Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bubalo: Sufinancirat ćemo dvoranu ako bude nastavna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dibi
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2008. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moram reći da se slažem s tobom, jer kad se sjetim svog tjelesnog poludim.jer ono trčanje oko Drave i ostalih gluposti, kojima su se trudili da nam ispune vrijeme tkz. tjelesnog!
Stoga ljudi trebamo sretni da se Bubalo sjetio i ove ideje, ali takvi smo mi ljudi uvijek negativno u svemu vidimo!
monkeyhouse je napisao/la (Pogledaj post): › ajd recimo da ovo ima smisla.
svi koji su išli u Osijek u srednju školu i oni koji još idu znaju da je koma s dvoranama.
i učenici i studenti gužvaju se po kojekakvim malim skučenim prostorima, a od tjelesnog najčešće ni t.
pa kad su nam već nametnuli dvoranu, koju sad moramo imati htjeli ili ne, pa zašto onda barem obični ljudi ne bi imali korist.
ak se već ionako mora plačati uzdržavanje zašto onda i ne iskoristiti to barem na neki način smisleno.
bolje nego da zjapi prazno
????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2008. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva glupost. Ako će ova dvorana biti nastavna, neka to bude i stadion Gradski vrt, a siguran sam da će to biti i Arena u Zagrebu, Poljud i nova dvorana Višnjik u Zadru.

Ako nemamo novaca za održavanje, onda je to trebalo reći prije gradnje, a ne lagati ljudima - jel čitaš ovo Đapiću? Da dvorana neće biti puna više od 3 puta godišnje, bilo je jasno svakome. Trebalo je reći, ljudi, imat ćete 3 utakmice nekog prvenstva, a potom ćete skupo plaćati tu dvoranetinu. Sad ćemo natjerati školarce da tamo trčkaraju, ne bi li prikrili neisplativost projekta. Da se mene pita, srušili bi Zinjevac, i lagano sve klubove u Gradski vrt - pa nek oni plaćaju najam dvorane. Na Zrinjevcu park! (sigurno će netko misliti da sam lud - park na građevinskom zemljištu, pa to je bacanje love).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2008. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Da, lijepa je to ideja o 45 minuta ucenicke tjelovjezbe. Taman da ucenici iz Tvrdje dohodaju do dvorane, okrenu se i krenu nazad.

Jesi kad cuo za dupli sat? Very Happy
Ja sam isao u jezicnu gimnaziju i radio sam tjelesni u jednoj zagusljivoj ucionici preko zime,a preko ljeta na srednjoskolskom igralistu. Vjerujem da bi se dalo iskombinirati da svi ucenici skola iz tvrdje imaju makar 45minuta kvalitetnog rekreiranja tjedno umjesto 90 minuta stajanja u ucionici.
Dobra inicijativa Bubala,jer iskreno mogao je sutjeti i sve prebaciti na grad. Sviđa mi se ovo. Čuo sam da Bubalo i Matković dobro surađuju. Nije ni čudo,jer je vrlo izgledno da će Bubalo biti ponovno izabran za župana,a vjerojatno i Matković za gradonačelnika,iako je još prerano suditi o njegovim uspjesima ili nesupjesima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2008. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Dobra inicijativa Bubala,jer iskreno mogao je sutjeti i sve prebaciti na grad. Sviđa mi se ovo. Čuo sam da Bubalo i Matković dobro surađuju. Nije ni čudo,jer je vrlo izgledno da će Bubalo biti ponovno izabran za župana,a vjerojatno i Matković za gradonačelnika,iako je još prerano suditi o njegovim uspjesima ili nesupjesima.
Bravo desničarima ovog svijeta. I kad se ne slažu drže se zajedno bez zadrške.
Gledaj majstore, Bubalo ima po Zakonu o obrazovanju obavezu da riješi problem neometanog odvijanja srednješkolskog obrazovanja. Za to dobiva izravno iz proračuna takozvana "decentralizirana sredstva" koja se sakupljaju u Zagrebu i raspoređuju po županijama u Hrvatskoj po principu glavarina. U našoj Županiji to radi debela Zbožilica ili kao je zovu Ana četiri pištolja (zašto je tako zovu mogu ti odgovoriti ali je ovdje totalno offtopic).
Jedan dio tog obrazovanja je i tjelesni odgoj odnosno fiskultura. I sada naš Bubika nudi gradu fifti-fifti podjelu onog, za što on dobiva, 100% naše love od poreza. Valjda da bi mogao kupiti još jednu rotaciju u Glas Slavonije.
Hej nemoj biti ovca!
Bubika MORA plaćati održavanje dvorane 100% ili izgraditi novih nekoliko. Zato tako velikodušno nudi Gradu 50-50. Jer tako mu ostaje 50% za potporu HDSSB-ovih podupirača i glasača. Lukavo, ali ne i genijalno. Ma koliko šutjeli o tome!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
monkeyhouse
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.06.2008. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Dobra inicijativa Bubala,jer iskreno mogao je sutjeti i sve prebaciti na grad. Sviđa mi se ovo. Čuo sam da Bubalo i Matković dobro surađuju. Nije ni čudo,jer je vrlo izgledno da će Bubalo biti ponovno izabran za župana,a vjerojatno i Matković za gradonačelnika,iako je još prerano suditi o njegovim uspjesima ili nesupjesima.
Bravo desničarima ovog svijeta. I kad se ne slažu drže se zajedno bez zadrške.
Gledaj majstore, Bubalo ima po Zakonu o obrazovanju obavezu da riješi problem neometanog odvijanja srednješkolskog obrazovanja. Za to dobiva izravno iz proračuna takozvana "decentralizirana sredstva" koja se sakupljaju u Zagrebu i raspoređuju po županijama u Hrvatskoj po principu glavarina. U našoj Županiji to radi debela Zbožilica ili kao je zovu Ana četiri pištolja (zašto je tako zovu mogu ti odgovoriti ali je ovdje totalno offtopic).
Jedan dio tog obrazovanja je i tjelesni odgoj odnosno fiskultura. I sada naš Bubika nudi gradu fifti-fifti podjelu onog, za što on dobiva, 100% naše love od poreza. Valjda da bi mogao kupiti još jednu rotaciju u Glas Slavonije.
Hej nemoj biti ovca!
Bubika MORA plaćati održavanje dvorane 100% ili izgraditi novih nekoliko. Zato tako velikodušno nudi Gradu 50-50. Jer tako mu ostaje 50% za potporu HDSSB-ovih podupirača i glasača. Lukavo, ali ne i genijalno. Ma koliko šutjeli o tome!


ej super je da napokon počinjemo baratati/razmišljati o "novim" pojmovima.
samo što treba znati i kako stvari funkcioniraju (ajmo narode malo istražite i informirajte se kako funkcionira to - decentralizirana sredstva. u znanju je moć Smile ).
kad se malo informirate, kak' stvari funkcioniraju onda ispadne da je bubalova ideja zapravo jako dobra

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2008. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je Bubalova ideja je jako dobra, ali za Županijski Proračun, ne za Gradski. Ali gledano u širem kontekstu sve su to naši novci pa nek ih dijele kako god hoće. Samo tvrdim da se ovdje radi o isključivoj nadležnosti Županije i Župana, a on to pokušava uvaliti Gradu.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2008. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@monkeyhouse,

Evo cinjenice:

- Zupanija je odgovorna za skolstvo i osiguranje uvjeta za kvalitetno odrzavanje nastave

- Zupaniji pripadaju odredjena sredstva za skolstvo

- ucenicima srednjih skola nedostaje dvorana i Zupanija bi morala rijesiti ovaj problem

- dvorana Gradski vrt ce biti udaljena 20 minuta hoda od najblize srednje skole

Zupanije zeli rijesiti problem dvorana preko ledja ucenika, koji ce u ovom slucaju MORATI na tjelesni:
- hodati minimalno 20 minuta
- spajati tjelesni u blok sat (50% ucinkovitost)
- ici na tjelesni u drugu smjenu
- neko cetvrto, podjednako neprakticno rjesenje

Zupan i ekipa ce nakon toga prati ruke i stvari nazivati rijesenima i dogovorenima, a ucenici ce i dalje imati kitu, a ne tjelesni u dvorani.

Postoje li skolski inspektori ili neka druga institucija koja bi trebala provjeravati kvalitetu odrzavanja nastave i ocjenjivati primjenjena rjesenja?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2008. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: › Jesi kad cuo za dupli sat? Very Happy
Ne, Sherloce, reci mi o cemu se radi?!

Citat: › Ja sam isao u jezicnu gimnaziju i radio sam tjelesni u jednoj zagusljivoj ucionici...
Isao sam u skolu prekoputa, tako da znam sto znaci imati tjelesni u zagusljivoj ucionici preuredjenoj u dvoranu.

Zato i zelim da neke nove generacije imaju dvoranu kakvu zasluzuju, a ne polurjesenje od kojeg ce koristi imati samo nekakvi guzicarski "proracuni".

Citat: › Vjerujem da bi se dalo iskombinirati da svi ucenici skola iz tvrdje imaju makar 45minuta kvalitetnog rekreiranja tjedno umjesto 90 minuta stajanja u ucionici.
Naravno. Prilagodimo skolske programe i izbacimo tjelesni iz nastave. Zasto smanjiti s 90 na 45, ka d bi mogli na 0?!

Citat: › Dobra inicijativa Bubala,jer iskreno mogao je sutjeti i sve prebaciti na grad.
Inicijativa bi bila super da je dvorana smjestena u Tvrdji ili negdje gdje ucenicima ne bi trebalo 20 + 20 minuta hoda do dvorane.

Citat: › Sviđa mi se ovo. Čuo sam da Bubalo i Matković dobro surađuju.
Kako da ne. Vrana vrani oko ne izbija. Od ovakvog prijedloga korist ce imati:
- Zupanija - koja nece morati graditi nove skolske dvorane i taj problem ce proglasiti "rijesenim"
- Grad - ustedjet ce sredstva koja bi morao izdvajati za odrzavanje dvorane

Sve bi to bilo super da u toj prici ne pushe ucenici i da se taj deal ne lomi preko njihovih ledja.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.06.2008. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma jasna stvar - bilo koje rješenje osim dvorane uz školu, ili preko puta, nema nikakvog smisla. Ako se razmišlja dugoročno, trebalo bi graditi na Srednjici, te uz to i Opću gimnatiju prebaciti u Tvrđu. Međutim, kod nas će to ići malo drugačije - što bi rekao jedan moj prijatelj građevinar - da gradimo jednu dvoranu, a ne njih pet, i zarada bi bila 5 puta manja. Građevina, građevina...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.06.2008. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd prije nego što bubneš još koju glupost iz svoje bogate škrinje znanja (pretpostavljam HSP-ovskog ili HDZ-ovskog) razmisli pa nas onda počasti.

Učenici bi bili sretni da im se ukaže prilika da imaju tjelesni u dvorani, za razliku od dosada kada su trčali oko mostova ili čekali slobodan termin na srednjici U SUPROTNOJ SMJENI od one u kojoj imaju nastavu.
[/quote]

Na sreću, ne pripadam niti jednoj stranci no zdrav razum i 'bogata škrinja znanja' me još nisu napustili. A ti prijatelju i dalje podržavaj svoje kvaziregionaliste, iste one koji su 15 godina sjedili u saboru i nisu pokazali ni najmanju inicijativu za boljitak naše osiromašene regije!

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2008. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Ajd prije nego što bubneš još koju glupost iz svoje bogate škrinje znanja (pretpostavljam HSP-ovskog ili HDZ-ovskog) razmisli pa nas onda počasti.

Učenici bi bili sretni da im se ukaže prilika da imaju tjelesni u dvorani, za razliku od dosada kada su trčali oko mostova ili čekali slobodan termin na srednjici U SUPROTNOJ SMJENI od one u kojoj imaju nastavu.


Na sreću, ne pripadam niti jednoj stranci no zdrav razum i 'bogata škrinja znanja' me još nisu napustili. A ti prijatelju i dalje podržavaj svoje kvaziregionaliste, iste one koji su ![/quote]

Srećom ostali su se u tih 15 godina pretrgli od borbe za Slavonije. Crying or Very sad
Bolje ikad nego nikad Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2008. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje nikad nego na ovaj način. Jedina posljedica ovakvog regionalizma jest još veća izolacija.Mijenjam 100 novopečenih kvazi-regionalista za jednog pametnog čovjeka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2008. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Bolje nikad nego na ovaj način. Jedina posljedica ovakvog regionalizma jest još veća izolacija.Mijenjam 100 novopečenih kvazi-regionalista za jednog pametnog čovjeka.

Zašto kvazi-regionalista!? Je li svaka osoba koja pripada nekoj stranci, koju ti najblaže rečeno ne preferiraš, po "defaultu" odmah negativna osoba koja se ne zna baviti politikom... To se jednostavnim rječnikom zove generaliziranje.
Recimo Milanovića ne cjenim, ali to ne osporava činjenicu da tamo ima kvalitetnih ljudi(koji su po mom sudu u manjini). Isto tako i HDZ,HNS, pa naravno i HDSSB. Zar je primjerice Bubalo koji je za vrijeme rata bio klinjo loš političar i župan samo zato što je u HDSSB-u ili npr. Ines Teskera koja je preporodila sajam(uvela nekoliko novih sajamskih manifestacija.)
Da se razumijemo, nisam glasač HDSSB-a, ali ne vidim razloga za generaliziranje.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: