Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U improviziranom programu začeta nova zgrada Poljoprivrednog fakulteta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 8:31 
Naslov:  U improviziranom programu začeta nova zgrada Poljoprivrednog
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Temeljni kamen nove zgrade Poljoprivrednog fakulteta postavljen je jučer u Sveučilišnom kampusu, na prostoru bivše vojarne Drava. Svaki od visokih gostiju i domaćina ubacio je svoju lopatu betona, poneki i nekoliko, kako bi fotoreporteri bolje snimili. Prethodno u građevinsku jamu zajednički ispustiše Povelju fakulteta – neka jednom, kada arheolozi nekih dalekih naraštaja budu prekapali po temeljima tada srušene stare zgrade iz 2008., naši potomci vide tko smo bili i što smo radili.

Uskoro ponovno s lopatama

Rektorica Sveučilišta, dr.sc. Gordana Kralik, počela je s najvažnijim – iznosima – odavši priznanje Vladi RH što u kampus ulaže 414 milijuna kuna. Od toga je za gradnju novog sjedišta Poljoprivrednog fakulteta namijenjeno približno 122 milijuna kuna, s PDV-om točno 148.548.000 kuna. Zgrada će biti ukupne površine 22.000 četvornih metara, s nešto manje od 19.000 kvadrata unutarnjeg korisnog prostora. Sljedeća velika investicija bit će još jedna nova zgrada u susjedstvu.

Naime, već za koji tjedan, dok radnici Gradnje d.d. još budu izlijevali temelje, današnji uglednici trebali bi ponovno dohvatiti lopate, prošetati nekoliko desetina metara dalje i dati svoj prilog temeljima nove zgrade Građevinskog fakulteta. S tom razlikom što rektorica Kralik više neće morati ministru, dr.sc. Draganu Primorcu, pojašnjavati da je voda u građevinskim kolicima samo na površini i da prije zahvata lopatom prvo valja izmiješati sadržaj, jer beton je legao na dno kolica. U građevini, naime, površinsko bavljenje problemima nije dovoljno i posljedice se obično brzo vide…



Duh znanja i mudrosti

Ministar Primorac nešto se bolje snalazio pred mikrofonom, pa je poentirao napominjući kako to ulaganje pokazuje koliko im je Osijek važan kao sveučilišni grad.

- Zadnje četiri godine udvostručili smo broj studenata, s 11 tisuća na otprilike 23 tisuće, a pitanje poljoprivrede je strateško pitanje Hrvatske. Budući da je zgrada bez duha samo zgrada, molim vas da duh znanja i mudrosti ispuni tu zgradi i da naši studenti studiraju na ponos svojih najbližih i domovine Hrvatske, rekao je u kratkom obraćanju te na kraju obećao da će već sljedećeg tjedna Fakultetu poslati dopusnicu za otvaranje studija hortikulture.

Misleći da je, kao predstavnik Vlade zadnji predviđeni govornik i složivši se s dekanom Vladom Gubercem da se što manje zadržavaju na suncu ovog lijepog dana, „što nam je Bog podario“, ministar Primorac pozvao je nazočne da krenu prema građevinskoj jami. Na to mu je prišla rektorica i pojasnila kako su oni prethodno još zamislili čitanje Povelje fakulteta i kratki vjerski program pod vodstvom biskupa dr. Đure Hranića. Povelju je pročitao Franjo Tot, predsjednik Studentskog zbora Poljoprivrednog fakulteta, a onda je biskup s nekolicinom izvođača održao priredbu u kojoj su se međusobno izmjenjivali uvježbanim verbalnim nastupom. Nakon zajedničke molitve i posvete gradilišta, u jamu su skladno spuštene Povelja i prve lopate betona. Za vijeke vjekova.



Arheologija odgodila gradnju za 4 godine

Za dekana, prof.dr. Vladu Guberca, ovo je bio najsretniji dan u karijeri, jer su nakon 17 godina egzila na više mjesta u gradu, dočekali početak gradnje nove zgrade. Poljoprivredni je fakultet to zaslužio, ne samo po stažu – jer je najstariji osječki fakultet otvoren 1960. godine, 13 godina prije uspostave Sveučilišta – nego i po tome što je najteže stradao u Domovinskom ratu.

- Zlatne godine fakulteta bile su sedamdesete i osamdesete prošlog stoljeća, kada smo dobili novu zgradu i dostigli vrhunac u opremanju materijalnim sredstvima i laboratorijima. To je danas najveći fakultet osječkog Sveučilišta sa 196 zaposlenih, od kojih je 80 u znanstveno-nastavnom zvanju, a 41 nas ima status redovitog profesora, rekao je dekan Guberac.

Do sada je za arheološka iskapanja izdvojeno deset milijuna kuna. Ona su završena u rujnu 2005., a konzerviranje je zbog velikog broja vrijednih nalaza antičke arhitekture trajalo sve donedavno, što je početak gradnje odgodilo za četiri godine. Stručni tim pronašao je više od tri tisuće različitih predmeta iz razdoblja od polovice 1. do kraja 4. stoljeća i rimsku ulicu dužine stotinu metara. Zbog zaštite vrijednih nalaza i njihove prezentacije u sklopu lokaliteta, nužno je bilo izmijeniti projekt buduće zgrade.

Autor: Goran Flauder

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2008. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ovo je nevjerovatno, kako sam završio srednju tako su napravili novu a ja sam se čmario u 100 godina staroj bolnici, sad sam završio faks etogac rade novi, za ne povjerovat, možd se trebam odselit iz države pa da procvjeta osijek031.com smile

šalu na stranu, eto baš mi drago zbog novog faksa gdje će se klesat mladi umovi i budućnost rvacke Wink

p.s. primorac jebem ti šarafe što nebo drže bezkičmenjačino jedna osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
laki
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 29.05.2008. 10:11 
Naslov:  Re: U improviziranom programu začeta nova zgrada Poljoprivre
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko zna sta ce biti sa starom zgradom poljoprivrednog na tenjskoj cesti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2008. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]
Tko zna sta ce biti sa starom zgradom poljoprivrednog na tenjskoj cesti?

a vjerojatno će bit NATO-v poligon Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
os_os
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stara zgrada je presla u valsnistvo Hrvatske vojske, tako da nije iskljucena mogucnost NATO-ovog poligona Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2008. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a bogte
pa u ovoj državi ima više kamena temeljaca nego mobitela

kak' bi ja natipkala ruke na dupe, bili živi pa vidjeli...

ali zarpavo nije ni to loše... pogledajte sad ostatke rimskih građevina itd... samo su temelji ostali... nakon mnogo stotina tisuća godina, kad se ne bude znalo za rvatsku glupost, kad tamo neki fjučrs pipl budu kopali lijepu našu naići će na mnoštvo temelja i zaključiti da su rvati bili moćan, napredan i veličanstven narod. hvalevrijedan, ući ćemo u historijske udžbenike
ma tko kaže da nam je budućnost crna ((rupa))


os_os je napisao/la (Pogledaj post): › Stara zgrada je presla u valsnistvo Hrvatske vojske, tako da nije iskljucena mogucnost NATO-ovog poligona Smile

to miki
ima da se igramo paintballa sa amerima

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2008. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Masa se godinama ruga i ruži socijalističke čelnike kako su se slikavali polažući kamene temeljce i presjecajući traku, a što je ovo molit ću lijepo - postsocijalistička avangarda kapitalističkog jednoumlja. Evil or Very Mad

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2008. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja suosjećam s Monstrumom... jučer sam pod svjetlom dana pogledala glazbenu školu i nisam ju mogla prepoznati
kad sam ja tamo hodočastila sa ravnateljovog ureda su otpadali komade žbuke i fasade na prolaznike

skoro jedno čeljade dobije po glavi

a jučer sam maltene trebala pitati koje je to novo velebno zdanje

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dabrorius
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2008. 19:48 
Naslov:  Re: U improviziranom programu začeta nova zgrada Poljoprivrednog fakulteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je šteta te zgrade bivšeg poljoprivrednog faksa i instituta onak stvarno je to prije bio dobar kompleks... nijese to trebalo davat MORH-u niti MUP-u Evil or Very Mad to sad nikad neće biti riješeno neg će tak ko ruševina stajat tamo zauvijek... ne mora to više biti fakultet ali može se upotrijebit za nešto drugo sigurno.... Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2008. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

J a sam načula da je toj zgradi, odnosno komplexu na tenjskoj narušen temelj i da je za rušenje,,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2008. 9:58 
Naslov:  Re: U improviziranom programu začeta nova zgrada Poljoprivrednog fakulteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dabrorius je napisao/la (Pogledaj post): › meni je šteta te zgrade bivšeg poljoprivrednog faksa i instituta onak stvarno je to prije bio dobar kompleks... nijese to trebalo davat MORH-u niti MUP-u Evil or Very Mad to sad nikad neće biti riješeno neg će tak ko ruševina stajat tamo zauvijek... ne mora to više biti fakultet ali može se upotrijebit za nešto drugo sigurno.... Confused


da ima neku vrijednost sigurno se ne bi predavalo MORH-u, nego je razlog u plačanju obveza prema gradu i državi, koja kada treba izdvojiti lovu za vojsku zaboravlja koliko je vrijednih površina na atraktivnim lokacijama u svim većim gradovima ustupljeno civilnim strukturama za nula kuna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2008. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › pa ovo je nevjerovatno, kako sam završio srednju tako su napravili novu a ja sam se čmario u 100 godina staroj bolnici, sad sam završio faks etogac rade novi, za ne povjerovat, možd se trebam odselit iz države pa da procvjeta osijek031.com smile

šalu na stranu, eto baš mi drago zbog novog faksa gdje će se klesat mladi umovi i budućnost rvacke Wink

p.s. primorac jebem ti šarafe što nebo drže bezkičmenjačino jedna osijek031.com smile


E, a pogle Gubia,,,,,zaaakon,,,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dabrorius
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2008. 17:05 
Naslov:  Re: U improviziranom programu začeta nova zgrada Poljoprivrednog fakulteta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › da ima neku vrijednost sigurno se ne bi predavalo MORH-u, nego je razlog u plačanju obveza prema gradu i državi, koja kada treba izdvojiti lovu za vojsku zaboravlja koliko je vrijednih površina na atraktivnim lokacijama u svim većim gradovima ustupljeno civilnim strukturama za nula kuna.


mislim da to nema veze u biti to što civilni sektor preuzima bivšu vojnu infrastrukturu je dobar znak jer mi nemamo više toliko veliku vojsku i njima konkretno puno takvih lokacija i ne treba... što se tiče same vojske oni svoje financije dobijaju od države i stvarno ne vidim potrebu da im se dodatno plaća to što napuštaju nešto da bi opet lokalna samouprava točnije opet država preuzela istu stvar... a ova lokacija na tenjskoj cesti po mom mišljenju sad zjapi praznai ruševna a već se moglo iskoristit odavno možda ne da bude ponovno faks ali za svakako nešto korisno... ali treba računat da novi poljoprivredni se gradi dakle na kampusu gdje neće imat ono što su imali tamo na tenjskoj a to je ogromna polja i voćnjaci di se moglo izravno vršit istraživanja i prakse...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2008. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e a jel minirano oko tog fakulteta starog na tenjskoj cesti ??? ...ja ga vidim sa balkona i stvarno imam želju prošetat tom ruševinom...ja ne znam kolko ću se ja još moć suzdržat Smile ...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dabrorius
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2008. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › e a jel minirano oko tog fakulteta starog na tenjskoj cesti ??? ...ja ga vidim sa balkona i stvarno imam želju prošetat tom ruševinom...ja ne znam kolko ću se ja još moć suzdržat Smile ...


šta si ti na jugu 2 Very Happy.... pa ne znam jel minirano mislim da nije nedavno je unikom tamo čistio jer je divlji deponij tamo nastao... a i kad sam ovo ljeto prošlo radio na metlicama vidio sam neka 2 lika sa kombijem i šetali su se po zgradi tak da pretpostavljam da nije minirano...uostalom zgrada poljoprivrednog je bila tijekom rata na našoj strani linije tak da ono prijateljska minska polja su vjerojatno prva očišćena.... ak ništa dobro otvorit oči Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: