Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Još se formalno ne zna uzrok pucanja zgrada u Istarskoj i Vukovarskoj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
hogar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.06.2008. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eurodom je najpogubniji projekt koji se uopće desio u novijoj povijesti Osijeka.
To je veliko poniženje ne samo osječkoj, hrvatskoj nego i europskoj arhitekturi.

Ali drug Staljin je rekao gradi to ili umri...

-pogrešna lokacija,
-katastrofalna vizura,
-pretjerana visina,
-pretjerana dubina,
-sjena nad gradom

Radi se o čistom pranju novca.

Jadna je gradska vlast i struka koja je dopustila izgradnju toga dinosaurosa u našem gradu.

Najžalosnije je što će politički klošari kad tad nestati sa scene, a to čudovište će ostati zauvijek njima u spomen...

_________________
važno je sudjelovati ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2008. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hogar je napisao/la (Pogledaj post): › Eurodom je najpogubniji projekt koji se uopće desio u novijoj povijesti Osijeka.
To je veliko poniženje ne samo osječkoj, hrvatskoj nego i europskoj arhitekturi.
.....Radi se o čistom pranju novca.
Jadna je gradska vlast i struka koja je dopustila izgradnju toga dinosaurosa u našem gradu.
Najžalosnije je što će politički klošari kad tad nestati sa scene, a to čudovište će ostati zauvijek njima u spomen...
Priznajem da se Eurodom ni meni ne sviđa. Previše je agresivan (preblizu ceste, previsoka zgrada, preveliki kompleks za taj prostor) ali vjerujem da će se naći barem stotinu arhitekata koji će se upinjati dokazati kako je to rješenje baš super (kao što se i Grigić upinjao dokazati da su radijatori baš super).
Ali ne bih nazvao to najpogubnijim projektom novije povijesti u Osijeku. Pa ipak imamo spomenik A. Starčeviću, novu zgradu T-coma, Šajkaču i niz ostalih zgrada u Štrosiki, Mega-zgrade u starim uličicama oko centra. Tako da je konkurencija zaista povelika.
Nije stoga čudno da su već i arhitekti progovorili o urbanocidu u Osijeku (čini mi se da je to rekao Miroslav Pavlinić, gle čuda, baš slučajno jedan od projektanata Eurodoma).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.06.2008. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje i livada na kojoj pasu kravice i "rupa"
nego neka zgradurina ružna i glupa ...

_________________
važno je sudjelovati ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
laki
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 07.06.2008. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laki je vama rekao lijepo i fer korektno sta misli za gradnju u Osijeku i dalje.Ljudima ce se dati novac za stanove(koji jesu unisteni)a za sam objekt ste digli tako veliku prashinu kao da se gradi Tower od 77 katova a ne 12-katna zgrada sa svim sadrzajima..pa kada se tako bunite,molim lijepo nek mi neko od vas "pametnih"kaze koja se zgrada bez podzemnih garaza nemoze praviti(a znamo kakav je parking u Osijeku) nema ni 1 JEDNE,podzemne garaze,nego po ulicama,nogostupima i sve do parkova se stavljaju auti(kod doma zdravlja) pa ljudi moji,svaki veliki centar il zgrada MORA-AL MORA imat podzemne garaze,ne sto je to AGRAM htio neko uvijet je to..al nevredi pisat...GLAVNOM DA STE VI MENI NASLI GRAMATICKE GRESKE,a istina je manje vise ..caoo do druge teme..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.06.2008. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napokon ...

_________________
važno je sudjelovati ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2008. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma, meni uopce ne smeta eurodom ... bit ce to lijepa zgrada i uklopit ce se u vizuru grada.

meni jedino nekada bude zao sto se tu i tamo ne napravi i neki parkic Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2008. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

laki je napisao/la: ›
pa kada se tako bunite,molim lijepo nek mi neko od vas "pametnih"kaze koja se zgrada bez podzemnih garaza nemoze praviti(a znamo kakav je parking u Osijeku) nema ni 1 JEDNE,podzemne garaze
/cut the crap/


Hm, daj da napnem moždane vijuge... Ngh! Errrr, a, možda, nadzemna garaža?
osijek031.com smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2008. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

laki je napisao/la: ›
..te zgrade su starije i odtebe 2 x..a kada strani trgovacki centri oce odkupit komad zemlje u Osijeku il okolici ISTI TI "JADNI" ljudi traze im za kvadrat vise nego da je u Tokiu

ipak mislim da te zgrade nemaju 90 godina koliko bi trebale imati po tvojoj računici...po tebi je u redu da prodajemo zemlju strancima kao da živimo u Africi? nisu oni došli ovdje biti lijepi i dragi te nadasve fini, nego zaradit na nama, pa što ne bi netko zaradio i na njima?
ne znam na koji način si povezan, očito vrlo osobno, sa ovom temom kad te ne pogađa nevolja koja se događa našim sugrađanima koji ni krivi ni dužni trpe nepotrebne posljedice jer je netko bio prepametan da bi malo proučio teren,statiku, okolicu, broj mravinjaka te krtičnjaka...vjerujem da su i učenici koji godinama prolaze tom ulicom pridonijeli potonuću iste a da ne govorim koliki je utjecaj na sve to imalo višegodišnje održavanje kojekakvih događanja u STUCu te u bivšoj rupi. kad je bio dobar koncert i kad se rupa napunila, znaš li ti koliko je metara bila dublja nakon skakanja tolike količine ljudi?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: