Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Umjesto plaćanja odvoza, stari namještaj na aukciju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.06.2008. 3:28 
Naslov:  Umjesto plaćanja odvoza, stari namještaj na aukciju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U oglasnicima, haustorima zgrada, na uličnim rasvjetnim stupovima, autobusnim stajalištima i na mjestima za oglašavanje sve je veći broj oglasa poput “Po pozivu brzo i učinkovito odvozimo građevinski materijal, bijelu tehniku i stari namještaj”. Naime, odvoz starog namještaja prilikom selidbi ili “osvježavanja” stambenog prostora novom garniturom, nerijetko otvara pitanje rješavanja suvišnih dijelova pokućstva, pa se tako sve više sugrađana za pomoć obraća upravo davateljima ovakvih oglasa.

- Selim se u novi stan, a ne namjeravam zadržati sav namještaj jer sam planirala neke dotrajale dijelove zamijeniti novima. S obzirom na to da ne znam što napraviti s nepotrebnim stvarima, razmišljala sam javiti se na neki od oglasa, no čula sam kako se u mnogo slučajeva odvoz starog namještaja naplaćuje - ispričala je Osječanka V.M.

Kako smo doznali nazvavši nekoliko brojeva iz oglasa, u većini se slučajeva odvoz starog namještaja ne naplaćuje, no za besplatni odvoz ipak moraju biti ispunjene određene pretpostavke.

- Točno je da besplatno odvozimo stari namještaj, no osnovni je preduvjet da većina tog namještaja bude upotrebljiva kako bismo i mi kao prijevoznici mogli nekako podmiriti troškove. Naime, ako je riječ o posve dotrajalom ili uništenom namještaju, koji se ne može osposobiti za daljnju uporabu, moramo ga se rješavati o svome trošku te se tada s mušterijom dogovaramo o cijeni prijevoza, objasnila nam je telefonom jedna od davateljica oglasa.

Istaknula je kako se odvoz obavlja velikim kamionom u koji stane mnogo stvari, ali prije odvoza prijevoznik dolazi pogledati o kakvom se namještaju radi te koliko ga ima.

- Odvozimo sve što je potrebno, no s obzirom na to da nam se u jednom danu javi i više od deset ljudi zainteresiranih za uslugu odvoza, potrebno se prije najaviti kako bi usluga bila što brže i kvalitetnije obavljena - rekla je naša sugovornica.

Iza nekih oglasa “krio” se i ne posebno jeftin odvoz starog namještaja, pa tako jedan od sugovornika za kauč naplaćuje 150 kuna, sjedeću garnituru 200, dok će eventualni odvoz bijele tehnike koštati oko 80 kuna, a postoji mogućnost naplaćivanja i dodatnih kuna po katu, ako se namještaj odvozi s trećeg kata naviše.

- Ljudi nam se obraćaju uglavnom kada je riječ o odvozu potpuno neupotrebljivih stvari koje im nitko ne želi besplatno odvesti, kaže davatelj oglasa odvoza namještaja.

Zanimljiv je podatak koji nam je dao jedan od oglašivača rekavši kako mnogi ljudi, nemajući kamo s namještajem, posežu za različitim alternativnim rješenjima, među koje se ubraja i prodaja suvišnog dijela namještaja preko internetskih aukcija!

Autorica: Biljana Božić/Glas-Slavonije.hr

Oglas o prodaji svog starog namještaja, automobila, nekretnina i svega ostalog što bi ste rado unovčili ili poklonili možete ostaviti na:
Bijelo-plavom oglasniku - besplatnom foto-oglasniku portala Osijek031.com

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svako naselje ma odredjeni dan u mjesecu kad se skuplja krupni odpad,pogledajte na Unikomovim stranicama,pa sto vam ne treba...a mozete sami,ili uz neciju pomoc donjeti do punkta...oni odnose besplatno,odnosno sve mi to platimo ali u okviru mjesecne naknade za odvoz smeca...Prije Unikoma sve pomno preberu ljudi koji se time "bave" ( uvijek vidjam ista lica,neki imaju aute,a neki kolica na biciklu...neki cak dolaze i s kamioncicima)tako da sve uporabne stvari vjerovatno nastave svoj neki..zivot...

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.06.2008. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako je neiskoristivo onda ga treba baciti.lokalni pobirači će već poskidati dijelove koji se daju još prodati. osobno sve stare stvari vozim u Caritas, u Tvrđu.kad sam već tamo onda malo razgledam što ima zgodnog pa ponešto i iuzmem otuda.može se doista naći zanimljivih detalja.gadno je jedino ako nemate svoj prijevoz. u dragoj europi ljudi po kvartovima ostavljaju te stvari pa drugi ljudi to još malo iskoriste.naravno, kako su oni bogati tako i njihove stvari nisu toliko ofucane poput naših i čovjek si jako lijepo može ukrasiti i opremiti dom sa tim stvarima.ako baš ne misliš stalno an to kako je to već netko koristio...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: