Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Projekt Papuk - škola u prirodi kako je zamišljaju i izvode studenti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2008. 13:23 
Naslov:  Projekt Papuk - škola u prirodi kako je zamišljaju i izvode
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas je počelo održavanje trodnevnog edukacijsko-zabavnog izleta u turističko-rekreacijskom mjestu Jankovac u Parku prirode Papuk, gdje će se održati škola u prirodi s djecom izviđačima iz Izviđačkog kluba „Javor“, na način kako je zamišljaju i izvode studenti.

Naime, voditelji „Projekta Papuk“, studenti Ivana Josipović (Odjel za biologiju), Katarina Omazić (Učiteljski fakultet) i Goran Pintarić (Odjel za fiziku), u sklopu škole u prirodi provodit će različite edukacijsko-motivacijske radionice, npr. malu školu botanike, recikliranje papira, entomološku radionicu, ekološku radionicu…

- Cilj nam je u djeci probuditi ekološku svijest za brigu, očuvanje i zaštitu prirodnih bogatstava ovoga planeta kako bi ih sačuvali za sljedeće naraštaje (ekološka proizvodnja, čistoća okoliša, zaštita biljnih i životinjskih vrsta u svrhu očuvanja bioraznolikosti i drugo). Ujedno želimo iskoristiti i znanje stečeno na fakultetu za usavršavanje u radu sa djecom i na organizaciji višednevnih ekskurzija.- objašnjavaju poduzetni studenti.

Projekt uključuje 40 osoba (učenici, studenti i izviđači). Ovo je već druga godina zaredom kako se ovaj projekt provodi, a organizatori se nadaju da će postati i tradicijski. Vrijednost su prepoznali brojni profesori koji su dodijelili preporuke, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa kao jedan od najznačajnijih sponzora te dekani i pročelnici.

Pogledajte kako je bilo prošle godine.


Zadnja promjena: Nandino; 30.05.2008. 11:14; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nadam se da neće pokupiti kojeg krpelja
a malo biti na svježem vazduhu nije zgorega

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2008. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da bi djeca trebala češće ići na Papuk na izlete a i te škole što se tamo održavaju,jer tamo je fantastično.Moj sin dok je bio mali 4-5 god imao je dosta problema s bronhijima i malo malo je visio kod lječnika dok nam Djed Stjepan koji je planinar predložio da ga koji put ovede na friški zrak Jankovca.Od onda pa do danas moj malac nikakvih problema nema sa bronhijima i svaki put kad mu se ukaže prilika ode tamo.Moj savjet je svi na Papuk na friški zrak bilo ljeti bilo zimi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: