Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Postavljen video-nadzor na Zoo hotel, dječje igralište i promenadu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2008. 19:00 
Naslov:  Postavljen video-nadzor na Zoo hotel, dječje igralište i pro
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Unikom je na prostoru dječjeg igrališta Zoo land i zelenila unutar ograde, te na istočnom pročelju Zoo hotela postavio četiri stacionarne i dvije pokretne kružne kamere kojima pokriva cijeli prostor istočno od hotela i kompu s pristupnim splavom (flos).

Kamere su postavljene na pet metara visine i prate stanje 24 sata dnevno bez obzira na vremenske uvjete, noću i danju. Kako bi bile učinkovitije, područje pokriveno kamerama je dodatno osvijetljeno, posebice igralište i terasa hotela.

- Na sigurnosni video-nadzor odlučili smo se zbog devastacije kompe i razbijanja rasvjetnih tijela na pristranama uz koje kompa pristaje, jer smo imali nekoliko takvih incidenata. Bilo je pokušaja devastacije dječjeg igrališta o čemu su i mediji pisali, te neugodnih situacija na samoj kompi, kada su neka malo starija 'djeca' od 60 – 70 kg sjela na sjedalice s oprugama, a one nisu predviđene za njih. Zato smo i iz preventivnih razloga ugradili kamere kako bismo spriječili veće štete. Da nismo reagirali, uvjeren sam kako bi sve brzo bilo devastirano, rekao nam je Stevo Anetić, rukovoditelj RJ Čistoća.

Opremu za video-nadzor sa šest kamera visoke razlučivosti, Unikom je kupio od Elektromodula. Kamere su postavljene na pet metara visine, a provjera i primopredaja obavljene su danas u prijepodnevnim satima. Monitor na kojem se prati nadzirano područje smješten je na recepciji Zoo hotela i recepcionar je zadužen prijaviti policiji svaki nemili događaj do kojega bi došlo. Anetić nam još nije mogao reći po kojoj su cijeni kupili opremu, jer im još nije stigao račun.






Autor: Goran Flauder

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2008. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odlično, pohvala, sve 5
još da hoće po cijelom gradu tako postavljat Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.06.2008. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i da se moze svim kamerama pristupiti sa interneta, pa da mozemo gledati Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.06.2008. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
i da se moze svim kamerama pristupiti sa interneta, pa da mozemo gledati Smile


to bi bio raj za pedofile
al sve u svemu svaka čast

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.06.2008. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hoće li i ovdje biti problema kada pijani mađar bude manevriro busom...

U svakom slučaju, sve 5, pohvale...

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
laki
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.06.2008. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pravi potez pred huliganima i pijanim balavcima kojima nista nije ni sveto niti lijepo.Da se mogu bar pokriti sve fontane u gradu od vandala koji namjerno kidaju i unistavaju od fasada do fontana,svaka cast za ovaj potez,zoo hotel se pokazao sa svojom atrakciom ,zoo land da ide na bolje u smjeru turizma i primanja gostiju u nas grad i sam zoo-vrt.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2008. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je sve u redu, ali odakle ta riječ "šetnica"? Apeliram na urednike foruma da koriste svima poznate "šetalište" ili "promenada". To što je neki iskompleksirani novinar pri pisanju teksta zavirivao u nekakav rječnik još iskompleksiranijeg profesora hrvatskog jezika (koji misli da ima monopol u određivanju koja je riječ hrvatska, a koja ne), ne znači da se i mi trebamo povoditi za njim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2008. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je sve u redu, ali odakle ta riječ "šetnica"? Apeliram na urednike foruma da koriste svima poznate "šetalište" ili "promenada". To što je neki iskompleksirani novinar pri pisanju teksta zavirivao u nekakav rječnik još iskompleksiranijeg profesora hrvatskog jezika (koji misli da ima monopol u određivanju koja je riječ hrvatska, a koja ne), ne znači da se i mi trebamo povoditi za njim.


Hmmm... čini se da si u pravu...

Izvor: http://hjp.srce.hr



promenada.gif
 Opis:

Skini
 Datoteka:  promenada.gif
 Veličina:  9.91 KB
 Skinuto:  79 put(a)


setaliste.gif
 Opis:

Skini
 Datoteka:  setaliste.gif
 Veličina:  7.58 KB
 Skinuto:  78 put(a)


setnica.gif
 Opis:

Skini
 Datoteka:  setnica.gif
 Veličina:  9.14 KB
 Skinuto:  79 put(a)


_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2008. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ovo je sve u redu, ali odakle ta riječ "šetnica"? Apeliram na urednike foruma da koriste svima poznate "šetalište" ili "promenada". To što je neki iskompleksirani novinar pri pisanju teksta zavirivao u nekakav rječnik još iskompleksiranijeg profesora hrvatskog jezika (koji misli da ima monopol u određivanju koja je riječ hrvatska, a koja ne), ne znači da se i mi trebamo povoditi za njim.


Da,posve ste u pravu,riječ šetnica je,u ovom kontekstu , kriva,ali čisto sumnjam da je korištena od strane onoga koji zna značenje,a još manje onoga koji je zavirio u bilo koji riječnik hrvatskoga jezika,nego se vrlo vjerovatnije nekom "učinilo " da dobro zvuči...
Dakle...da krenem od početka.
Promenada je riječ koja nam dolazi iz francuskog jezika i znači šetnja,šetanje,šetalište.
Šetalište je riječ koja opisuje javni prostor za šetnju,uz nju možemo povezati glagol šetati,dakle kretati se,pješačiti umjerenom brzinom radi odmora i razonode.Šetnja je lagani hod,šetnjica je njena umanjenica u značenju mala kratka šetnja..
Možete i u svrhu kratke šetnje i šetnuti,ali sumnjam da cete to uspjeti napraviti po šetnici jer lijeva obala Drave ne vrvi trijemovima koji služe za šetnju kao u samostanima i gradovima mediteranskog tipa...jer trijem je natkriven prostor kojemu jednu uzdužnu stranu čini zatvoreni zid,a drugu niz stupova koji nose krovnu konstrukciju...

Eto.Nadam se da sam malo pripomogla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zveky
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2008. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

laki je napisao/la: ›
Da se mogu bar pokriti sve fontane u gradu od vandala koji namjerno kidaju i unistavaju od fasada do fontana, ...


Imas kamere na ovoj "novoj" fontani(onoj od prijatelja mađara) u parku Kralja Petra Krešimira IV Wink
Kante su oko fontane i morale bi se bar malo vidjet kroz te kamere, ali tamo su česta opijanja i kidanja a nista se ne "sprječava" Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2008. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je sve u redu, ali odakle ta riječ "šetnica"? Apeliram na urednike foruma da koriste svima poznate "šetalište" ili "promenada". To što je neki iskompleksirani novinar pri pisanju teksta zavirivao u nekakav rječnik još iskompleksiranijeg profesora hrvatskog jezika (koji misli da ima monopol u određivanju koja je riječ hrvatska, a koja ne), ne znači da se i mi trebamo povoditi za njim.


Zahvaljujem na sugestiji i uzet ću je u obzir prigodom pisanja budućih tekstova. Novinari, naime, ne pišu uz pomoć rječnika, jer nikad nemaju dovoljno vremena za to. Ne vole niti prekidati misao koja teče, nego se lijeno ponesu za sugovornikom misleći kako je on, eto, stručan kada im govori o problematici kojom se bavi, pa mu povjeruju da bolje poznaje stručnu terminologiju od njih. Tako nam neki izrazi ostanu u uhu, pa se nađu i u tekstovima. No, kako portal nema lektora koji provjerava priloge prije objave, pogrešni izrazi nisu ništa neobično. Ipak, nadam se da ih u našim izvornim napisima nema više nego u onima koje portal prenosi iz drugih medija, a koje bi lektori trebali pregledati.
Uz ovakve sugestije bit će ih još manje. Hvala Felt!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2008. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponekad je zadatak i novinara da intervenira u tekst koji mu servira "sugovornik" koji pak cesto puta ponukan cascu da ga netko slusa plijeni paznju rjecitoscu koja nema uporiste u knjizevnomn jeziku.A tu bi se letor mogao namuciti vise jezicno-stilskim ispravljanjem nego pravopisnim sto bi moglo u konacnici povrijediti ego gore spomenutog sugovornika...hehehe...

Zeznuto...Wink

Samo vi i dalje izvjestavajte,tko radi taj i grijesi,pa i uci...

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2008. 1:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se ne shvati krivo, nisam mislio na novinara autora gornjeg teksta, iako ne pokušavam omekšati gore napisano. Naime, tu riječ šetnica zamijetio sam već odavno u lokalnim glasilima, pogotovo Glasu Slavonije. Tamo imaju lektora (valjda), pa sam zapravo mislio na njih. No kako vidim iz objašnjenja, i oni su izgleda razgovarali s nekim "stručnjakom". To mora da je Doležal u pitanju, nekako se pojava riječi šetnica poklapa s njegovim dolaskom na čelo Unikoma (mislim da sam to prvi put pročitao kad se počelo saditi cvijeće uz promenadu). E sad, da ne prekinem misao koja teče, Doležal zasigurno u tome nije sam, jer u totalitarističkom uređenju odlučuje samo jedan, a vjerojatno i misli samo jedan - pa me misao odvela do zaključka da u Ćaprazlijama vjerojatno često koriste tu riječ šetnica, jer imaju ljudi trijemove, ima se mjesta. I kad je Antu sudba kleta dovela u Osijek, ovi ulizice popadaše ničice, pa kad su ga čuli da govori o šetnici u svom rodnom kraju, počeli i oni isto - imamo i mi šetnicu, eno je pokraj rijeke.

Možda mi misli teku predaleko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2008. 1:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jel' može onda,recimo,nova izvedenica...ono,da svi budu...hehehe sretni u neznanju...umjesto ŠETNICA...onako podamaćeno,recimo jel' TRIJEMUŠA?
-Gdje cemo,mužu popodne s klincima?
-Idemo trijemušom ogrijat se suncem uz Dravu!
Recimo.Jelte...Very HappyVery HappyVery Happy


Zli i naopako.I obrnuto.
Odoše i moje.Misli...hm,daleko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2008. 7:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene recimo u ovakvim slučajevima uopće ne zanima književni izraz... Ako je nešto cijelog života zvano promenada, ako smo se svi nalazili na promenadi ili išli promenadom do zološkog, ili pak promenadom do kompe, pa kompom do zološkog..... Onda jednostavno nema smisla to odjednom zvati šetnicom.... Jednostavno.... To je kao da nam korzo preimenuju u stradun, kalalargu, rivu ili štotijavećznamšto.....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: