Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vijesti u17.00 Osječke televizije [23.05.2008.]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2008. 18:00 
Naslov:  Vijesti u17.00 Osječke televizije [23.05.2008.]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svjedoci smo kako po gradu besciljno jure motociklisti i mopedisti, kojima kaciga služi tek kao modni dodatak – upozoreno je na zajedničkoj konferenciji za novinare predstavnika policije i moto klubova. U cilju smanjenja broja nesreća pokrenuta je inicijativa za osnivanjem krovne Moto udruge koja bi se zalagala, prije svega, za izgradnju nove moto staze na kojoj bi se provodila edukacija mladih vozača. Svi se zajednički zalažu za strožu primjenu Zakona o sigurnosti prometa na cestama, u smislu maksimalnog kažnjavanja počinitelja najtežih prometnih prekršaja. Također, apelira se na povećanje kazni za prekršitelje, posebice recidiviste.



U Vijestima u 17h i 18h Osječke televizije pogledajte i:

- Sastanak izaslanstva Grada i Županije.
- U Slavoniji se biodizel počinje proizvoditi iz japanske trske.
- Pod generalnim pokroviteljstvom Gradskog poglavarstva grada Osijeka održava se 4. međunarodni Jazz Festival.
- Osječki Franjevački samostan četvrtu godinu zaredom organizira KRISTFEST.
- Vrijeme




Osječka televizija - Vijesti u 17.00, 23.05.2008.



Više informacija; Osječka televizija




Vijesti u 17.00 Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2008. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nedavno u šetnji Dubrovnikom zapazismo kako tamo nitko ne nosi kacigu dok se vozi ovim malim mopedima a niti organi javnog reda ne obraćaju pažnju na to.pitam se, drže li se ovi naši i previše zakona ili oni tamo premalo?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2008. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovi naše se drže samo kad treba naplatiti kaznu, evo baš sam upravo na putu kući srela gospodina policajca na policijskom motoriću, bez kacige naravno, a ni žmigavac nije uključio kad je skretao...toliko o tome...

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2008. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
nedavno u šetnji Dubrovnikom zapazismo kako tamo nitko ne nosi kacigu dok se vozi ovim malim mopedima a niti organi javnog reda ne obraćaju pažnju na to.pitam se, drže li se ovi naši i previše zakona ili oni tamo premalo?
Čuj, ako pri brzini od 50 km/h (premda većina koja ih kupi skida blokadu pa idu i brže) padneš s, kako ti kažeš, malog mopeda, kaciga jako puno znači.... Pogotovo ako ti koji pametni vozač auta oduzme prednost, pa preletiš preko njega i ateriraš na glavu... Nije kaciga zakurac izmišljena, a ni ostala zaštitna oprema, kad smo već kod toga.... Neki dan ja tako vozim Gundikom i obiđe me klinjo na nabrijanoj Gilerici.... Derao je preko 70 na sat, a na sebi je imao patike, trofrtaljke i majicu kratkih rukava.... Bez kacige, bez bubrežnjaka....Bez mozga..... Jednog će dana (ako ga doživi vozeći tako bez kacige k'o manijak) jako plakati i kukati - jao moja leđa, jao moji bubrezi... I tako dalje... Jel...

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cole_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: ovdje blizu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2008. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

postoje dvije kategorije vozača motora...oni koji su pali, i oni koji će pasti!!! ja sam u ovoj prvoj i opametio sam se, nosio sam i tada kacigu, a sva sreća da mi ništa ozbiljno nije bilo....

_________________
ja kad to vidim, ja sam to odmah pogledao Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.05.2008. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daklem, bijah sa određenim članovima jednog MK iz Osijeka koji su nam prepričali cijeli sastanak, na kojem je murija između ostalog tražila da klubovi prijavljuju one koje vide da ne nose kacige, da klubovi pokrenu inicijativu građenja staze i sto drugih čuda koja uopće nisu u nadležnosti moto klubova nego nekih drugih institucija poput Moto saveza hrvatske, HAK-a i sličnih. Sve u svemu, promašen sastanak i mlaćenje prazne slame - nažalost.
morgan je napisao/la: ›
nedavno u šetnji Dubrovnikom zapazismo kako tamo nitko ne nosi kacigu dok se vozi ovim malim mopedima a niti organi javnog reda ne obraćaju pažnju na to.pitam se, drže li se ovi naši i previše zakona ili oni tamo premalo?

Za Dubrovnik je općepoznato da nitko ne nosi kacigu jer je tamo važno biti viđen i nitko neće kacigu na glavu staviti jer ga onda nitko ne vidi (slušala ja na svoje uši obrazloženja dubrovačkih motorista)!!
A moj stav o kacigi je vrlo jasan, ni 50 m bez kacige niti na jednom motoru, imao on 50 ili 1100 ccm. I svakoga tko na motor sjeda bez kacige (a u većini slučajeva to su suvozači, pogotovo suvozačice koje žele biti viđene), treba odmah srušiti s motora tako da se razbije dok još stoji, pa se možda zamisli kako bi bilo da padne pri brzini od 90 km/h s ničim da sačuva tu glupu glavu.

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: