Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Litvanski Arvi kupuje zemljište za gradnju tvornice u Slobodnoj zoni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2008. 9:19 
Naslov:  Re: Litvanski Arvi kupuje zemljište za gradnju tvornice u Sl
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onda najbolje da sjedimo nezaposleni, kukamo kako nemamo posla i čekamo... ne znam ni ja što već. Pa ljudi, šta vi mislite - tko i kako može pokrenuti gospodarstvo?Kakva nam je budućnost osim trgovačkih centara (koji niču na mjestu nekadašnjih tvornica)?!?!?!?
Ja i dalje mislim da sve službe trebaju raditi svoj posao i da se sve dade organizirati kako spada! To što se radi o hrpi nezainteresiranih i potplaćenih državnih službenika nije opravdanje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
imart314
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.06.2008. 21:08 
Naslov:  Re: Litvanski Arvi kupuje zemljište za gradnju tvornice u Sl
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › onda najbolje da sjedimo nezaposleni, kukamo kako nemamo posla i čekamo... ne znam ni ja što već. Pa ljudi, šta vi mislite - tko i kako može pokrenuti gospodarstvo?Kakva nam je budućnost osim trgovačkih centara (koji niču na mjestu nekadašnjih tvornica)?!?!?!?
Ja i dalje mislim da sve službe trebaju raditi svoj posao i da se sve dade organizirati kako spada! To što se radi o hrpi nezainteresiranih i potplaćenih državnih službenika nije opravdanje!
ajde ti odi radit u benetton isto je strana firma kad ti je tako ok. odma da ti kažem nemaš pauzu za vrijeme rada nego poslije smjene,na wc možda smiješ 2 puta otići i dobit češ oko 1900-2000 kn-pa ti lega moj radi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.06.2008. 22:30 
Naslov:  Re: Litvanski Arvi kupuje zemljište za gradnju tvornice u Sl
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a čuj, da nemam nesto malo škole i nikakav drugi posao...nekako mislim da ne bih radije sjedila na birou i nezadovoljno čekala.... no nikada ne znaš!? Ipak želim vjerovati da će službe raditi svoj posao... pa da neće biti novih Benettona, neplaćenih radnih sati... i sve tako nešto...
Sjetih se sada i rada nedjeljom..uvjerena sam da zaposlenici shoping centara nemaju nista protiv rada nedjeljom i praznikom pod uvjetom da se tretira zakonski (više plati)!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
imart314
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.06.2008. 22:35 
Naslov:  Re: Litvanski Arvi kupuje zemljište za gradnju tvornice u Sl
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JA RADIM U BENETTONU I ŠTA IMAM OD TOGA-IZGUBLJENO ZDRAVLJE JER SAM VEĆ SKORO GODINU DANA NA BOLOVANJU. SRAMOTA!! AL GRADU JE TAKO OK JER IM BENETTON PLAĆA SVAKI MJESEC

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2008. 9:55 
Naslov:  Re: Litvanski Arvi kupuje zemljište za gradnju tvornice u Sl
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imart314 je napisao/la (Pogledaj post): › JA RADIM U BENETTONU I ŠTA IMAM OD TOGA-IZGUBLJENO ZDRAVLJE JER SAM VEĆ SKORO GODINU DANA NA BOLOVANJU. SRAMOTA!! AL GRADU JE TAKO OK JER IM BENETTON PLAĆA SVAKI MJESEC
Čuj, nije mi drago što si na bolovanju ukoliko ti je zdravlje narušeno zbog posla u Benettonu.
Ali činjenica je da ti tamo ne radiš skoro godinu dana, a vjerojatno primaš neku pinku za to. Pa sad ti meni reci gdje bi ti radi(o-la) da nisu u Benettonu? Koliko to izvrsnih i odličnih ponuda za posao si odbi(la-o) dok si boležljivo skoro godinu dana kod kuće?

Moja vizija Hrvatske nije da imamo milijune slabo plaćenih nadničara u Benettonima i sl. Ali činjenica je da takvi barem nude neku opciju. Koja ti je opcija da nema Benettona?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
imart314
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2008. 22:14 
Naslov:  Re: Litvanski Arvi kupuje zemljište za gradnju tvornice u Sl
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
imart314 je napisao/la (Pogledaj post): › JA RADIM U BENETTONU I ŠTA IMAM OD TOGA-IZGUBLJENO ZDRAVLJE JER SAM VEĆ SKORO GODINU DANA NA BOLOVANJU. SRAMOTA!! AL GRADU JE TAKO OK JER IM BENETTON PLAĆA SVAKI MJESEC
Čuj, nije mi drago što si na bolovanju ukoliko ti je zdravlje narušeno zbog posla u Benettonu.
Ali činjenica je da ti tamo ne radiš skoro godinu dana, a vjerojatno primaš neku pinku za to. Pa sad ti meni reci gdje bi ti radi(o-la) da nisu u Benettonu? Koliko to izvrsnih i odličnih ponuda za posao si odbi(la-o) dok si boležljivo skoro godinu dana kod kuće?

Moja vizija Hrvatske nije da imamo milijune slabo plaćenih nadničara u Benettonima i sl. Ali činjenica je da takvi barem nude neku opciju. Koja ti je opcija da nema Benettona?
da primam od toga mi ode oko 40% na lijekove . nekažem da netreba radit već da smo se prodali za male pare. mene osobno što se tiče nek pošteno plate ili nek idu van hr ( i tako se priča da će otiči u srbiju ili rumunjsku pa bi imao koji mj.s biroa i našao normalni posao. a ne tu da nesmiješ na wc i sl.! pitam,ja tebe bi li ti mogao radit cijelu smjenu da se nemakneš s radnog mjesta gdje je ovih dana temp.u hali oko +45 stupnjeva?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cole_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: ovdje blizu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2008. 0:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
cole_os je napisao/la: ›
ljilja je napisao/la: ›
e pa to o presvjetloj i nadasve lijepoj budućnosti se trebalo razmišljat kad su <novovjerci< rušili i sravnili sa zemljom osječke tvornice koje su zapošljavale kilometarske kolone radnika (šibicara,lio,svilana, tekos,kožara,mobilija itd).obzirom da smo se svi odlučili da <srušimo zagađivače-fuj tvornice< i izgradimo supermakete, fine čiste i sjajne na tim lokacijama, onda nam zaista ne treba jedan ARVI,BLENETON i ADRIATIC SPA i ko zna koji <strani ulagačići<, mo'š mislit. i to da im još prodamo VLASTITO zemljište. pa ak je to gradsko zemljište , onda je i moje! i moraju se pitat valjda nešto ovi građani, već jednom.


čuj ja ne znam šta ti očekuješ od tih silnih tvornica...one ne bi baš mogle preživjet na našem malom tržištu, jer su bile orijentirane na veliku proizvodnju, znači za cijelu jugoslaviju...tuđman nije baš dao odmah ulazak stranom kapitalu, a i tko bi ulagao kada je rat! tako da te tvornice bi propale svakako...a ovo za arvi neću komentirat kada nisam baš previše upućen...


Ovo je klasična, vjerojatno nenamjerna, hdz-ovska propaganda - "ionako bi propale". Koristi se kao opravdanje za masovnu pljačku i uništavanje firmi, što je osmislio, organizirao i proveo hdz, stranka prečesto opasnih namjera. Činjenica je samo jedna. Sve što u Hrvatskoj u gospodarstvu danas postoji, naslijeđeno je iz prošlog sistema (uz malu iznimku trgovačkih lanaca) - niti jedna velika firma, niti jedan veliki brend nisu nastali u lijepoj nam neovisnoj našoj. Velikim poduzetnicima smatraju s ljudi koji su za 1 kunu pokupovali najvrijednije hrvatske firme, koje bi valjda bez njih "ionako propale". Istina, neke bi možda propale, neke bi drastično smanjile broj zaposlenih, no tako niti jedan hdz-ovac ne bi "spremio" pokoje zemljište u džep, prodao ga za stanogradnju, ili pak lokal u središtu grada, pa ga iznajmljivao stranoj banci.

Taj Arvi je neka čudna priča. Toliko godina čekati da bi se posao pokrenuo u Hrvatskoj, to je prava rijetkost. Činjenica da je nužnost vlasništvo nad zemljištem govori da je investitor slab sa cashom. No sve je to nevažno - par zaposlenih, nešto poreza i prireza, i nada da se ne radi o ozbiljnom zagađivaču (ili zasmrđivaču). Dvije opaske - od inspekcije (bilo kakve) u Hrvatskoj ne treba nikad očekivati ništa - to su inspekcije samo u nazivu - radi se o gomili nestručnih, korumpiranih, uplašenih i potplaćenih ljudi. A druga se odnosi na direktora slobodne zone Mandića - to je onaj Glavašev potrčko, "gradonačelnik za 21 stoljeće" - ako se ne varam. Ono što se o tom čovjeku može čuti u najmanju je ruku strahota.


a moguće da je zvučalo kao od hdz-a...ali nisam nikako politčiki orijentiran.....samo sam rekao kako su nama na faksu govorili, da bi ionako sve propalo....što je više vjerovatno bilo nego da će opstat....jer ne bi uzalud bio gospodarski rast jugoslavije svega 0,01% da su te iste tvornice dobro radile....

_________________
ja kad to vidim, ja sam to odmah pogledao Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: