Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Razvoj regije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2005. 21:17 
Naslov: Beark ! Razvoj regije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Član Županijskog poglavarstva Nedeljko Bosanac istaknuo je 13. listopada, na sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća kako Osječko-baranjska županija razvijajući se, zapravo sve više zaostaje. On također smatra kako treba pristupiti reafirmaciji poduzetništva, koje se kod nas gleda u negativnom kontekstu, te utvrditi ulogu i odgovornost osječkoga Sveučilišta u razvoju Županije.

Treba napomenuti da sa 31 tisuću nezaposlenih, 3 tisuće zaposlenih koji ne primaju plaću te sezonsko premještanje radne snage, u Osijeku se dolazi do brojke od 37 tisuća nezaposlenih Sad

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2005. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Gemi"]
u Osijeku se dolazi do brojke od 37 tisuća nezaposlenih Sad
[/quote]

Nije mi cilj umanjivati značaj tako poražajavajuće činjenice, ali i laicima upućenima u makroekonomske pokazatelje i radno zakonodavstvo jasno je da stanje na terenu i nije, u tolikoj mjeri, grozno.
Velik broj onih koji su registrirani kao nezaposleni, pa kao takvi čine radnu snagu, uopće nije bez prihoda.
Po meni, problem koji bismo trebali riješiti su ove tri tisuće ljudi koji nemaju plaću.
Samozapošljavanje dobar prvorazredan je oblik samopomoći, jer u ljudskoj je prirodi da se snalazi i bori za opstanak.
Loše socijalističko naslijeđe i pedeset godina samoupravne indoktrinacije odrazile su se na svijest nas sviju. Što je javno, to nije ničije, a ja mogu uzimati i eksploatirati koliko želim.
Averzija prema poduzetništvu, tradicionalni jal iz predgrađa, sve to je naplata dugova iz prošlosti i jalovih snoviđenja naših pradjedova.
Daleko sam ja on sotonizacijske retorike kojom se desno orijentirani bore za položaje. Mislim da postoji dovoljan odmak i da je danas moguće kritizirati socijalistički aparat Federativne Republike Jugoslavije, bez političkih konotacija.
Bilo FNRJ, bilo SFRJ.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2005. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sta mislis zasto sam to o cemu govoris podvukla...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: