Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka groblja noćna su okupljališta mladih koji na grobovima piju pivu i motaju joint!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2008. 7:08 
Naslov:  Osječka groblja noćna su okupljališta mladih koji na grobovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Posljednjih tjedana, prilikom obilaska posljednjih počivališta najmilijih Osječani su uočili ostatke noćnih zabava mladeži na grobljima.
- Na grobu moje supruge zatekao sam ostatke jointa, pivske boce i druge tragove zabave na groblju. U početku se nisam previše uzbuđivao, samo bih pokupio smeće i uredio grob, ali sada vidim da su takva okupljanja postala uobičajena praksa i da se mladi redovno okupljaju na Mađarskom groblju u Retfali. Groblje je očito dovoljno mirno i skrovito mjesto za večernja opijanja i drogiranja, a budući da policajci ne zalaze na groblja, mladi se ne moraju bojati da će ih netko uhvatiti, žali se Retfalčanin, koji je htio ostati anoniman u strahu da mladi iz osvete ne unište grob njegove supruge.

Prema njegovim riječima, nakon što se požalio prijateljima i poznanicima, saznao je da slični prizori nisu rijetkost ni na ostalim gradskim grobljima. Ostaci okupljanja često se mogu naći, a vlasnike grobnih mjesta tješi jedino što najčešće, osim razbacanog smeća, nema nikakve štete.

- Ispričao sam prijatelju što sam zatekao na grobu, a on mi je rekao kako i on nerijetko pronađe pivske boca na Novogradskom groblju. Kakva je to uvrnuta navika mladeži da se okupljaju na grobljima, pita se naš sugovornik.

Na pitanje ima li šteta na grobu, nezadovoljni Retfalčanin odgovara kako je šteta samo emotivna, jer ga pogađa to što netko sjedi na grobu njegove supruge i pije pivo dok ekipa mota joint.

Glasnogovornica PU osječko-baranjske Edita Roterbauer kaže kako nitko nije prijavio okupljanja mladih na grobljima pa tako u policiji ne postoje informacije o drogiranju i opijanju na Mađarskom groblju u Petefijevoj ulici.

- Strah Osječana koji ne žele takve situacije prijaviti policiji nije opravdan. Prijava se može obaviti i anonimno, a policajci će izići na teren i istražiti o čemu se radi. Svakako pozivam sugrađane da se obrate policiji, jer ne možemo postupati dok ne dobijemo dojavu ili policijski službenici primijete nešto sumnjivo, kaže Roterbauer.

Stanari Petefijeve kažu kako često čuju hihotanje i glasne razgovore koji u noćnim satima dopiru s groblja, ali nikome nije palo na pamet da se mladež tamo drogira i opija.

Uskoro noćni nadzor groblja?

Komentar smo zatražili i od Zvonimira Pavelića, direktora Ukopa, koji je rekao da do sada nije bilo pritužbi na noćna okupljanja mladih, ali ga ne čudi što do toga dolazi, jer groblja doista pružaju idealno skrovište.

- Svojedobno smo groblja zaključavali u 20 sati, ali znalo se dogoditi da netko ostane zaključan unutra pa se od toga odustalo. Planiramo uvesti noćni nadzor, zaposliti čovjeka koji će obilaziti sva groblja. Sigurno je kako ta osoba neće stići sve vidjeti, ali dovoljno je da mladež vidi njega pa možda odustanu od okupljanja na grobljima, kaže Pavelić, koji ističe razočaranost mladima kojima više ništa nije sveto.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: debeli

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2008. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- nedate im da locu po birtijama jer su maloljetni
- nedate im da locu kraj trgovina jer su glasni i smetaju susjedima
- nedate im da se skupljaju na promenadi jer ... neznam zasto

eto, sad su otisli na groblje jer nikome tamo njihova galama ne smeta ... i to vam smeta.

kuda da idu ??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2008. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Stanari Petefijeve kažu kako često čuju hihotanje i glasne razgovore koji u noćnim satima dopiru s groblja, ali nikome nije palo na pamet da se mladež tamo drogira i opija.

šta im je palo na pamet, da su to vile i duhovi? osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2008. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › - nedate im da locu po birtijama jer su maloljetni
- nedate im da locu kraj trgovina jer su glasni i smetaju susjedima
- nedate im da se skupljaju na promenadi jer ... neznam zasto

eto, sad su otisli na groblje jer nikome tamo njihova galama ne smeta ... i to vam smeta.

kuda da idu ??


ne bih se složila s tobom...
kao maloljetni ne bi uopće trebali lokati, stignu to sve i nakon 18te...
skupljaju se na promenadi...pa ako već moraju lokati, ne moraju ostavljati svinjac iza sebe i razbijati...

svakako, treba postojati mjesto na kojem će se okupljati...

ali, groblje?
groblje???

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2008. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto
došlo ljeto
promednada dušu daje
nema drotova na pijanoj, nema mladeži koja se dere

dakle ugodna šetnjica i cuganje s druištvom kakvo je nekad bilo

u jednom vrmeneu "pijana" je postala "preglasna", sad se to dovelo u red

samo da komarci dušu ne popiju, ali dobro uvijek postoji alternativa-podrum


a groblje... pa di će motati travu da ihs e ne vidi, nije ok što ostavljaju "tragove" po grobovima, ali jednim dijelom ih i razumijem jer su otjerani sa svih okupljališta


zar nije bilo bolej kad su svi lokali an pijanoj, kad su drotovi šetali i održavali red, a ne sad kud koji mili moji

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2008. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Burajz...svaka im čast,,,ne volim na groblje otići ni u sred bijela dana, a kamoli napljugana i pijana u sred noći...

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2008. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
Burajz...svaka im čast,,,ne volim na groblje otići ni u sred bijela dana, a kamoli napljugana i pijana u sred noći...
hehehe, da. Zamisli te filmove osijek031.com smile

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francuzi
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2008. 9:35 
Naslov:  Re: Osječka groblja noćna su okupljališta mladih koji na gro
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[de-evilized]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2008. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da su mladi našli doslovni smisao u uzrečici mrtav pijan.

Glupo je pametovati ali svi oni imaju i neke roditelje ili staratelje. Ili je za opijanje na grobljima kriva škola, društvo, uprava groblja, okrutni kapitalizam, besperspektivnost kazališnih predstava ili nezanimljiv program Osječkog ljeta kulture?

Bit će da je sve to zajedno. Samo oni su potpuno nevini u toj priči. Moš' mislit.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2008. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da su mladi našli doslovni smisao u uzrečici mrtav pijan.

Glupo je pametovati ali svi oni imaju i neke roditelje ili staratelje. Ili je za opijanje na grobljima kriva škola, društvo, uprava groblja, okrutni kapitalizam, besperspektivnost kazališnih predstava ili nezanimljiv program Osječkog ljeta kulture?

Bit će da je sve to zajedno. Samo oni su potpuno nevini u toj priči. Moš' mislit.


Bravo

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2008. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



eo neki dan ja "slučajno" bio tamo po danu i snimio jednog mladog delikventa, napušeno-mrtvo pijanog Cool

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2008. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa koliko se ja sjećam i ja sam kao klinac poslije rata išao ponekad zapaliti na tako glupa mjesta poput groblja,nije se imalo gdje pa tako i ovi novi klinci (nije da ja njih sad podržavam al eto dogodi se ponekad,moraš se sakriti od plavaca na bilo koji način) al im nije u redu što ostavljaju nered poslije sebe,ipak je to groblje,zato mladeži bolji su vam parkići i klupice za takvu vrstu zabave

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2008. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yup, nije u redu ostaviti nered iza sebe. Ali znali smo i mi ponekad otprašiti koji grob (one crne), onako ga lijepo očistiti da se ne uprljaš dok ležiš sa curom na toplom kamenu... Very Happy
Kvragu, činili smo im uslugu!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2008. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c c c c djeco

eto kud vodi taj moderan odgoj.

lijepo vas je trebalo kao i nase stare plasiti babarogama, pa onda ne bi tako glavinjali po grobljima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2008. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Mislim da su mladi našli doslovni smisao u uzrečici mrtav pijan.


osijek031.com smile

Sad ozbiljno.. Znači, samo neka pokupe smeće za sobom i sve je ok? Ako dobro čitam iz gornjih postova..
Već smo pretresli ovo u "Vandalima" i još kojoj temi, ali ako mi imamo ovakva stajališta, koji su onda ti koji čine te sve pizdarije? Nas je ovdje dosta i nismo izgleda niti jednim postom ili svojom pričom nekome mlađem dali do znanja što valja a što ne.. Besmisleno je onda opet o tome i raspravljati..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: