Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Autocestom od Đakova do Osijeka od ožujka 2009.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2008. 12:44 
Naslov:  Autocestom od Đakova do Osijeka od ožujka 2009.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što je u studenome prošle godine u promet puštena dionica Đakovo - Sredanci, prva dionica autoceste A5, Beli Manastir - Osijek - Svilaj, nazvane Slavonika, a koja je hrvatski dio paneuropskog cestovnog koridora 5c, građevinska operativa odmah se 'preselila' na drugu, središnju etapu te autoceste, na dionicu Osijek - Đakovo. Brojni teški kamioni koji navoze materijal za njenu gradnju, kao i gradnja podvožnjaka Satnica na ulazu u istoimeno đakovačko prigradsko naselje, ipak ne pružaju cjelovit dojam o gradnji te etape, a koji se pruža obilaskom njezinog divovskog gradilišta. Novinarima je obilazak omogućen prošlog tjedna, prilikom prolaska ministra mora, prometa i infrastrukture Božidara Kalmete trasom, a u pratnji vodstva Hrvatskih autocesta i dr.

Teško, sparno vrijeme građevinare ne ometa u radovima; trasa se 'usjekla' poput širokog šljunčanog pojasa između obradivih površina. Na dionici je 28 objekata - 7 mostova, 3 vijadukta, jedan podvožnjak i 17 nadvožnjaka s tim da su najvažniji objekti vijadukt Jošava, dužine 266, te mostovi Hrastinka, dug 176, i Topolina, dužine 131 metar. Predviđena su i tri čvorišta - Osijek, Josipovac i Čepin.

Na trasi su aktivni građevinari i njihova operativa, ali i arheolozi. Radovi su u tijeku na cijeloj dionici osim na dijelovima lokaliteta arheoloških radova kojih je ukupno pet. Arheološki radovi na četiri lokaliteta bit će dovršeni do kraja lipnja, a najveći lokalitet, Čepin, do kraja kolovoza, ističu u Kalmetinom ministarstvu. U stanje arheoloških radova ministar se uvjerio na lokalitetu Palača Tomašanci. Kalmeta ističe da je zasad ukupna ugovorena vrijednost radova gradnje dionice Osijek - Đakovo 2,13 milijarde kuna. Prema najavi, dionica Osijek-Đakovo trebala bi biti otvorena u u ožujku 2009. U HAC-u procjenjuju kako će autocesta A5 Osječanima put do Zagreba skratiti za 40-ak minuta.

Gradilište dionice Osijek - Đakovo pravo je sjecište domaće i strane građevinske operative; izvođači radova su Konstruktor-Inženjering Split, zagrebački Vijadukt i Hidroelektra-Niskogradnja, austrijski Strabag, varaždinski Zagorje-tehnobeton i Cesta, Osijek-Koteks, Swietelsky- podružnica Zagreb, Alpine Mayereder Bau i Đuro Đaković Montaža Slavonski Brod. Općine kroz koje prolazi dionica oslobodile su HAC od plaćanja komunalnog doprinosa, a Ceste će zauzvrat sanirati i izraditi lokalne ceste.

Autor: S.Župan/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2008. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fino.
A,koliko ce nas kostati to zadovoljstvo?Smile

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2008. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što se sekiraš
ionako nećeš imati za gorivo

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2008. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

2 sata do Purger Vakufa i 4 do mog komadića mora - neloše!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2008. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

3.5 sata podravskom - 2 sata autocestom = 1.5 sat

pitanje je samo dali taj 1.5 sat vrijedi 100 kn cestarine + 30% vise potrosenog goriva

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2008. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Salvador Dali je ipak malo skuplji Wink

A sad, vrijedi li tih para... ja idem podravskom samo kad nisam baš pri lovi, a i dosta se umorim od svih tih 50-70-90 znakova.

Na koncu, pitanje je predstavlja li tebi (ili meni) tih 100+ kn neku značajnu stavku u životu ili ne...

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2008. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma jasno ... nije moj post bio 'kritika' na tvoj ... samo opservacija.

svakako je to stvar izbora i volje. i ja kad sam umoran ili mi se zuri idem autocestom, ali nekada me i laganini voznja podravskom opusti i uzivam u zjakanju okolo po lijepom vremenu.

i to uglavnom nije samo 100 kn. to je 100 tamo i 100 natrag i to je jos 100 kn goriva vise, jer rijetko ces na autocesti voziti 100. dakle, izlet u zg autocestom moze biti i 300 i vise kn skuplji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2008. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
i to uglavnom nije samo 100 kn. to je 100 tamo i 100 natrag i to je jos 100 kn goriva vise, jer rijetko ces na autocesti voziti 100. dakle, izlet u zg autocestom moze biti i 300 i vise kn skuplji.

Meni na 150 u šestoj pije 7 litara... dakle, ode pedesetak litara tamo i natrag plus malo po Purger Vakufu. Sa cestarinom to ispadne preko 600 čuna.

Kako god okreneš, skup je to sport ako ga prakticiraš relativno često...

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2008. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam prije par mjeseci isao 2 puta u zg u jednom tjednu, jednom privatno (podravskom) i jednom sluzbeno autocestom ... i onda sam bas mjerio.

autocestom ... brzina 140, 150 ... cestarina i gorivo 500 kn, podravska 200 kn uz prosjecnu brzinu 73 km/h i izgubljena 3 sata duze voznje..

i na more planiram ici tamo autocestom, jer mi se naravno na more jako zuri da sto prije stignem Smile ... a kuci cu magistralnim cestama sa vise stajanja i kava i razgledanja i papanja Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2008. 16:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zgodna vam je rasprava...ja sam svojedobno do ZG išao podravskom do Virovitice pa presječeš do Kutine i cesta je odlična, pomalo sjenovita, kroz šumice, pa onda platiš samo 20 kn ceste. usput se uvijek pojavi neki stoper pa ti vrijeme brže prođe. no, otkako idu nagibni vlakovi, pogotovo ovaj Slavonija više ne idem autom. povratna karta je 198 kn, vlak sasvim pristojan, dobiš gratis nesicu...lovu od cestarine rađe potrošim na neku klopu ili piće sa ekipom.a dođeš za 3 i po ure, skoro kao da ideš cestom.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2008. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nagibni je sasvim OK ako si sam i ako imaš riješen prijevoz u ZGu.. koliko se sjećam, imaš i utičnicu za laptop pa ne moraš slušati dokone babet... khm, starije gospođe kako pričaju priče.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2008. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

volio bih da i kod nas postoji - kao u Švicarskoj - godišnja karta za sav prijevoz u državi (osim aviona).oni plate godišnje 1400 franaka i mogu se vozit u svim mjestima zemlje bilo vlakom, brodom,tramvajem...kome u toj situaciji treba automobil i pripadajuće zagađenje?al' to su samo pusti snovi...inače, i ja jedva čekam autocestu da se zaobiđu sva ova sela sa lošim kolnicima, sitnim životinjama i biciklistima...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2008. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Na koncu, pitanje je predstavlja li tebi (ili meni) tih 100+ kn neku značajnu stavku u životu ili ne...


hmm.. ja neznadem kako vi vozite... ali ja kad idem podravskom do zg... potroshim 13l benzina... (ok, od table zagreb do stana potroshim jo 5l) ... kad idem autoputem.. potroshim 26l do table zagreb... s tim da na autoputu ne prelazim 150km/h...

sad kad tome dodamo cijenu cestarine... ispadne da je malo vishe od 100kn...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.06.2008. 7:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@toni, nisi pazljivo citao Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2008. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
@toni, nisi pazljivo citao Smile


bice da sam si malo popio sinoc Wink

..najavljujem slicne komentare nocas Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: