Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko ljeto kulture 2008. - OLJK - program

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
silva50
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.07.2008. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pun mi je klinac vas kritizera...ako vam se ne sviđa ne morate dolaziti, no vi dolazite da bi mogli kritizirati, a ne da uživate...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2008. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene je posebno naživcirao englesko-zagrebački bastard od jezika kojim su preglumljavali

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2008. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vi sigurno često nalazite trenutke sreće u svojim kratkim životima ;D

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 126
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.07.2008. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Briljantin divan Smile

_________________
Smile...happy looks good on you... Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
heart3
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2381
Lokacija: to se i ja pitam...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.07.2008. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je bilo super. Smile
Gdje i ne bi pored dobrog društva. ;-)

_________________
...Da te bar mogu probuditi
Kavu ti skuhati
U krevet donijeti
Pa te poljubiti
Al' toga nema i ne postoji...

http://www.last.fm/user/enyojthesilence
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.07.2008. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uma je napisao/la (Pogledaj post): › ma de dobro je...nemoš ni usporediti ovo veceras s onim što su Brodvejci napravili, možda si emotivno više vezana za njih pa ne gledaš subjektivno na to sve, ali što se tice glume, koreografije, izražajnosti Igorova predstava je za 10 klasa bolja...sorry ali ovi moraju još puno Čokolina papat da bi se uopće i mogli usporediti s njima...


jes jes... isto je kad radis projekat tj predstavu s buđetom od 20.000 kn (ako i toliko) a isto je kad za nesto od grada dobijes 1.000.000 kn ... upravu si, rijec je o cokolinu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.07.2008. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da se razumijemo, posto sam ja prvi poceo kritizirati... ja do sada nisam gledao taj carobni briljantin i dosao sam pogledati cisto jer su svi zivi poludili za tim i bilo je na 100 strana upita sto oko rezervacije karata sto oko toga. Na kraju cijele predstave osto sam razocaran prije svega zbog jako lose tehnicke izvedbe i pripremljenosti istih (dakle ne ansambla vec ekipe sastrane), bilo je previse kikseva sto mikrofonije sto drugih gluposti kao da su to vodili amater

dalje sama predstava nist posebno, ja sam ocekivao vise

nadalje, i publika je po zavrsetku (barem oni koju si bili blizu mene pa sam mogao cuti) isto imala kritike i ocekivala je vise, cak su ljudi komentirali da je izvedba u kazalistu nekako bolja i da ostavlja daleko bolji dojam

sve u svemu, ime je dovuklo 2000 ljudi ali vijerujem da barem 85% publike da mogu ici ponovo to gledati nebi ponovo dosli...

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2008. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Profesionalno odradjen mjuzikl. Solidna scena, uigrana koreografija, odlicna atmosfericnost i glazba (live). Kao jedini nedostatak uocavam nedostatak neke zanimljive radnje, intrige, napetosti. No, to je valjda tako u mjuziklima - leprsava i sarena zabava bez previse fabularnih komplikacija. Zato ih i mogu podnijeti jedino uzivo, kad scena emitira energiju dovoljne snage da nadjaca taj nedostatak.

Sto se tice preglumljivanja, meni ono savrseno odgovara ovakvoj predstavi/mjuziklu. Zabrinuo bih se da nije tako, a i mozak bi me zabolio od naglih skokova iz "ozbiljne" glume u pjevacko-plesne scene.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2008. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nisu oni izmislili radnju Briljantina pa da im se prigovara Very Happy

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.07.2008. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: ›
jes jes... isto je kad radis projekat tj predstavu s buđetom od 20.000 kn (ako i toliko) a isto je kad za nesto od grada dobijes 1.000.000 kn ... upravu si, rijec je o cokolinu

Nisam mislila na organizaciju, da su Brodvejcima dali i milijun kuna ne bi znali glumiti, kakve veze novac ima sa talentom Rolling Eyes , nitko nije uspoređivao organizaciju i scenu, kostime nego glumu,ples,talent.....tu moraju papat puno Čokolina.....
nije isto kad radiš 2 godine kao animator pa misliš da znaš glumiti u kazalištu...

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2008. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako, ja sam jos prije godinu i pol dana gledala briljantin u ZG. sa skoro istom postavom bio je tu jos Kovacevic(onaj voditelj) Renata Sabljak je bila Sandy i jos neki da sad ne nabrajam. Naravno da je bolji dozivljaj u kazalistu gdje sjedis u fotelji, sve vidis i nista ti ne odvraca pozornost. Sa predstavom sam odusevljena, dobro je postavljena, svega po malo, ljudi to je mjuzikl pjevaj, plesi, glumi.
Bila sam i sinoc gledala, moram reci da sam odusevljena nasom Danijelom Pintaric(koju sam imala prilike upoznati jos prije 3 god, jako talentirana sopranistica) u ulozi Sandy.
Hocu reci da ukupan dozivljaj nije kao prvi puta jer kao sto su to vec neki rekli-nevidis nista, glazba iz obliznjih kafica, djeca se deru, zamor ljudi....ali ni sve to ne umanjuje kompletnu predstavu, talentiranost ljudi a ni samu pricu koja nam je dobro poznata.
Jako sam tuzna kad cujem kako neki kritiziraju i pljuju takve i slicne predstave.
Mozete bar reci-"nije mi se svidjela postavljena predstava ali svaka cas na pjevanju, plesu i glumi"
Tako sam ja govorila kad je bilo nogometno prvenstvo-"nevolim nogomet ali svaka cast nasim deckima na igri"
Olako kritizirate tudje radove, pogledajte sebe.

Plesni klub Brodway iz Os mora jos barem 5-6 godina vjezbat da zadive malo zahtjevniju publiku koji se razumiju u ples i glumu(koliko znam u njihovoj verziji uopce nije bilo plesa, ne ubrajam setalice) ali svejedno morate znati da su mlad amaterski klub i treneri nisu skolovani plesaci.Ima u OS puno boljih plesnih studia.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2008. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
mene je posebno naživcirao englesko-zagrebački bastard od jezika kojim su preglumljavali

Neznam koliko si pratio bilo je tu zagrebackog slenga, dalmatinskog i osjeckog. Predstava je prevedena i prilagodjena nama Hrvatima.
Neke pjesme nisu prevedene zbog tezine prilagodjenosti a i namjerno su ostavljene u izvornoj verziji. Imena skole, grada, kafica i osobna imena nemogu se prevesti, a to sto su pjesme prevedene meni je bas simpaticno.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2008. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Briljantin mi je plesno i pjevački bio stvarno odličan, al glumački mi je visio. Previše karikiranja, kao da je publika sastavljena od osnovnoškolaca koji neće shvatiti ako im se ne karikira. Od vrištanja, nepotrebnog pravljenja grimasa...
Najviše mi je digla živac ona glavna navijačica. Po fizičkoj konstituciji se vidi da je plesačica, što je i super obavila, al glumački dio je bio katastrofa. Onak, ženska je glumila HOD.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: