Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oživljava lijeva obala Drave

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2008. 14:21 
Naslov:  Oživljava lijeva obala Drave
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prijedlog idejnog rješenja 1.300 metara duge staze za brzo hodanje i hortikulturnog uređenja prostora između pješačkog mosta i ZOO-vrta jučer su predstavili gradonačelnik Gordan Matković, direktor Unikoma Miroslav Doležal i arhitektica Silvija Mlinarević. Matković je istaknuo kako je novi projekt dio ideje Gradske uprave o iskorištavanju prednosti prostora uz lijevu dravsku obalu.



- Uređenjem ZOO-vrta i otvaranjem ZOO-hotela pokrenuli smo život i na lijevoj obali. Želimo našim sugrađanima ponuditi više sadržaja i, umjesto ambrozije, taj će prostor dobiti rekreativnu stazu i ostalu infrastrukturu koja će biti u funkciji sporta, rekreacije i odmora - kazao je Matković.



Doležal pojašnjava kako su uz stazu predviđena četiri zaustavna mjesta, jedan most, sjenice, pergole i klupe.

- Cilj nam je da se Osječani ovim prostorom mogu koristiti cijele godine. Posebnu pažnju poklonit ćemo hortikulturnom uređenju prostora koji ćemo popuniti stablima, a prvi put naš grad dobit će aleju jorgovana i ruža. Sve će to pridonijeti posebnoj koloritnosti, a bit će usklađeno sa 300 metara prostora koji smo uredili prilikom nedavne međunarodne izložbe cvijeća. Predstoji nam ishođenje lokacijske dozvole, a s obzirom na to da je planirano postavljanje isključivo montažnih objekata, ideja bi se trebala realizirati brzo. Također, postavit ćemo više od 4.000 četvornih metara travnatog tepiha uz stazu i riješiti pitanje navodnjavanja. Procjena je da je investicija vrijedna pola milijuna kuna - zaključio je Doležal.

Augtor: Darko Pejić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Goran Flauder, arhiv Osijek031.com

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
geks
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 05.07.2008. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E to je prava stvar!Ovo treba Osijeku,sa ovim sadrzajem grad dobiva Euro stih(a ne sa munarama i kasidama)sto vise cvijeca,zelenila,fontana,to je onaj Osijek kojeg ja osobno poznam dok je dobivao zelene vrpce za najcistiji grad u Yugi.Svaka cast za "Unikom"i djelatnike koji stvarno rade svoj posao profesionalno i sa voljem i zeljom za ljepsi Osijek.Bio sam do sada 2 puta u zoo-vrtu sa zenom i sinom i opet cu sutra otici?!Jel jedino mjesto za odmor obiteljski je zoo-vrt&hotel!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2008. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nadam samo se da neće biti poplava kao prije 2-3 godine

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2008. 4:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E to je veoma dobro, nadam se da ce biti isto tako dobro zamisljeno i izvedeno. Problem ovog grada jest taj sto ima dosta, ajmo reci zelenih sadrzaja, a premalo proizvodnje. U normalno uredjenim gradovima industrija i zelenil bi trebali biti u podjednakom odnosu. Pa da se odrzavanje takvih sadrzaja namiruje iskljucivo iz komunalnih nameta samih proizvodnih objekata, a ne iz komunalnih nameta gradjana. Osobno smatram da je izgradnja takvog centra/prostora stvar izbora pojedinih ljudi i ja bi radije da se s tim novcem izgradi nova staza u naselju, da ne moram preko bara preskakat i koju cu koristiti 100%, nego sto cu, ako i kad, koristiti mirise pojedinog cvijeca na lijevoj obali drave.
A sto ako sam alergican na pelud!!!??
A sto ako opet bude poplave, kao sto je rekao voditelj smjene.
Sto ak bude pao led i unisti sve....ode pol milijona kunica u sumu....i sta cemo onda imati od toga....taj projekt je cisto privremeni i sluzi za mazanje ociju....i cisto sumljam da sadnja par vrsti cvijeca kosta tolke novce....klupe i sjenice ce neko unistiti i zapalit, pa ce investitor zadovoljno trljat ruke jer ce trebati nabavljati nove klupe Smile

Ali projek je cisto OK i ja sam za iako je rupa bez dna, ja sam opet za, ak smo mogli graditi toliko spomenika i fontana koje ne rade....ma samo daj nek se gradi i sadi......za nekog drugog....bolje za nekog kog znam, neg za nekog kog ne znam.
Konec

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivana_bogie
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Bilje/Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2008. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uh..ja sam se posebno razveselila kad sam procitala recenicu ..umjestno ambrozije...ja sam imace asmaticar koji ima alergiju na ambroziju preko 300%..moj zivot je cisti pakao 8. i 9. mjesec...samo dajte vi gradite staze i klupise i hotele..hahahahaha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2008. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam od nekog čula da će na tom terenu biti mini-golf ?

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2008. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

El-Fatih je napisao/la: ›
E to je veoma dobro, nadam se da ce biti isto tako dobro zamisljeno i izvedeno.

Prvo jedno..
El-Fatih je napisao/la: ›
A sto ako sam alergican na pelud!!!??
A sto ako opet bude poplave, kao sto je rekao voditelj smjene.
Sto ak bude pao led i unisti sve....ode pol milijona kunica u sumu....i sta cemo onda imati od toga....taj projekt je cisto privremeni i sluzi za mazanje ociju....i cisto sumljam da sadnja par vrsti cvijeca kosta tolke novce....klupe i sjenice ce neko unistiti i zapalit, pa ce investitor zadovoljno trljat ruke jer ce trebati nabavljati nove klupe Smile

Pa onda drugo... Rolling Eyes

Na prirodne nepogodne ne može nitko utjecati. Znači li to da onda ne treba saditi voćnjake ili pšenicu?
Na vandale smo, nažalost, ionako navikli, ali ako se ulaže toliko novaca, onda bi barem trebalo angažirati neku vrstu zaštitara koji će na sve to paziti noću i time bi problem uništavanja, barem djelomično, bio rješen..
A sadnja tog svog cvijeća, zbilja košta toliko, jer nedavno sam imala priliku za firmu tražiti ponudu od Unikom vrtlarstva i skoro sam se onesvijestila kada sam vidjela cifre za pojedine sadnice..
I zadnje, ne vidim razloga da ovaj projekt zoveš "mazanjem očiju" i "privremenim".
Privremen je u toliko što ruže i jorgovani ne mogu cvati cijelu godinu, niti se po zimi koriste sjenice...
Po mome mišljenju bolje da se na tom potezu napravi nešto društveno korisno i lijepo za naš grad, nego da uskoro počnu nicati stambene zgrade..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: