Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Klerikalni fasizam kuca i na nasa vrata...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.09.2008. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Što je tu loše?
Pridržavaj se toga i ljudina si! Wink

To je osakaćena i prostituirana verzija za maloumne koji nisu sposobni voditi vlastite živote pa ih se plaši nekakvim pravilima da "ne odu u pakao".... trebao bi se kao mlad čovjek izdignuti iznad toga.

Da bi bio ljudina, kako ti kažeš, moraš biti puno više od 6 ili 10 papagajski naučenih pravila. A to "nešto" stječeš obrazovanjem, inteligencijom i životnim iskustvom. Pomaže ako imaš urođenog duha i potrebe za pomaganjem drugima.

Kad to sve iskombiniraš, dobiješ nekakav sukus ljudskih kvaliteta kojima trebaš težiti. Deset simplificiranih natuknica nikoga neće učiniti boljim čovjekom ukoliko on sam to ne poželi biti. Ma koliko ostavio para u dućanu koji radi i nedjeljom.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2008. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
To je osakaćena i prostituirana verzija za maloumne koji nisu sposobni voditi vlastite živote pa ih se plaši nekakvim pravilima da "ne odu u pakao".... trebao bi se kao mlad čovjek izdignuti iznad toga.

Da bi bio ljudina, kako ti kažeš, moraš biti puno više od 6 ili 10 papagajski naučenih pravila. A to "nešto" stječeš obrazovanjem, inteligencijom i životnim iskustvom. Pomaže ako imaš urođenog duha i potrebe za pomaganjem drugima.

Kad to sve iskombiniraš, dobiješ nekakav sukus ljudskih kvaliteta kojima trebaš težiti. Deset simplificiranih natuknica nikoga neće učiniti boljim čovjekom ukoliko on sam to ne poželi biti. Ma koliko ostavio para u dućanu koji radi i nedjeljom.


Sve stoji. Ali kako cemo se sloziti da dosta (da ne kazem vecina:) ljudi.. slabo obrazovana.. 'zatvorenih vrata precepcije' itditd.. pa za takve (vecinu) je, uistinu, potrebno da ih neka institucija poput crkve od malena uci da nije dobro ubit, nije dobro.. sto vec govore zapovjedi bozje...

a iako to ponavljaju od malena.. oni opet i ubiju.. i ukradu.. zamisli sto bi bilo da im ne stoje te zapovjedi negdje u glavi.. napamet naucene ?

neka tih zapovjedi.. ko kuzi ovo sto si napisao.. njemu ne trebaju zapovjedi da ga vode kroz zivot. a ko ne kuzi.. jebga. mozda mu pomognu zapovjedi.. da nam svima bude lepshe ! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2008. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
To je osakaćena i prostituirana verzija za maloumne koji nisu sposobni voditi vlastite živote pa ih se plaši nekakvim pravilima da "ne odu u pakao".
Izvini ja nisam spomenuo crkvu i Boga u tim zapovjedima spomenuo sam samo zapovjedi koje se odnse na čovjeka.

Ako ti smatraš da netko nekoga plaši sa ovim:
NE UKRADI
NE UBI
NE LAŽI
i da je to gore loše, lega ti si onda u najmanju ruku nenormalan?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2008. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Izvini ja nisam spomenuo crkvu i Boga u tim zapovjedima spomenuo sam samo zapovjedi koje se odnse na čovjeka.

Ako ti smatraš da netko nekoga plaši sa ovim:
NE UKRADI
NE UBI
NE LAŽI
i da je to gore loše, lega ti si onda u najmanju ruku nenormalan?!

Klasična spika kad te se stjera u kut argumentima, onda kreneš u objašnjavanje kao dokona kućanica s viklerima kad hara susjedstvom po kavama.

Pazi, prestrašno je reći (doista, ultra-strašno) da ako poštuješ isključivo nekakve numerirane natuknice da si "ljudina". U biti, Toni je nekako to fino uobličio... neobrazovanima i mutavima ta nekakva pravila mogu dobro doći ako ih se njima redovito straši, najmanje jednom tjedno.

Na kraju.... da, Ivice, loše je kad netko nekoga plaši time i prijeti nekakvim izmišljenim mjestima, a dotični i sami to rade (ajd, ako izuzmemo ono gdje si izostavio "j" na kraju). To ćeš naći u općoj enciklopediji pod pojmom "Licemjerstvo".

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2008. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): ›
Na kraju.... da, Ivice, loše je kad netko nekoga plaši time i prijeti nekakvim izmišljenim mjestima, a dotični i sami to rade (ajd, ako izuzmemo ono gdje si izostavio "j" na kraju). To ćeš naći u općoj enciklopediji pod pojmom "Licemjerstvo".
Izvini, ali ja sada vjeru nisam spomenuo, manimo mjesta na koja ćemo ići ova pravila su obične norme jednog normalnog ljudskog ponašanja.
I da u današnjem svijetu, kada se rijetko tko takvih normi drži, onda za osobu koja se to trudi i u večini mu uspijeva možemo sa punim pravom reči da je LJUDINA!

O licemjerstvu sada neću jer vidim da nebi imalo smisla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2008. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pojam LJUDINA - augmentativ od ljud? osijek031.com smile

Jučer sam baš o svemu ovome s dečkom pričala, zapravo o tome koliko ljudi slijepo vjeruju u sve to, tipa zapovjedi, taj neki općeniti pojam raja i pakla, to kako je Eva ''pojela jabuku'' itd.. a da pritom uopće ne razmišljaju o onoj skrivenoj poruci, prenesenom značenju koje leži u svemu tome.
Ljudi su ovce, ljudi vole kad ih se usmjerava, kad ih se šopa, da oni sami ne moraju razmišljati o apsolutno ničemu. I spremni su svemu vjerovati, što će im pružiti neku nadu. Problem je u onim skepticima, koji razmišljaju svojim mozgom, preispituju, i postavljaju pitanja ?!! (ne ne, ovo se ne smije nikako, pec pec)
Samo ne treba ništa pitati, treba stvari prihvatiti takvima kakve jesu. Ako se ne pridržavaš onih 10 zakonića, ići ćeš u pakao, u kojem je jako vruće, i u kojem onaj neki s kopitima zapovjeda (vidjeh na filmu da ima kopita, onda mora da je tako) .... Hm!??

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la (Pogledaj post): › Pojam LJUDINA - augmentativ od ljud? osijek031.com smile

Jučer sam baš o svemu ovome s dečkom pričala, zapravo o tome koliko ljudi slijepo vjeruju u sve to, tipa zapovjedi, taj neki općeniti pojam raja i pakla, to kako je Eva ''pojela jabuku'' itd.. a da pritom uopće ne razmišljaju o onoj skrivenoj poruci, prenesenom značenju koje leži u svemu tome.
Ljudi su ovce, ljudi vole kad ih se usmjerava, kad ih se šopa, da oni sami ne moraju razmišljati o apsolutno ničemu. I spremni su svemu vjerovati, što će im pružiti neku nadu. Problem je u onim skepticima, koji razmišljaju svojim mozgom, preispituju, i postavljaju pitanja ?!! (ne ne, ovo se ne smije nikako, pec pec)
Samo ne treba ništa pitati, treba stvari prihvatiti takvima kakve jesu. Ako se ne pridržavaš onih 10 zakonića, ići ćeš u pakao, u kojem je jako vruće, i u kojem onaj neki s kopitima zapovjeda (vidjeh na filmu da ima kopita, onda mora da je tako) .... Hm!??
Pazi, sve pet, ali u ovome sam napisao kako mani sastrane religiju i sve to.
I sad kad si pomaknula sa strane sve to uzmi okvirno zadnjih 6 zapovjedi koje govore o odnosima među ljudima kao određena pravila normalnog ponašanja, ona uopće nisu loša! I činjenica je kad bi se ljudi striktno držali njih da bi na svijetu bilo super!
Glede priča da se normalni obrazovani ljudi znaju dobro ponašati i da njima to netreba, te kako su one samo za budale i sl. Ta priča je isto pomalo glupava.
Jer nitko se od nas nije rodio kao intelektualac, svi smo se rodili kao djeca koja kao takva nemaju pojma o ničemu i nismo od malena proučavali zakone svoje države koji su kao takvi manjkavi, nego smo od roditelja, u školi, crkvi i sl. mjestima slušali konstantno što je dobro, a što ne i ako uzmemo u obzir ono naučeno raspoznavanje dobra i zla, mogu slobodno reči kako ovih 6 zapovjedi ne govori ništa loše štoviše same kao takve perfektno reguliraju odnose među ljudima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.09.2008. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ivice da su se ljudi striktno držali marksovog komunizma mislim da bi na svijetu bilo ludilo,ali nisu pa je zato komunizam ispao totalno sranje,
tako možeš reći i za tzv.božije zapovjedi...
bilo bi lijepo da se ljudi toga drže ali i ti i ja znamo da neće,jer su stoka (a tu mogu i sebe ubrojiti,uopće nije problem)

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
@ivice da su se ljudi striktno držali marksovog komunizma mislim da bi na svijetu bilo ludilo.
Da, ali to bi bilo u idealnim uvjetima, a oni su da svi jednako rade pa su prema tome jednako i plačeni, što je nemoguće.
justice je napisao/la: ›
tako možeš reći i za tzv.božije zapovjedi...
bilo bi lijepo da se ljudi toga drže ali i ti i ja znamo da neće,jer su stoka (a tu mogu i sebe ubrojiti,uopće nije problem)

Ovo se slažem, naravno da je neizvedivo jer svi mi griješimo, no ajmo se potruditi da neradimo nešto baš namjerno kad več nemoramo samo je to bila poanta.
Zato sam rekao, one ne govore ništa loš, govore samo dobro, mani sa strane tko ih propovjeda.
Nadam se da se slažemo?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.09.2008. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd,ajd slažemo se u tome...
jupi

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.09.2008. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo sad mi je nešto palo na pamet.
justice je napisao/la: ›
@ivice da su se ljudi striktno držali marksovog komunizma mislim da bi na svijetu bilo ludilo
Na svjetu bi bilo ludilo da su se komunisti, a kako oni tako i ostali držali zadnjih 6 zapovjedi! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.09.2008. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo i današnje zanimljivosti,još jedan mudar potez crkve (preneseno s indeksa)

TALIJAN iz gradića Chioggia nedaleko od Venecije je ostao preneražen prizorom kojega je ugledao kada je, vrativši se s posla, zatekao svoju 37-godišnju suprugu u krevetu s 53-godišnjim lokalnim katoličkim svećenikom, štoviše, njihovim obiteljskim prijateljem.

Uznemiren zbog preljuba svoje supruge, prijavio ga je u biskupov ured, ali nije dobio reakciju kakvu je očekivao, jer je tamo za cijeli događaj okrivljena njegova supruga, javljaju talijanski mediji.

Takav stav biskupa Angela Daniela izrevoltirao je 39-godišnjaka pa je reagirala policija kako bi spriječila prevarenog supruga da izazove izgred.

"Uvijek sam poštovao svećenika o kojemu govorimo i nastavit ću ga poštovati. Ne možete odbaciti sve dobro što je jedna osoba napravila zbog samo jedne pogreške", kazao je Daniel dodajući da su svećenici svakodnevno u iskušenju te da je odgovornost i krivnja na ženi koja je zavela nedužnog talijanskog svećenika.

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.09.2008. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
odgovornost i krivnja na ženi koja je zavela nedužnog talijanskog svećenika.

Pa da, pa ona je kriva, naravno.. De muka mi je..

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2008. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

insomnia je napisao/la: ›
Pa da, pa ona je kriva, naravno.. De muka mi je..

kriva je koliko i on. on je prevario svoju službu, ona svog muža.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.09.2008. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
TALIJAN iz gradića Chioggia nedaleko od Venecije je ostao preneražen prizorom kojega je ugledao kada je, vrativši se s posla, zatekao svoju 37-godišnju suprugu u krevetu s 53-godišnjim lokalnim katoličkim svećenikom, štoviše, njihovim obiteljskim prijateljem.
A ovo je malo starija priča. Jel ga pitao pere li ruke prije pričesti? Very Happy
Gledaj to s pozitivne strane, sve ostaje u krugu prijatelja! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: