Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog štednje pokopi samo do 15 sati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2008. 13:25 
Naslov:  Zbog štednje pokopi samo do 15 sati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na 20 osječkih groblja, o kojima skrbi gradska tvrtka Ukop, pokopi i posljednji ispraćaji pokojnika radnim se danom obavljaju isključivo od 12 do 15 sati.

Mnogi su Osječani ogorčeni tom odlukom Ukopa, jer često zbog obaveza na svome radnome mjestu ne mogu otići na sprovode te na taj način odati pijetet pokojnicima i njihovim obiteljima.

Osim toga, s dolaskom ljepšeg vremena i ljetnih vrućina mnogima je, osobito starijim osobama, odlazak na posljednji ispraćaj velik problem, jer sprovodi i okupljanja na groblju često traju jedan sat, ponekad i više, a na osječkim grobljima u podnevnim satima teško je pronaći hladovinu.

- Tko je smislio takvo vrijeme za pokope?! - pita se Osječanin koji je prije dva dana bio na sprovodu na Aninu groblju u središtu Osijeka, organiziranom točno u podne.

- Otići na takav sprovod prava je lutrija. Prvo sam od šefa morao tražiti dozvolu da me pusti s posla kako bih otišao na groblje. Zatim je pitanje kako se obući po ovom vremenu, sam događaj traži crninu, a vrijeme je takvo da bih najradije išao u kratkim hlačama. - dodao je naš sugovornik.

Nije se jednom dogodilo da je zbog ovakve vrućine starije osobe s pokopa Hitna pomoć prevozila u bolnicu.

U Ukopu, pak, tvrde da je takva situacija prisutna otprije. Prema neslužbenim informacijama, bivši direktor Ukopa, Adrijan Farkaš, donio je odluku da se pokopi obavljaju od 12 do 15 sati kako bi se smanjenjem prekovremenih sati uštedjelo novac.

Poznato je da je Farkaš tijekom samo godinu dana tu gradsku tvrtku uspio dovesti od milijun kuna plusa u čak tri milijuna kuna gubitka.

Stoga se kao jedan od načina sanacije tvrtke odlučio na smanjenje prekovremenih sati, ali to nije u skladu s potrebama građana. Prije tri tjedna političkim su dogovorom nove gradske koalicije smijenjeni Farkaš i cijela Uprava, a na čelo tvrtke došao je Zvonimir Pavelić.

- Ovih 20-ak dana upoznajem se sa stanjem u Ukopu i financijskim problemima koji su veliki. Nisam ni znao da se sprovodi održavaju u to vrijeme. To je potpuno neprihvatljivo - izjavio je Pavelić.

Piše: Tomislav Prusina/EPEHA/Jutarnji.hr
Foto: debeli

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2008. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kontam što se ljudi bune
trebali bi sve pobacati u jednu raku, kao što je Mozart završio.... a ne ovako, još bi birali termin....

malo kreme za sunčanje i da vidiš kako se crni u 14h, skoriš ugodno s obavezom

ma ja bi uvela pokapanja od 13-17h

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.05.2008. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nevjerovatno ... pa ko kaze da moraju raditi prekovremeno ??? neka rade poslije podne.

a najveca sramota je da za svaki grob placamo godisnje skoro kao za cistocu ... a svaki pogreb debelo naplate.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2008. 16:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S obzirom na Farkaseve sposobnosti dobro da su u razdoblju dok je on bio direktor uopce i uspjeli organizirati pokope.
Za njega je i to uspjeh.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2008. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
a najveca sramota je da za svaki grob placamo godisnje

a što je najgore nemam nikoga u njemu a plaćam....
a ovo radno vrijeme ima smisla jer oni koji dolaze po ovakvim vrućinama na pokope vrlo vjerojatno će uskoro tamo i ležati. po principu - njima se ni ne isplati da odlaze sa groblja (mislim na vremešne sugrađane).

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2008. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakve veze jel imaš nekoga u grobu ili nemaš?!
ne plaćaš ukopu da ti pokojniku, s oproštenjem, pere jajca nego da održava okoliš groblja, mrtvačnicu, staze,...
evo u višnjevcu je napravljeno renoviranje groblja komplet (prije par godina nije bio Ukop nadležan) i mogu reći da groblje sada izgleda dostojanstveno (nove staze, sređena mrtvačnica, novo zelenilo, redovno skupljanje smeća, košenje trave i slično) što je prije bilo nažalost nezamislivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.05.2008. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@faktor ... za iste novce koje placam godisnje ukopu placam i unikomu ... a oni mi za te novce svaki dan ciste pod prozorom, jednom u 7 ili 10 dana kose travu, metu ceste, sade bezbroj macuhica i poneku drugu biljku ... itd itd.

pa ti sad zbroji broj grobova, pomnozi sa 300 do 500 kn i izracunaj koliko kosta poplocavanje staza i uredjenje mrtvacnice ? ... dovoljno da se svi ti troskovi podmire u jednoj godini ... a sve ostalo je extra profit. Jer za te novce ja ne dobijam besplatan ukop, nego jos moram debelo platiti ... ja za te novce ne dovijam cak ni ciscenje oko groba ... nego samo glavne staze ... itd itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.05.2008. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

štede na pokopima a naplatili bi ti razne gluposti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2008. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la: ›
kakve veze jel imaš nekoga u grobu ili nemaš?!

to ja po onoj logici što bih plaćao pretplatu ako ne gledam HTV? što bih plaćao zdravsteno ako ne koristim njegove usluge...zato,mislim da nije u redu plaćati nešto što ne koristiš.Ukop je gradska tvrtka pa za te neke osnovne stvari oko uređenja groblja se valjda izdvaja dio novca i iz gradskog proračuna(ili onih komunalnih nameta) pa ne bi trebali građani još extra plaćati za čistoću.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: