Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svakog se tjedna u Osijeku ukradu tri bicikla!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 13:28 
Naslov:  Svakog se tjedna u Osijeku ukradu tri bicikla!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

“Sa zaključanog bicikla ukraden mi je prednji kotač, usred dana na središnjem gradskom trgu pred desecima očevidaca. Nitko nije reagirao, nitko nije pozvao policiju i nitko nije ništa vidio. Zbilja nevjerojatno. Znam da bicikle kradu i uvijek pazim da svoj dobro zaključam i ostavim na mjestu gdje prolazi mnogo ljudi kako bih obeshrabrio eventualne lopove, ali ni to nije bilo dovoljno. Upoznat sam i s čestim krađama sjedala i svjetala pa uvijek lanac provučem i kroz sjedalo, a svjetla skinem, ali sam ostao bez prednjeg kotača. Novi kotač i nova guma značajan su mi trošak, a bicikl bez kotača gurao sam sve do Juga 2”, žali se sugrađanin Mario.

Od Edite Roterbauer, glasnogovornice Policijske uprave osječko-baranjske, saznajemo kako krađe bicikala posljednjih tjedana nisu u porastu, a radi se o dvije ili tri krađe tjedno, što govori kako se ipak ne radi o organiziranoj ekipi profesionalaca. Kako kaže Roterbauer, kradu se svi bicikli, bez pravila, od najjeftinijih pa sve do modela vrijednih više tisuća kuna.

- Nedavno je u Krapinskom naselju ukraden bicikl vrijedan 2.500 kuna, ali broj krađa, za sada, nije alarmantan i nema naznaka o organiziranim kradljivcima. Što se tiče krađa pojedinih dijelova bicikala, nismo imali takvih prijava, što je pogreška građana koji bi i takve krađe trebali prijavljivati policiji. Nadalje, savjetujem svim vlasnicima bicikala da imaju upisan broj rame svog bicikla kako bi u slučaju krađe mogli policiji reći broj po kojemu se ukradeni bicikl može pronaći, čak i u drugom gradu, rekla je Roterbauer.

Iz policije upozoravaju i na moguće masovnije krađe za vrijeme sezone kupanja, a građanima se savjetuje da svoje bicikle pažljivo zaključaju sigurnosnim lancima i uvijek imaju "na oku". No, kako je na tržištu sve više skupih bicikala koji su postali i modni detalji, nerijetko ih vlasnici unose u stanove, izbjegavajući zaključavanje u zajedničkim prostorijama ili na hodnicima većih zgrada. Da je unošenje bicikla u stan pametan potez, potvrđuje i priča sugrađanina sa Sjenjaka kojemu je iz hodnika ispred stana na 11. katu nestao zaključan bicikl. Gotovo je nevjerojatna i priča sugrađanke sa Šetališta kardinala Franje Šepera kojoj je iz zgrade ukraden bicikl, a samo nekoliko dana kasnije jedan od susjeda prepoznao ga je neoštećenog ispred kafića u Strossmayerovoj ulici.

Lopov ostavio svoju “krntiju”

Drski je lopov prije nekoliko tjedana pokvario dan sugrađanki koja je bicikl parkirala ispred laboratorija Doma zdravlja. Bicikl nije zaključala misleći da to nije potrebno jer samo ide “na sekundu” po nalaze. No, kada je izišla, njenog bicikla nije bilo, a na mjestu gdje je bio parkiran lopov je ostavio svoju “krntiju”.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

Pitanje za posjetitelja portala Osijek031.com
Kako štitite vaš bicikl od krađe? Koji lokot/sustav zaštite koristite?

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.06.2008. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koristim se sustavom GPP, ajde nek neko moje prijevozno sredstvo Very Happy
Bicikom sam se prestao koristiti kad sam krenio u srednju, tako da nemam tih problema.
A, dobar ovaj lopov, možda je mislio da je akcija staro za novo Very Happy

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo da i ja kažem koju.Meni su maznuli bicikl ROG bio je star 30 god možda i više možete si mislit koliko je bio star imao je čak bijelu crtu po sredini felge i još uvijek je imao onaj stari sic od prave kože.Šta da kažem žao mi je jerbo ga je i moj pokojni otac vozio.Stara makina od bica i da znam ko ga je maznuo objesio bi ga za jaja šugava!!!!!Mislim da bi se naša policija trebala više kretat po gradu,lopovi vide da su slobodni i onda kradu kako netko može ukrasti bicikl i ostaviti samo točak taj mora da je imao alat i pomagače, u po bijela dana i usred centra!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u-lock + debela lančina

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alchemist
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2008. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sramota policije!

Meni su dva puta u dvije godine ukrali bicikli!

Uredno sam prijavio policiji i priložio sliku biciklai broj šasije i sve sotalo, na moj upit šta se radi u pronalasku i nedajbože spriječavanju dobio sam drzak i bezobrazan odgovor!

Hebe se njima za bicikle samo im je bitno da kada nađu naprae tzv. javne držabe za koje nikada niko ne čuje i pokupuju sami za par sto kuna bicikle a vlasnike ili ljude kojima su ukradeni bicikli ni ne zovu!

Sramota!

Pazi ti da ne bi narpavili zuasjedu i uhvatili ih na djelu što bi dovelo do otkrivanje lanca i sl. - to je previše papirologije i posla!

Gore ste od lopova koji kradu ali ih zato nitko ne plaća barem!

_________________
Nulla dies sine linea
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2008. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooj nažalost naša policija je sprdnja totalna kad se radi o krađama...kad sam ih zvala jer mi je netko ukrao točak (i jednu kočnicu i jednu ručku Smile ) sa bicikla (koji je bio 20 godina star) iz ulaza zgrade koja je zaključana, prvo su komentirali da zašto sam ih uopće zvala i što ja uopće očekujem da oni naprave...par dana kasnije kad mi je netko lupio auto na parkingu, su mi rekli (policija naravno) da sam trebala voziti bicikl pa mi se to ne bi dogodilo...grrrrrr

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meso
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2008. 14:54 
Naslov:  Re: Svakog se tjedna u Osijeku ukradu tri bicikla!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jojjjj
ako ne ukradu, redovito ti zbuše gumu
kako to ne volim
da, ali to sve 'nije alarmantno' je SAMO 2-3 krađe na tjedan
e pa ne bi treala bit ni jedna
al i ja previše očekujem - da policija radi svoj posao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2008. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strašan je inače problem otkriti lopove koji kradu bicikle. Već se godinama priča da se radi o narkomanima koji ukradene bicikle šalju u Istru, u zamjenu za njihove. No to je tako svejedno. Tko očekuje bilo što od današnje hrvatske policije, taj je naivan, ili u najmanju ruku preoptimističan.

No suština je u tome da ljudi jednostavno ne smiju kupovati ukradene stvari, ma koliko jeftine bile. I stvar je riješena, sama od sebe. Kao što bi jednostavno trebali shvatiti da je blesavo urlikati sjedeći na prozoru jurećeg automobila, pogotovo nakon utakmice od nikakve važnosti, radnim danom, po kiši. Pa ipak to masovno rade (valjda su pali u kolektivni trans - ili su laka meta marketinga, koji kolektivni trans stvara.)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meso je napisao/la: ›
al i ja previše očekujem - da policija radi svoj posao
Ha cčuj, imaju sada pune ruke posla s kupljenjem ogromnih svota na kaznama prometnih prekršitelja.... Ko bi imao vremena za neki jadni bicikl od 2-3000 kuna, kada i više mogu na jednoj kazni zaraditi!?!?!?! Zbunj, zbunj Tup, tup

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.06.2008. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Men' su ukrali dva bicikla i banana-sic. Sad

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2008. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni su do sad ukradena dva bicikla i to ne bas jeftina i jedan sic, prvi je kostao vise od 3000, drugi je kostao nekih 1700. onda sam si kupila bicikli od 500kn misleci ak mi ga ukradu bit ce manja steta, no medjutim koliko para toliko muzike taj mi se bicikli sam od sebe poceo raspadati, nemogu mijenjati brzine pa pukne sajla za kocnicu i evo ga sad u garazi skuplja prasinu.
Trenutno vozim bic od 2500kn jer mi se ne isplati kupiti shit. al ga zato pazim, kad idem u grad na kavu zavezem ga skoro pa pokraj stola isto tako i u tvrdji.
Jebote na prosjacki stap cemo otic zbog tih lopova.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2008. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanje svima kojima su ukrali bic:

Cime ste vezali bike? Koji tocno lokoti/lanci i sl? Ako moze, bilo bi dobro tocno navesti model, opisati izgled ili ulinkati fotku...

Cisto da znamo sto treba izbjegavati...

Naravno da ne postoji savrsena zastita, ali mi se cini da nije svejedno kad se bike veze sajlicom koja se lagano precvika onim rezacem za lim/zeljezo, ili kad se veze nekim ojacanim, ovakvim-onakvim sajlama, u-lockovima i slicno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.06.2008. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ah meni su ukrali 5 komada ... eh
ali s minimalno 3 lokota (različitih debljina i sustava..) ne izlazim van s biciklom Very Happy
zasad se nitko nije htio s tim zaje*****
Very Happy

_________________
Legalize it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

talijanski bmx plavi bez klasičnih žbica već s onih 5 krakova (bio sam glavni) 1994 ukraden je na autopiji bio je vezan s 2 lanca, jednim za šipku od ograde debelu ko ruka drugim za drugi bicikl, brate mogo si brod vezat tim lancima neb mu ništ bilo al džabe, prerezana oba lanca drugi bicikl je osto tamo nije im očito trebo, jebga i dan danas žalim za svojim bmxom a bio je tak divan kmu kmu Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2008. 19:44 
Naslov:  Re: Svakog se tjedna u Osijeku ukradu tri bicikla!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bic od 7500kn je vezan u stanu za zrak, a kad ga eventualno pofuram van onda je vezan za moju *uzicu i za oči(ovo zadnje na udaljenosti ne većoj od 10 metara). Bilo kakav lokot može se za manje od pola minute uništiti s odgovarajućim priborom.

Za sve koji ipak ostavljaju bicikle vani, jedan savjet-vezati na što nepristupačnijem i tamnijem mjestu, sa što manje prolaznika. Kao što možete vidijeti iz gornjeg teksta, lopove neće spriječiti ne znam kakva gužva, dapače-u njoj su još manje primjetni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: