Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Osijeku ispod granice siromaštva živi 913 obitelji [OSTV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.07.2008. 18:19 
Naslov:  U Osijeku ispod granice siromaštva živi 913 obitelji [OSTV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prema evidenciji osječkog Upravnog odjela za socijalnu skrb u Osijeku je trenutačno 913 obitelji s 2468 članova koji žive ispod granice siromaštva. Ipak, te se brojke ne mogu sagledavati na statističkoj razini, jer prosjek je samo polovica istine. Najveća stopa siromaštva je kod samačkih kućanstava i to osobito onih starijih od 65 godina, a zatim slijede samohrani roditelji.






Više informacija; Osječka televizija


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2008. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od siromašnih i socijalno ugroženih bježe svi...rodbina, poznanici, prolaznici ..a društvu su rak rana...jer je drustvo Bolesno...Kada ono ozdravi možda bude upuceno malo "mirisa" i prema ovoj skupini naših građana..i ne samo naših...na žalost.
Baš se nekada pitam koliko prolazinici sa "visoka" gledaju na lošije obučene prolaznike..socijalu...Jel to naša nacija dobila na visini....ili izgubila toplu slavonsku dušu...?
A hebo te kada vidim kako neki pogledom znaju osamariti..a tek sto su lose probave...točno im se rigaaa kada vide lošije odjevene...skromnije zamijecene sugrađane. Čak mi se čini da su takve pojavnosti jako drage nekolicini isfrustriranih bogatuna...koji kada skinu sve markice sa sebe...mogu u mišju rupu ne samo mozgom..vec i tijelom...
Društvo nam je Totalka socijalno NEOSJETLJIVO...ma sta? vole te jadničke da se ispucavaju na njima...
Ima u toj nesretnoj socijali i loših primjera...đeparenaj..prosjaćenja..Eeee a što ima GADNH primjeraka kod ovih "bogatunčića"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2008. 9:02 
Naslov:  Re: U Osijeku osoba ispod granice siromaštva živi 913 obitelji [OSTV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema dana da ne viđam ljude koji prevrću po konteinerima. Ne smatram da je to njihova sramota, nego ovoga društva i države, koja očigledno ne pomaže dovoljno da do takvih situacija i ne dođe. To se u biti može dogoditi svakome od nas, pogotovo pod stare dane, a društvo je totalno neosjetljivo. Ono što me najviše žalosti je da među siromašnima koji prekopavaju po smeću ima i takvih koji su odradili cijeli svoj radni vijek, a sada u starim danima ne mogu živjeti od svojih bijednih mirovina. Sramota.
Nikad nisam prezirala siromašne ljude, jer sam prošla i sama u životu kroz razne situacije, i svjesna sam jako dobro, da se, kako sam rekla, to može dogoditi baš svakome, samo neki ljudi nisu toga svjesni.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2008. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Interesantni komentari i ja se slazem s njimka, medjutim dodao bi par stvari.
Naime, izgubljen je ideal u nasem drustvu, u biti nije ideal izgubkljen, vec je samo zamjenjen s idealom vlastite guzice. Moja guzica je meni nekako postala najomiljenija, a tudje ko sisa. Kad bi se samo stvorila slika da svatko od nas mora doprinjeti drustvu , na neki nacin....mislim da bi se cijela slika malo popravila.

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tayllor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2008. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se sa nekim gore navedenim komentarima, i osobno kad god mogu donekle pomognem tim ljudima (odnošenje stare obuće i odječe u caritas i sl.), ali isto tako velika večina tih ljudi ima automobile, mobitele, kupuju svakodnevno cigarete, a to su sve stvari koje spadaju pod luksuz pa se onda ponekad zapitam tko je tu lud, jer za tako nešto imaju novac, a za hranu i režije ne!!!!

_________________
Evo ti ga...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.07.2008. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj korigirajte taj naslov... Tu ima i viska i manjka...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: