Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kretenizam (opet) na djelu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2008. 10:00 
Naslov:  Kretenizam (opet) na djelu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale, Zaky, Zdravka, Marija, Bojan, Kohorta i Jug II - samo su neki od natpisa koji su osvanuli na netom oličenom pročelju II. gimnazije. Naime, u noći između četvrtka i petka vandali su sprejevima išarali cijelu fasadu na stražnjoj strani škole, što je duboko razočaralo i ogorčilo djelatnike II. gimnazije, a posebice ravnateljicu Mariju Šerić.

- Osuđujem taj čin jer tu nije riječ o nekim porukama, ni o umjetnosti, to je čisto škrabanje! Najgore je što smo se poradovali kako će radovi na fasadi napokon biti gotovi, jer su, ipak, ometali nastavu. Naime, sve je trebalo biti gotovo za nekoliko dana, a sada ne znam koliko će se radovi produžiti. Radnici se muče skidanjem grafita, a čini se kako će se zbog ovoga morati skidati i sloj žbuke. Jučer je na udaru bila Glazbena škola, danas II. gimnazija, sutra će biti nešto treće, što je više nego jasan znak da se nešto mora poduzeti - rekla je vidljivo uzrujana ravnateljica.

Za uređenje fasade II. gimnazije izdvojeno je oko 650.000 kuna, a da će natpise biti teško ukloniti, potvrdili su i radnici koji su pokušavali ostrugati boju, ali je to stvaralo štetu na fasadi.

- Pokušali smo i prekriti natpise emulzijom, ali čini se da će boja ipak probijati. Morat ćemo strugati dok ne dođemo do "zdrave" fasade, a zatim ćemo popravljati rupe - rekao je jedan od radnika.

Šerić smatra kako je jedan od glavnih uzroka ovakvih činova to što se na njih ne reagira pravovaljano, zbog čega cijeli grad trpi - osim što se ispisuju grafiti, redovito se uništavaju koševi za smeće, javna rasvjeta, cvijeće...

- Nedavno sam s nekolicinom profesora posjetila Istanbul i mogu reći da sam se nemalo iznenadila kada sam vidjela kako je sve tamo čisto - nema ni jednog natpisa na zgradama, ni papirića na ulicama. Prije 20 godina taj se grad suočavao s problemima poput Osijeka, ali sada je dokaz da se nešto može učiniti - kaže Šerić.

Iz Policijske uprave saznajemo da je dojava zaprimljena, ali za sada nema saznanja o počiniteljima.

Borzan: Uvesti drakonske kazne za počinitelje
- Sramota je to što se dogodilo na II. gimnaziji, pitam se u čemu je fora potpisati se na lijepo uređenu zgradu - kaže dogradonačelnica Biljana Borzan, te dodaje kako se u prevenciju problema vandalizma moraju uključiti i škola i roditelji. Duhovite grafite, kaže, može razumjeti, no ne i šaranje imena na pročeljima. Gradska uprava, dodaje, namjerava kupiti stroj za čišćenje grafita.
- Teško je doskočiti tome - našaraju za minutu i pobjegnu. Na žalost, komunalni redari nemaju gotovo nikakve ovlasti. Mislim da trebamo slijediti recept Praga, koji je uveo drakonske kazne. Dakle, dobra umreženost policije, komunalnih redara i građana te velike kazne - zaključuje Borzan.

Autor: M.BIBEROVIĆ/D.TIJARDOVIĆ/Glas Slavonije

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2008. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definitivno kretenizam. Baš bih voljela vidjeti kako bi oni koji su se tu potpisali reagirali kad bi netko po njihovoj kući tako šarao.
Zašto ne može nešto biti uređeno u gradu? Zašto?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2008. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

primitivizam.
neodgojenost.
bezobrazluk.

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kent_slip
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2008. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebem ti kakav kretenski metnatilet vlada u ovoj drzavi pa to ja za popizdit. pocevsi od politicara do ovakih kretena koji nemaju nikakvog postovanja prema nicemu!! bitno da su svi veliki domoljubi i da vole svoj grad
ako te osobe citaju ovo sad, cestitam vam na pokazivanju vaseg mentaliteta koji je daleko ispod od zavisne razine!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2008. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahahaha...pa niste valjd očekivali da će to ostat čisto...a u tvrđi...a cijeli noćni život se odvija u tvrđi...
P.S. normalno da će pisat JUG II...hehe Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2008. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
hahahahahaha...pa niste valjd očekivali da će to ostat čisto...a u tvrđi...a cijeli noćni život se odvija u tvrđi...
P.S. normalno da će pisat JUG II...hehe Smile

jednima sramota, drugima ponos...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silva50
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2008. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...naravno da je lako napisati i zbrisati ,jer policije nigdje nema...ne pamtim kad sam vidjela policajca pješaka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
laki
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 01.06.2008. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la: ›
hahahahahaha...pa niste valjd očekivali da će to ostat čisto...a u tvrđi...a cijeli noćni život se odvija u tvrđi...
P.S. normalno da će pisat JUG II...hehe Smile
a kao sada su face sto su na procelje novoobnovljeno napisali Jug-2?? ako je to tebi In onda si mozda ti pisao ili podrzavas te IDIOTE....samo velika NOVCANA KAZNA moze smirit te balavce koji popiju 2 piva i misle da su boga za bradu uvatili,jadno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2008. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

laki je napisao/la (Pogledaj post): ›
adebisi-jug2 je napisao/la: ›
hahahahahaha...pa niste valjd očekivali da će to ostat čisto...a u tvrđi...a cijeli noćni život se odvija u tvrđi...
P.S. normalno da će pisat JUG II...hehe Smile
a kao sada su face sto su na procelje novoobnovljeno napisali Jug-2?? ako je to tebi In onda si mozda ti pisao ili podrzavas te IDIOTE....samo velika NOVCANA KAZNA moze smirit te balavce koji popiju 2 piva i misle da su boga za bradu uvatili,jadno!

ne kažem ja da je to u redu i da ja njih branim...al sam bio siguran da to neće dugo izdržat čisto jer je u tvrđi...a pošto nema tih drastičnih kazni...normalno onda da će se išarat...a ovo za jug 2 sam napisao zato što gdje god se okrenem piše jug 2...pa normalno da će i na tome pisat Smile ...još potpišu MARIJA...ravnateljica škole...možda ona ima neke veze s tim...nije zadovoljna sa fasadom pa namjerno išarala da poprave... Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2008. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvar je u tome da je najveća koncentracija mongoloida u ovom gradu na jugu 2, a to šaranje je samo jedan od mnogih dokaza toga.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2008. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ipak mislim da je cijela ova država jedan veliki kreten i da ovo nije ništa nad čime bi se trebali zgražati, kreteni bili kreteni ostali svi skupa kome i padne na pamet šarati na ovakav način po zidu, zašto, da bi negdje pisalo mujo, darko, kviki, buljo, jug 2, sjenjak, kohorta, croatia đakovo itd.
i sramotno je što i da se nađe počinitelja vjerovatno je maloljetan i dobio bi packu i možda novčanu kaznu od 1000kn a školi ostaje iz džepa izdvojiti još jednu pozamašnu sumicu novca
kazne za počinitelje bilo kakvih prekršaja i kazni u ovoj državi su preblage, sve naravno osim vožnje u pijanom stanju, neposjedovanje osobne kada ti policajac izroni iz bazena na kopiki, prelazak ceste na neoznačenom mjestu i svih sličnih kazni gdje država ubire dobru paru, za ovo njih čisto boli kita a tako će i ostati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2008. 12:30 
Naslov:  Re: Kretenizam (opet) na djelu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle što sve ovdje piše. Zaključak je: Svi kreteni žive koncentrirano na Jugu II.
Kako ste isključivi i netolerantni. Ako je već netko napisao JugII to ne znači da tamo on živi niti da tamo žive kreteni. Da je netko napisao židovi, nekima od Vas to bio dovoljan razlog da sve židove objesite ili pošaljete u plinske komore.

Rješenje je krajnje banalno. Samo budala može u Tvrđi potroši 650.000,00 kn za novu fasadu i očekivatiu da se ništa neće dogoditi. (A ja sam morao plaćati kredu za III gimbu jer Žbožilica im nije dala lovu - hebiga nisu rođe i zemljaci)

Mogle su napraviti slijedeće:

1. potrošiti za fasadu 645.000,00kn, a za 5.000kn postaviti četiri nadzorne kamere
2. potrošiti za fasadu 600.000,00kn i pozvati osječke ulične umjetnika da išaraju prizemlje.
3. Potrošiti koliko su potrošile i platiti dva cipelića 6000,00kn (3000+3000) da dežuraju svaki mjesec
4. Platiti zaštitare da pazi svaki na jedan zid zgrade 24h.

Ako ni to ne upali onda organizirati odrede fasadne zaštite pa da roditelji, učenici i djelatnici II gimbe danonoćno paze na fasadu.

Istovremeno, netko plaća uredno svaki mjesec osvježenje boje na parolama:

Kramariću mjesto ti je u Beogradu, HSLS
Osijek Nepokoreni grad
Osijek nikada neće biti Ocek
Svi oficiri JNA su ratni zločinci
NDH
......

Pa kad starci pišu parole po zidovima i za to još primaju lovu, zašto ne bi mlađi imali to pravo, tim više što boju kupuju iz svog džepa.

Rezime: Očekivano ponašanje STOP Neprihvatljivo STOP Uvesti tursku policiju STOP Izbiti bubrege šarateljima STOP. Ili postaviti kamere STOP

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2008. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čvrsto podržavam prethodni komentar i dodajem:

Uz drakonsku kaznu počinitelju, naravno uz izbijanje bubrega, dodati mjesec dana kopanja kanala za provođenje vode, plina, kanalizacije itd. Svaki dan od 7h-17h. Nakon toga vise nece moći drzati u rukama ni svog (ili tuđeg) malog a ne sprej ili slicno Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2008. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Rezime: Očekivano ponašanje STOP Neprihvatljivo STOP Uvesti tursku policiju STOP Izbiti bubrege šarateljima STOP. Ili postaviti kamere STOP

ja sam za opciju "izbiti bubrege šarateljima". a onda im iz džepa izbiti i nekoliko desetaka tisuća kuna. neka dignu kredit da to otplate. baš me zanima bi li opet šarali. pa se ne bismo morali pitati "pa šta su oni očekivali kad su išli uređivati pročelje?!". šaratelji... vrlo lijep izraz za debile kojima je vrhunac ikakvog izražavanja potpisivanje na svježe okrečen zid! i to su još sretni ako pogode sva slova svog imena. kad su već toliko kreativni, neka naprave neki grafit koji stvarno jest vrijedan divljenja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pablo_escobar
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2008. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja mislim da je ravnateljica napisala to..jasno se vidi po srcu na slici da to nije mogao napravit bilo ko nego neko ko se razumije u umjetnost.nije uredu od ravnateljice da tako pokazuje ljubav prema skoli jer majstori su se trudili i mislim da ce im tesko pasti uzet jos jedno 100000kn..svaka cast mladima umjetnicima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: