Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hoćemo parking ispred kuće!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 0:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

codar je napisao/la: ›
100% ;-)


Ne znam i nisam siguran, tako da neću puno ulaziti u to...

Vratimo se na temu...Doselio sam se u Osijek prije nešto više od deset godina, i pri odabiru kupnje kuće gledali smo da ima parking ispred...pronašli-kupili....što sad?!?! ostajemo bez tog parkinga, iako je to igralo veliku ulogu pri kupnji kuce. Na srecu imam kolni ulaz, pa ću bar moci auto parkirat u svom dvorištu. Neki stanovnici nemaju kolni ulaz i nemaju parking, i treba napomenut da nisu protiv gradnje biciklisticke staze, nego samo žele da se ta staza suzi, zar traže previše??? ...

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
codar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e sad zamisli da svi pocnu ucijenjivati grad svojim zahtijevima...
meni su napravili kada su obnavljali gundiku sranje pred vratima,podigli kolnik za pjesake iznad mog ulaza u kucu i sad mi voda ulazi u dvoriste,nazvali ih i rekli im to a oni nas ladno otpilili...i sto sad,da parkiram auto nasred ulice i prosvjedujem?!!!

_________________
everest neverest...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
capri
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 6:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

codar,

to sto ti nisi bio u stanju reagirati kada si trebao nikako ne opravdava tvoj stav ( ako ja nemam, nisam nista poduzeo da imam, pa zasto bi onda oni imali? ).
da meni ulazi voda u moje dvoriste zbog lose izvedenih radova trazio bi odstetu!

circa i misstake,
vasim komentarima samo potvrdjujete da jeste od onih koji nemaju parking, time ste ogorceni i ne zelite da itko ima parking. jako zalosno razmisljanje.

p.s. zato sto ja nemam, nebi nitko drugi trebao/smjeo imati. to mozete i otvoreno tako reci jer smo ovdje navikli na takve stavove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.07.2008. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

capri je napisao/la: ›
circa i misstake,
vasim komentarima samo potvrdjujete da jeste od onih koji nemaju parking, time ste ogorceni i ne zelite da itko ima parking. jako zalosno razmisljanje.

Ovim komentarom si potvrdio da ne gledas dalje od nosa i da na monitoru vidis samo slova, a ne i recenice...
Dakle, ja sam rekao da ja pred svojim ulazm imam parkiraliste. Dakle, JA IMAM PARKIRALISTE i nije mi jasno di si procitao kako ja nemam parkiraliste pred zgradom.
Nadalje, ne bi mi palo na pamet radovati se tudjem problemu jer jednostavno nisam takav.
Citas moje postove selektivno, a tako ih i komentiras pa je svaka rasprava uzaludna i stoga odustajem, a ti malo prouci pravila struke pa ces vidjeti da se ta i takova biciklisticka staza ne moze suzavati makar se ti na glavu posadio. Ako se staza suzi, nece proci tehnicki pregled, a ti to pokusaj utuviti u svoju nasekiranu glavicu...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.07.2008. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@circa ... sto se tice struke i tehnickog pregleda ... daj mi molim objasni fenomen prestanka te biciklisticke staze koje ulazi u ugibaliste za autobus ? ... kako mislis da bi taj fenomen mogao proci tehnicki pregled i koja struka poznaje takav prekid biciklisticke staze ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.07.2008. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
@circa ... sto se tice struke i tehnickog pregleda ... daj mi molim objasni fenomen prestanka te biciklisticke staze koje ulazi u ugibaliste za autobus ? ... kako mislis da bi taj fenomen mogao proci tehnicki pregled i koja struka poznaje takav prekid biciklisticke staze ?

Konstantno propustas point price.
Point je u tome da ce, popusti li se graktavcima u Gundulicevoj, svi pocet graktat i trazit ispunjenje i realnih i nerealnih zahtjeva...
Zato sam i naveo kako mnogi nemaju parkiraliste pred kucom pa ne grakcu i ne traze sta ti ja znam sta...
I sta si sada navro na mene, dozvoli da nam se misljenja ne susrecu. Ionako imas problem s Gradom, a ne s Circom pa svu tu energiju usmjeri na Matkovica. Ili bolje Djapica, cini se da mu ta tri glasa iz Gunduliceve puno znace na izborima...
Spomnje se i kako stanari traze samo kompromis. Meni je zanimljivo kako netko moze traziti kompromis, a sam nije na njega spreman.
Ako vec zelite protestirat i trazit ispunjenje zahtjeva, barem se organizirajte, dajte da vam to vodi netko pametan pa ucinite to kako treba... Ovo je samo graktanje i doista je iritantno...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
codar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

capri- izgleda da ni ti ne kontas bit priče...parking pred kucom nije privatno zemljiste nego javno...grad ima pravo s njim raditi sto ga je volja i nijedan pojedinac ne smije stajati na tom putu jer nema zakonsko pravo na to.mnogim ljudima u gradu je uzet parking u svrhu naplate parkinga od elektromodula i sad bi oni svii trebali tamo praviti demonstracije i bune da se udovolji njihovim uvijetima?!!!
a sto se tice reklamarta...sta mislis da je to napravio neki siromasni jadnik koji ima krntiju od auta i kojeg nitko ne zna,sto bi onda bilo?mislim da bi mu uklonili auto bagerom i nastavili s radovima kao da se nista nije dogodilo.
eto samo zato spominjem tu bahatost i nepotizam nekih osječkih kvazi mangupa koji imaju srama suprotstaviti se gradu...
i to mi ide na k...c

_________________
everest neverest...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2008. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
Doselio sam se u Osijek prije nešto više od deset godina, i pri odabiru kupnje kuće gledali smo da ima parking ispred...pronašli-kupili


capri je napisao/la: ›
ne zelite da itko ima parking. jako zalosno razmisljanje.

p.s. zato sto ja nemam, nebi nitko drugi trebao/smjeo imati. to mozete i otvoreno tako reci jer smo ovdje navikli na takve stavove.



Malo se griješi ovdje. Vi nikada niste imali parking. Vi ga nikada na tom mjestu nećete ni imati. Vi ste samo godinama parkirali na javnu površinu bez naknade. Sada je tom vremenu došao kraj, jer eto, stvari se mijenjaju.

Slično je bilo i sa naplatom parkinga. Javljali su se oni koji su cijeli život besplatno parkirali, pa sad odjednom moraju plaćati. Vrlo jednostavno, vremena se mijenjaju. Nekad nije bilo gužve, pa je parking bio besplatan, a nekad je i benzin bio jeftiniji + nije bilo gužve na cestama, pa nije bilo potrebe za biciklističkim stazama.

Da u gradu kojim slučajem postoji pauk, problem bi bio riješen. Zapravo, da u gradu postoji sposoban gradonačelnik, koji ne ovisi o svom debelom vođi, problem bi opet bio riješen. Auti bi se sklonili, vlasnici bi to platili, i staze bi se sagradile.

Sužavanje biciklističke staze? Postoji razlog zašto je biciklistička staza široka toliko koliko jest. Nekakav standard širine. Ne želimo staze reda radi, kao one u Zagrebu (gdje bankina prolazi po sredini). Ako se dva biciklista ne mogu mimoići bez opasnosti sudara, i pritom govorim o biciklima širokog volana, cruiserima, onda to nije biciklistička staza nego sranje. Nećemo sranje da bi 50-ak kuća imalo parking.

Žao mi je ako stanari nemaju gdje parkirati. No zato ne treba trpjeti cijeli grad. Žao mi je i stanara kuća pored kojih preko noći nikne zgrada od 5 katova, stanara pokraj kojih kvazi-poduzetnik preko noći otvori birtijetinu, stanara pokraj koji HEP sagradi trafo-stanicu, netko automehaničarsku radionicu, praonicu automobila, disko klub, smrdljivu pečenjarnicu, tramvajsku stanicu, golemu svijetleću reklamu, trgovački centar, itd., itd. Zato treba biti "vizionar", i razmišljati par godina unaprijed.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Malo se griješi ovdje. Vi nikada niste imali parking. Vi ga nikada na tom mjestu nećete ni imati. Vi ste samo godinama parkirali na javnu površinu bez naknade. Sada je tom vremenu došao kraj, jer eto, stvari se mijenjaju.


Upravu si, nikad nismo imali ni nikad nećemo imati...slažem se...

No, zašto onda mi snosimo troškove za sve što se dogodi ispred naše kuće?!?!?
Prije nekih par godina ispred moje kuće došlo je do puknuća kanalizacijske cijevi koja je stara više od sto godina, i nalazila se točno ispod ceste. Bušenje ceste, mijenjanje cijevi, ponovo asfaltiranje, sve je to na kraju udarilo po mom džepu. Pitanje, ako je sve to ispred moje kuće javna površina, zašto ja moram plaćat te troškove???

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
codar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wf felt- u potpunosti se slazem s tobom,ne bi ni ja bolje napisao:-)

_________________
everest neverest...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros jesi ti dobio račun za te radove ili govoriš o plaćanju doprinosa kojekakvih?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
codar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da to i mene zanima.cisto sumnjam da dobijes racun od vodovoda ili tak nesto osim ako je pukla cijev iza brojila odnosno na tvojoj strani.

_________________
everest neverest...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la: ›
zeros jesi ti dobio račun za te radove ili govoriš o plaćanju doprinosa kojekakvih?


Račun...crno na bijelo....


codar je napisao/la: ›
da to i mene zanima.cisto sumnjam da dobijes racun od vodovoda ili tak nesto osim ako je pukla cijev iza brojila odnosno na tvojoj strani.


Jasno je meni ako cijev pukne na mojoj strani, ali ovo je daleko od moje strane.....Pokušali smo s njima dogovorit da mi probušimo rupu a oni nek samo promjene cijev, pa bi na taj nacn smanjili iznos računa, odbili su nas jer mi ne smijemo izvoditi nikakve radove na javnoj površini, tak da smo ih morali platit za sve što su napravili, iako to nije na mojoj strani, nego je na javnoj. Kad smo ih upitali zašto tako, odgovor je bio kratak "jer se ta cijev nalazi ispred vaše kuće"...

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2008. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeros je napisao/la: ›
faktor-x je napisao/la: ›
zeros jesi ti dobio račun za te radove ili govoriš o plaćanju doprinosa kojekakvih?


Račun...crno na bijelo....


codar je napisao/la: ›
da to i mene zanima.cisto sumnjam da dobijes racun od vodovoda ili tak nesto osim ako je pukla cijev iza brojila odnosno na tvojoj strani.


Jasno je meni ako cijev pukne na mojoj strani, ali ovo je daleko od moje strane.....Pokušali smo s njima dogovorit da mi probušimo rupu a oni nek samo promjene cijev, pa bi na taj nacn smanjili iznos računa, odbili su nas jer mi ne smijemo izvoditi nikakve radove na javnoj površini, tak da smo ih morali platit za sve što su napravili, iako to nije na mojoj strani, nego je na javnoj. Kad smo ih upitali zašto tako, odgovor je bio kratak "jer se ta cijev nalazi ispred vaše kuće"...


to je meni nešto jako čudno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
codar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2008. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da bi morao ici na sud s njima jer mi je ovo ne logicno i ako je to stvarno istina onda su te zahebali i to dobrano.niko nikada nije platio radove vodovoda na javnoj povrsini,to znam sigurno jer imam bliske ljude koji rade u vodovodu i upravi.

_________________
everest neverest...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: