Tvrđe do središta grada cijena će biti oko 3,5 kuna. Međutim, vožnja od Tvrđe do Višnjevca stajat će i do 10 kuna. Što se tiče moguće zloporabe kartica, Marković ističe kako će se mogućnost švercanja ovime drastično smanjiti.

- Kontrolori u vozilima bit će opremljeni posebnim uređajima te će moći provjeriti koliko je putnik do sada potrošio novca na kartici te prijavu pri ulasku. Ako se nije prijavio, kartica se blokira te se mora odblokirati u GPP-u, što će se naplaćivati prema određenom cjeniku, zaključuje Marković.

Prenosimo s Glas-Slavonije.hr


Zadnja promjena: Leon; 29.08.2008. 9:42; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2008. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo mi se sviđa. Ionako kada koristim tramvaj odvezem se najviše 4 stanice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2008. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odvratno
samo pljačkaju

centar-tvrđa ionako ne plaćam nego hodam
bit je valjda da se usluge koriste na veće udaljenosti, a sami se hvale kako će sad to biti skuplje

podigli su cijene goriva, prijevoza

ma tko će više koristiti GPP

dakle jedino će profitirati proizvođači bicikala

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tra-la-la xD
Offline
Avatar

Ukupno postova: 260
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2008. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BICIKLI SU ZAKON (ali...ja imam lošu sreću s njima)....ali preko zime...! Što mi školarci ćemo umjesto jauzne vozit se u zgužvanom tramvaju?

Moto GPP-a: "Umjesto hrane u topli tramvaj!"
heh

_________________
bla bla bla...!
Hehe!
(Ko to još čita...?)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mauser
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 31.07.2008. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebote, ovo zvuči odlično! Moći će se koristiti svih 11 linija podzemne željeznice i razgranata mreža buseva i tramvaja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.07.2008. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel ovo samo za tramvaje ili i za buseve?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2008. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i za buseve. u svakom slučaju super.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2008. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mauser je napisao/la (Pogledaj post): › Jebote, ovo zvuči odlično! Moći će se koristiti svih 11 linija podzemne željeznice i razgranata mreža buseva i tramvaja...


Ovo je dobro Very Happy ...jednog dana... Idea

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cobi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2008. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lopovluk teški

_________________
...Koliko god da je vama dobro,nama je još bolje...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2008. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cobi je napisao/la (Pogledaj post): › lopovluk teški


kako sad ćeš preć 3 stanice za 1.3kn a dosad si za 8kn?
ovi koji često putuju na mal dulje relacije, oni nek si uzmu mjesečnu i ispast će i ko i dosad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2008. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tra-la-la xD je napisao/la: ›
BICIKLI SU ZAKON (ali...ja imam lošu sreću s njima)....ali preko zime...! Što mi školarci ćemo umjesto jauzne vozit se u zgužvanom tramvaju?

Moto GPP-a: "Umjesto hrane u topli tramvaj!"
heh

lijepo ti piše da će mjesečne koštati kao i do sada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2008. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"U sklopu informatizacije uvode se i nove beskontaktne kartice koje će se početi izdavati već od 1. kolovoza.

- Tada će se one izdavati umirovljenicima koji čine većinu naših korisnika. Nakon njih, od 25. kolovoza izdavat će se učeničke i radničke, odnosno opće kartice, kako im je novi naziv. Nakon toga, od 25. rujna počinje izdavanje studentskih kartica, kaže Marković.

Postojat će dvije vrste kartica, mjesečna te prepaid kartica. Mjesečne kartice bit će na istom principu kao i dosadašnji mjesečni pokazi. Njihova cijena neće biti promijenjena te će se s njima moći neograničeno voziti. Prepaid, s druge strane, će biti u različitim iznosima koji će se moći koristiti dok se ne potroši. Tada će se ponovno moći obnoviti."

Dobro.Imam par pitanjaca...Smile
A sto je s onima koji ne spadaju u ni jednu od gore nevedenih kategorija...Covjek dodje dva puta godisnje na ljecnicki pregled u Osijek,recimo...
Hoce li zbog voznje od kolodvora do bolnice i natrag morati vaditi prepaid karticu...Ili?
Vadi li se prepaid kartica na ime i prezime nositelja te opce kartice ili jednu moze koristiti vise ljudi?
Zna li se koji je postupak dobivanja takve kartice,odnosno kupovine,gdje ce se moci kupiti i obnoviti,i koliki ce biti najmanji moguci iznos za kupiti?
Hoce li i dalje biti neka mogucnost kupovine obicne karte po nekoj dosadasnjoj cijeni za one koji nemaju prepaid karticu?
Ili recimo...pjesacim,pocne padati kisa,nemam prepaid karticu a htjela bih se do odredista odvesti busom?
Nadam se da se pod informatizacijom sustava podrazumjeva nadogradnja vec postojeceg...iako to u tekstu nisam naslutila...pa eto...mozda mi je promaknulo u nekim ranijim vijestima stogod...

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2008. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

postojat će i mogučnost kupovanja obične karte... neznam jeste primjetili u tramvajima one pizdareije kod šofera u kabini odma desno što ima neko tipkalo i onaj papir od računa u tome..... e tako će on tebi ako oćeš običnu kartu fino isprintat kartu i to je to

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2008. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije loše..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.07.2008. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je obicno sranje! vozit ce se umirovljenici koji se i sad voze đabe... a mi koji moramo platiti cemo potraziti zamjenki prijevoz!

Sorry ali od mačkamame meni do dgo2 ima 14 stanica ako presjedam na sakuntani ili 15 ako na trgu, tu ima kilometara ohooohooo dakle biti ce cijena preko 10 kn to je bezobrano poskupljenje

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: