Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stop psima na igralištima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2008. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
ovaj svijet je jako opasno mjesto za zivjeti ... osim sto psi ubijaju ... vise nego velike bijele psine ... pcele ubijaju vise i od pasa i velikih bijelih psina ... a navodno su i babuni opasni


da. ja isto poručujem svim vječno zabrinutim majkama da svoju djecu drže pod staklenim zvonom. bit će im super.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2008. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@leteci
ko je tebi sta skrivio?...zasto si tolko ogorcen na pse?...ako se neko zna brinit o njima naravno da ce mu ovi zakoni ispast smjesni...kao i meni...kao i vecini njih...jer stvarno nema smisla...
a ako mislis da nekome pas nije najbolji prijatelj razmisli opet...
imo sam psa (njemackog ovcara ko i uvijek) i dok sam ga setao (istrcavao i sl.) naisli smo na neke pijandure koje su se mogu odma rec drogirali 100%...i jednom...takvom cobanu...dopizdi pas i ja koji ga je setao i krene on na nas...mogu ti rec da sam se usro ko ovi psi sto sad seru po travnjacima i grizu udove djece...al taman kad je lik zamahnio prema meni pas skočio i naravno ugrizo ga za ruku...srusio dole i rezao nad njim...dok nisam počeo derat na njega i pobjego kuc...eto toliko o tome...mozda je to tebi sve smjesno...ali ja imam jako puno postovanja prema njima...(iako sam i bio ugrizen par puta od strane lutalice)...jebemu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2008. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno, ne pada mi na pamet držati psa u gradu u dvosobnom stanu. Pas koji veselo trčkara dvorištem mojih staraca na selu ne sere po dvorištu. Ide u polje. Nitko ga tome nije posebno učio.
No, da se kojim slučajem odluči posrati u susjedovo dvorište - ne bi izašao van živ. Ja dječja igrališta i parkove po gradovima pomalo shvaćam kao dvorišta ljudi koji žive gore po svojim krletkama. Nazovite to 'seljačkim' mentalitetom, ali taj je pas - pas, a ja sam čovjek - vladar ove planete, predator nad predatorima.
Bio on meni prijatelj ili ne, ja sam u pravu! Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2008. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Iskreno, ne pada mi na pamet držati psa u gradu u dvosobnom stanu. Pas koji veselo trčkara dvorištem mojih staraca na selu ne sere po dvorištu. Ide u polje. Nitko ga tome nije posebno učio.
No, da se kojim slučajem odluči posrati u susjedovo dvorište - ne bi izašao van živ. Ja dječja igrališta i parkove po gradovima pomalo shvaćam kao dvorišta ljudi koji žive gore po svojim krletkama. Nazovite to 'seljačkim' mentalitetom, ali taj je pas - pas, a ja sam čovjek - vladar ove planete, predator nad predatorima.
Bio on meni prijatelj ili ne, ja sam u pravu! Wink


pa cak se i slazem s tobom...Smile
a i ja sam na selu tak da imamo dvoriste...tak da i ovak i onak moras kupit...hehe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2008. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

_tenjac_ je napisao/la: › @leteci, ko je tebi sta skrivio?...zasto si tolko ogorcen na pse?...
Procitaj jos jednom sto sam pisao. Ogorcen sam, ako se to tako moze nazvati, jedino na nekultivirane debile (ljude) koji ne skupljaju govna za svojim ljubimcima i "najboljim prijateljima", kako ih vole nazivati. Kad ti je netko stvarno "najbolji prijatelj", onda ti nije tesko platiti cijenu tog prijateljstva, pa bilo to i skupljanje prijateljevih govana.

Imati psa kao ljubimca u naseljenim podrucjima je privilegija koja iziskuje odredjenu odgovornost prema onima s kojima se to podrucje dijeli. Skupljanje govana svojih ljubimaca, njihovo vodjenje na povodcu i stavljanje brnjice opasnim pasminama samo su neke od metoda kojima se izrazava odgovornost i cijena te privilegije.

Citat: › ako se neko zna brinit o njima naravno da ce mu ovi zakoni ispast smjesni...
Naravno. Na one koji se brinu o svojim psima, vode ih na povodcu, skupljaju nihov izmet - ovaj zakon ionako ne dotice. Njima svaka cast.

Citat: › a ako mislis da nekome pas nije najbolji prijatelj razmisli opet...
Evo, razmislio sam. Dakle, ljude koji su medju psecom vrstom morali traziti najbolje prijatelje mogu, ovako odokativno, okarakterizirati kao asocijalne, ili dovoljno devijantnog odnosa s okolinom da najbolje prijatelje nisu mogli naci medju ljudima.

Jednako tako, mogu biti siguran i da taj pas (uostalom, kao ni gotovo svi ostali) nije birao svog "najboljeg prijatelja" covjeka, niti ga je dozivio na nacin na koji ljudi dozivljavaju pojam prijateljstva.

Citat: › imo sam psa (njemackog ovcara ko i uvijek) i dok sam ga setao (istrcavao i sl.) naisli smo na neke pijandure koje su se mogu odma rec drogirali 100%...
Eto, super. I Tito je imao psa koji se bacio na avionsku bombu i spasio mu zivot. Lijepo je slusati takve ganutljive price. Covjek na trenutak pomisli da pas nije samo pas.

Ok, dosta podjebavanja. ;-)

Uglavnom, pravi, pseci razlog zbog kojeg je tvoj pas zalajao na napadace ti i ja nikada necemo moci razumjeti. On je pas, a pseca logika i nacin razmisljanja su drugaciji. Pas zasigurno ne dozivljava "prijateljstvo" s ljudima na nacin na koji to cine ljudi prema psima. Pas je mozda samo stitio svoj sigurni izvor hrane, mozda u tom trenutku uopce nije mislio na tebe, nego se on osjecao ugrozenim, mozda ovo, mozda ono.... Danas taj pas (ne znam je li ziv) sigurno ne bi sjedio za kompom, niti bi negdje na ulici prepricavao ekipi kako je jednog dana zastitio svog najboljeg prijatelja _tenjca_.

@Ingo, babuni si mozda i najopasniji. Posebno kad se kriju pod ljudskom krinkom.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2008. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaha...e ovo si stvarno srocio ono...heh...
da si ovako obrazlozio a ne i sam podjebavao na pocetku tko zna...mozda nit nebi prepricao dan kada me zastitio moj ljubimac....hehe...
ugl...imam i druge prijetelje (ljude) da nebude zabune...
a i taj pas nije ziv...morali ga nakon 8 godina na uspavanje dat...neka bolest na uhu...nije se mogla izljecit...
eto ko skuplja (govna) svaka cast...ko neskuplja i sam je govno...haha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2008. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Leteći; fascinira me šta si sve u stanju napričat protiv pasa, a jasno je ko dan da ih se zapravo bojiš. Znaš kako se kaže: u strahu su velike oči! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.07.2008. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajme leteci, ti navalio na ta pseca govna ko gladan srat.

pa nitko nije govorio o tome da govna ne treba skupljati, nitko nije rekao da vlasnike koji ih ne skupljaju ne treba kazniti.

a ti ocito ne razumijes ovaj zakon. jer zakon ne razlikuje vrste pasa, niti razlikuje opasne od manje opasnih pasmina.

zakon je jasan po pitanju povodca za sve, i brnjice za sve ... osim rasa koje radi oblika ne mogu nositi brnjicu ... npr. pekinezer.

ali pudlica svakako mora imati uz povodac i brnjicu.

nadalje, nebuloze o ogradjenim prostorima koji su NAMJENJENI ze setanje pasa u urbanim sredinama ne postoje.

jednako kao sto je smjesan paranoican strah od pasa.

golubovi su isto opasni, seru posvuda i mogu biti prenosnici zaraza ... hocemo ih sve pobiti ? ili vrane ? ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2008. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: › @Leteći; fascinira me šta si sve u stanju napričat protiv pasa, a jasno je ko dan da ih se zapravo bojiš.
Sad bih se trebao braniti i negirati nesto?!

Bojao se ja ili ne, moja kritika se odnosila na vlasnike i njihove neodgovorne i barbarske postupke, a ne pse. Pas je pas. Zivotinja koja ionako malo toga kuzi, a zasigurno nista ne kuzi na jednak nacin na koji to kuze ljudi.

Informacije o napadima pasa i bolestima koje prenose su samo bile protuargument Ingovim tezama da psi ne trebaju biti na povodcu i da "gradski" psi ne prenose bolesti.

@Ingo, navalio sam na ljudsku sebicnost i licemjerje. Mnogi bi posjedovali pse u naseljenim podrucjima, neki da im budu prijatelji, neki da ih gledaju kako "kakaju", ali nisu spremni platiti cijenu odgovornosti.

Ingo je napisao/la: › pa nitko nije govorio o tome da govna ne treba skupljati, nitko nije rekao da vlasnike koji ih ne skupljaju ne treba kazniti
Kako nije?! U ovoj raspravi se zakon proglasavao rigoroznim i ovakvim-onakvim, a njegovo provodjenje i samo zazivanje njegovog provodjenja - hajkom!

Sto se tice golubova, paralela ti opet nije na mjestu i nema veze s temom, ali kad vec pitas - golubovi prolaze daleko gore nego psi - ubija ih se, na sve moguce "eticke" nacine im se pokusava kontrolirati ili smanjiti broj. Vranama su puskama rasturali gnijezda po Osijeku.

Skrecemo s teme, a i poredba ne stoji, jer nitko ne pokusava ubiti pse, vec primorati njihove vlasnike da se odgovorno ponasaju.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2008. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: › @Leteći; fascinira me šta si sve u stanju napričat protiv pasa, a jasno je ko dan da ih se zapravo bojiš.
Sad bih se trebao braniti i negirati nesto?!

Bojao se ja ili ne


boji se! boji se! Razz Razz Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.07.2008. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je stvarno glupo ponavljati se ... ali ti ili ne kuzis ili ne zelis skuziti, pa samo tupis svoje.

vec u drugom postu sam napisao da govna treba skupljati i da vlasnike koji to ne rade TREBA kazniti. ... u prvom to nisam napisao, jer sam komentirao clanak a ne tvoje postove.

hajka na vlasnike pasa i na pse se po medijima provodi vec par godina, i to je cinjenica.

i mene je kao djete pas ugrizao, otkinio mi je komad mesa s noge, i nisam bio na televiziji, o meni nisu pisale sve novine ...

nedavni naslov 'ROTVAJLER IZGRIZAO TRI DJEVOJCICE NA PLAZI' koji je bljestao sa naslovnica, i tema kojoj se nova TV uzivo javljala sa plaze na kojoj je doticni rotvajler IZGRIZAO tri djevojcice ... je hajka. Jer cinjenice su govorile sasvim drugacije. Da djevojcice nisu izgrizene nego izgrebane ... da ih pas nije napao, nego se htio igrati ili ih spasiti i izvuci iz vode ...

Sutra kad bi se koja od tih djevojcica zaista utapala i kada bi ju taj krvolocni rotvajler spasio od utapljanja, bio bi heroj ... sad se dize hajka, pale se baklje da psa treba ubiti.

A radi se o nesretnom slucaju. O djeci kojoj su usadili strah od zivotinje ... i slucajno pustene zivotinje koja je instinktivno htjela pomoci. Da taj slucaj nije bio na plazi i da su djeca bila obucena, vjerovatno ne bi bila ni izgrebana.

Takav dogadjaj ne zasluzuje ni da bude objavljen u novinama, a pogotovo na TVu ... a sam nacin na koji se prikazao JE HAJKA NA PSE I VLASNIKE PASA. I onda jos na sve to najveci grijeh 'psi seru' !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2008. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

činjenica je da vlasnici pasa ne kupe izmet za svojim ljubimcima (iznimka je bakica koja živi ulaz pored mog, nju sam jedinu vidio da kupi za psom), činjenica je da je unikom osigurao sredstva i mjesto gdje se izmet može odložiti, ali (ne)kultura vlasnika pasa je takva kakva je. i zato ih treba opaliti po đepu. što veće kazne to bolje, jedino tako ih se može natjerati da čiste za psima. netko gore je napisao da je bio predmet ismijavanja kad je pokupio za svojim psom. kao što se ismijava i raspadnuti lešom u dravi. općenito, društvo nam je otišlo u kurac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2008. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.07.2008. 22:20 
Naslov:  Pas koji se previše radovao
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pas koji se previše radovao

Piše: Miljenko Jergović
Foto: Marin Tironi/Cropix
--------------------------------------------------------------------------------




Magla se već tjednima nije dizala, smog je nagrizao bronhije, vonjalo je po sumporu i po niskokaloričnom ugljenu Kreka i Miljevina, a grad u kojemu se prije dvije godine održala Olimpijada sasvim je potonuo u depresiju. Deset je dana prošlo od Nove godine, i treba izdržati dvije trećine siječnja, veljaču i barem pola ožujka prije nego što se sunce pojavi iza Igmana i Trebevića, i ponovo započnu prirodni ciklusi, koji se, činilo nam se tako, u drugim gradovima nikada ne prekidaju. Valjalo je do tada izdržati, što više vremena provesti ispod jorgana, ne misliti ni o čemu, ništa ne započinjati, i ni za što ne preuzimati odgovornost.

A onda se jednoga ponedjeljka, negdje oko šest, već je bio mrkli mrak, a ulična rasvjeta nije radila, mama vratila noseći nešto živo na rukama. To se koprcalo i otimalo, po njezinom crnom kaputu ostajali su blatni tragovi, ali ona ga nije ispuštala iz ruku. Mama nikada nije pokazivala veliku požrtvovnost, čak ni kada je o meni bila riječ, živjela je, živcirala se i mučila uglavnom zato da bi samu sebe održala na okupu, a drugi su joj u tome, uglavnom, bili samo smetnja, pa je bilo nekako skroz neobično da nešto živo donosi kući, pušta da je tako gadno isprlja i vodi više računa o njemu nego o samoj sebi. Tada tu ženu nisi mogao ni prepoznati.

Kada psa počneš doživljavati kao psa na lancu, tada je gotovo.

Rob u očima i srcu gospodara zauvijek ostaje rob
Drži ga! - vikala je. Šta? - pitala je nona i odmaknula se dobra dva koraka unazad, od ulaznih vrata, jer ni ona ni ja nismo mogli vidjeti što to ona nosi. Vraški se otimalo, cvililo i kukalo, i bilo je crno kao sam vrag. Ruku na srce, uopće ne bi bilo neobično, pogotovu s obzirom na sve što će se s nama dogoditi u sljedećih desetak godina, da se tada u Sarajevu, na Mejtašu, na vratima naše kuće, na majčinim rukama nošen, pojavio vrag. Ne bi ga ona od zle namjere donijela, nego bi joj se jednostavno tako poklopilo. A onda bi, sigurno, digla ruke, pa neka se Nona i ja brinemo o vragu.

Auto je prešao preko njega, ali ga kotači nisu dohvatili. Kad sam to vidjela morala sam ga uzeti! - pravdala se, dok je on njuškao po dnevnom boravku, zavlačio se pod kauč i cvilio, ostavljajući iza sebe blatne tragove. Nešto traži! - raznježeno je rekla mama, prije nego što se uneredio točno ispred televizora. Jadničak je imao proljev, a kasnije ćemo shvatiti - i gliste.

Nona je rekla neka se zove Nero. Te noći nismo spavali, jer je Nero bez prestanka cvilio i srao. Ružna riječ, ali ona je tako rekla, a kako nikada bez potrebe nije psovala, zaključili smo da se upravo tako treba reći, jer drukčije ne može. Ozbiljno smo se uplašili da neće dočekati jutro. Nismo ga željeli, greškom je spašen i greškom se našao u našim životima, ali grehota bi bila da tako umre u našoj kući. Nona je rekla - umre, pa smo se i te riječi držali. Ugine samo pas kojega nisi poznavao, a crkavaju samo štakori i oni na koje se jako naljutiš, pa kažeš - dabogda crko!

Odgurno bih ga nogom, a on bi me samo tada tužno pogledao. Taj pogled trajao je sekundu, jednu desetinku sekunde, ma šta desetinku, stotinku! I već bi mu se opet vratilo to njegovo oduševljenje ljepotom ovoga života, te svih nas koji činimo njegovo leglo i njegov čopor.
Ali Nero je bio jake rase, valjda je imao svoju misiju na Zemlji, i nije te noći umro. Ujutro smo ga odnijeli veterinaru, koji mu je dao nekoliko injekcija - Nero bi svaki put zaskvičao, ali ne kao obični pas, nego kao ne baš osobito pametan pas, a u prvoj sljedećoj sekundi opet bi bio sretan i veseo, lizao je veterinaru ruku, upoznavao se sa svima, kevtao na triput veće od sebe, i na smrt koja mu je visjela nad glavom gledao vedro poput dubokoga i iskrenog vjernika. Da se tog časa, na hodniku Veterinarskog fakulteta na Dolac Malti, pojavila pred njegovim šapama, onako po propisu sređena, s kosom i crnom kukuljicom, Nero bi je liznuo po licu i posrao joj se po skutima, jer doktorovi lijekovi još nisu počeli djelovati.

Išao sam za njim i brisao njegov proljev nekom krpom koju su mi dale medicinske sestre (jel ' se i kod životinja to tako zove?), i nisam ga volio. Nero je bio jedini pas, jedina naša životinja, a imali smo ih na desetine, od Nonetovog neprežaljenog mačka Marka, koji je stradao pedesetak godina ranije, do naše crne mace i njezinog sina, za koju nikada nisam imao srca.

Nakon jednodnevne terapije, već je to bio zdrav tromjesečni mješanac, čija je nepodnošljiva vedrina graničila s nekim oblikom pseće demencije. Pa, ne možeš se, majka mu stara, baš svemu veseliti, svakome trenutku i svakome uzdahu i izdahu s kojim trošiš darovano ti vrijeme. Odgurno bih ga nogom, a on bi me samo tada tužno pogledao. Taj pogled trajao je sekundu, jednu desetinku sekunde, ma šta desetinku, stotinku! I već bi mu se opet vratilo to njegovo oduševljenje ljepotom ovoga života, te svih nas koji činimo njegovo leglo i njegov čopor.

S prvim ranim proljećem Nona je počela umirati. Znali smo što joj raste u grlu, ali smo se pravili kako to nije to. Disala je sve teže, kašljala je po cijele noći, a on bi tada cvilio. Čim bi uhvatila zraka, i na nekoliko trenutaka prestala kašljati, Nero bi podivljao od sreće. Nakon nekog vremena naručili smo od hauzmajstora Šulca da mu napravi drvenu kućicu i postavi je u bašči. Tako je Nero završio na lancu.

Taj pas volio je svakoga živog stvora na zemlji, pod uvjetom da nije jež. U proljeće se ježevi rashodaju po našoj bašči, pušu, dahću i šuškaju, i traže nešto što su jesenas izgubili i zimus prespavali. Nero je lajao, tako bijesno da mu se na gubici skupljala bijela pjena, pa bi se zatrčao za ježom, lanac bi ga u času počeo daviti, i on bi zakrkljao. Nonu je njezino strašno nešto gušilo, sve je manji bio prolaz za zrak, odlazila je, sve dok nam 6. lipnja nije sasvim i zauvijek otišla. Nero se i tog dana veselio ručku koji sam mu donio, mojoj ruci, nozi, glavi i svemu ostalom što je vidio, čuo i nanjušio oko sebe. Bio je jedini pas kojem sam mogao oteti kost koju upravo glođe, a da se na naljuti ili me pokuša ugristi.

Mogli smo ga tada osloboditi, smilovati mu se i vratiti ga u našu kuću. Nona se pretvorila u pokojnicu, naše sobe su najednom postale velike i široke, da se u njima začas izgubiš, i trebao nam je netko da ih nekako ispuni. Ali kada psa počneš doživljavati kao psa na lancu, tada je gotovo. Rob u očima i srcu gospodara zauvijek ostaje rob. Dogodi se neki defekt u čovjeku i to je onda nepopravljivo.

Tako je prošlo ljeto, prošla je jesen i stigla je zima. Njemu je bilo najvažnije što više nije bilo ježeva. Sve drugo je ionako bilo stvoreno da bi se čovjek, tojest pas, imao čemu veseliti. Opet je pala ona vječna magla, smog nas je ščepao za grla, vonjao je sumpor iz Kreke i Miljevine. Njegova radost preživjela je Novu godinu, a onda nam je susjed pokucao na vrata. Mama je bila na poslu, a ja nisam znao šta da mu kažem. Gledao me je kao što ljudi koji misle da su dobri gledaju ljude za koje vjeruju da su zli. Sišao sam za njim u bašču i našao Neru kako visi preko susjedne ograde. Uspio se otrgnuti skupa s lancem, i kada je preskakao na drugu stranu lanac se negdje zakačio. Strašno izgleda obješena sreća i radost, iskeženih zuba i isplaženog jezika.

Do kasno popodne kopao sam grob u smrznutoj zemlji. Trajalo je to satima. Naplakao sam se tada kao nikad u životu, ali bilo je uzalud. Nisam ga volio dok je bio živ. Baš nimalo. Nijednom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2008. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zbilja ne vidim u čemu je ta velika opasnost... dok je dijete malo i ne zna, stalno je pod roditeljskim nadzorom i oni paze na sve što dijete može stavit u usta... kad dovoljno naraste da ga puste samog već je dovoljno pametno da ne jede govna s ulice... najgore što se može desit je da ugazi u govno... al ok, slažem se da to nije zgodno i da pse treba držat podalje od dječjih igrališta

što se tiče povodca i brnjice za sve pse! to je totalna besmislica! Zaista je jako malo pasa koji predstavljaju opasnost za ljude, a vlasnici jako dobro poznaju svoje pse i sami trebaju procjenit koje su mjere opreza potrebne. za one vlasnike čiji psi nekog ozljede bi lupila drastične kazne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: