Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad podržava odcjepljenje Briješća i Cvjetnog naselja, no ne i Brijesta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2008. 9:00 
Naslov:  Grad podržava odcjepljenje Briješća i Cvjetnog naselja, no n
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stanovnici Briješća, Cvjetnog naselja i Vijenca lipa počeli su prikupljati potpise za peticiju kojom će "pojačati" zahtjev građana za osnivanje vlastitog mjesnog odbora, odnosno odcjepljenje od GČ Industrijska četvrt! Premda u zaglavlju peticije stoji "građanska inicijativa", identičan prijedlog na prošloj sjednici Gradskog vijeća iznio je Josip Škorić (HDZ) te su upućeniji dva događaja odmah povezali.

- Duže vrijeme pokušavam upozoriti na nelogičnosti u ustroju, odnosno granicama jedinica mjesne samouprave. Briješće i Cvjetno naselje očiti su primjer, oni su izvan svih zbivanja svoje četvrti, a obilazeći to mjesto, zaprepastio sam se niskom razinom komunalne infrastrukture. Ta naselja teritorijalno nelogično pripadaju Industrijskoj četvrti - kaže Škorić.

Najočitiji razlog za odcjepljenje je teritorijalni - primjerice, da biste iz sjedišta četvrti automobilom stigli do Briješća, najbliži put je očajno lošim poljskim putem preko Ankin dvora!

Kao jedan od očitih primjera nelogičnosti s kojima se svakodnevno suočavaju stanovnici toga dijela grada je i apsurdan primjer osnovne škole. Riječ je područnoj školi za prva četiri razreda OŠ Vladimira Nazora iz Čepina, koji je zasebna općina! Briješće, Cvjetno naselje i Vijenac lipa, prema procjenama, imaju 4.500 stanovnika, a valja napomenuti da je taj dio grada nekad imao svoj mjesni odbor - zvao se Lipik. U naselju, primjerice, ne postoji ni jedna ambulanta, nedostaju dječja igrališta (u Briješću je igralište u lošem stanju, a u Cvjetnom naselju uopće ga nema), ceste su jako loše.

Treba, međutim, reći i da je Grad ove godine osigurao novac za izradu projektne dokumentacije za dograđivanje škole, te bi nagodinu trebali početi radovi. Tino Lončar, predsjednik Vijeća GČ Industrijska četvrt, upravo zbog teritorijalnih nelogičnosti, nema ništa protiv odcjepljenja Briješća i Cvjetnog naselja, a o Škorićevoj inicijativi na sjednici Gradskoga vijeća pozitivno se izjasnio i gradonačelnik Matković.

- Poglavarstvo se još nije imalo priliku službeno očitovati, no osobno smatram da je ta inicijativa logična - kaže Alen Prnjat, član Poglavarstva zadužen za mjesnu samoupravu.

Peticija i u Brijestu?!
O odcjepljenju od Industrijske četvrti, doznajemo, razmišlja se i u Brijestu. Dapače, Škorić je Vijeću poslao i takav prijedlog, no on nije dočekan tako “toplo” kao u slučaju Briješća. Brijest, naime, teritorijalno logično pripada Industrijskoj četvrti, no njegovi su stanovnici, doznajemo, nezadovoljni zbog drugih razloga - raspodjelom sredstava četvrti.
- Možemo očekivati peticiju i u Brijestu, no ne bih volio da se stvori nekakav trend cjepkanja četvrti. Osobno, mislim da se kvalitetnijom raspodjelom sredstava taj problem može riješiti. - kaže Alen Prnjat.

Autor: M. MIHALJEVIĆ/Glas Slavonije
Foto: Ivan Sekol

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chenu
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je ovo jako dobra inicijativa, jer već godinama se Industrijska četvrt maćehinski odnosi prema Cvijetnom naselju i Briješću. No nije to samo njihova krivnja, veći dio krivnje leži na ljudima iz naselja koji su nezainteresirani za mjesto u kojemu žive. Zato zahvaljujem ljudima koji su ovo pokrenuli, nadam se da će se ta nastojanja i ostvariti i da će se nešto početi mijenjati konačno na bolje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kostur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: Osijek grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2008. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zivim u Cvjetnom i SRDACNO pozdravljam ovu inicijativu. U naselju se godinama nista ne radi, posebice na prometnoj i komunalnoj infrastrukturi. Nema igralista (barem ne nekog bogatijeg sadrzaja), nema pjesackih staza, o kanalizaciji da i ne pricam. Tamo sam od nastanka naselja i vec 15-ak godina se samo sirilo nakon rata i to je to. Sadrzajno se nista nije pomaklo. Stoga GDJE MOGU POTPISATI TU PETICIJU??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2008. 13:41 
Naslov:  Re: Grad podržava odcjepljenje Briješća i Cvjetnog naselja,
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je to onak svejedno, ak je tak bolje za ljude u cvjernom nek im bude...niko im ne brani....Sam ovo za Brijest mi je totalna glupost....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: