Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Očima prolaznika: Vandali

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.05.2008. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › @pumpin

tvoj post me upravo asocirao na slucaj od prije par godina kad su na trgu neki balavci udarali nekog psa ... i neki lik im prigovori da sta maltretiraju zivotinju, i decki ga fino iscipelare umjesto psa. Dobili i klinci a i taj lik prekrsajnu prijavu za remecenje javnog reda i mira. ... pa ti drugi puta zucni.


Moja legica je suzavcem u spreju pošpricala lika koji ju je napao, i dobila je prekršajnu prijavu i platila neku ne baš malu kaznu, iako je ona u ovom slučaju bila žrtva, i branila se od luđaka koji je po takvim stvarima već od prije bio poznat policiji. Ti se u biti ne smiješ ni braniti, jer i ti dobiješ prekršajnu, i plati jer nisi stajao u mjestu dok te tuku, i još im se nisi zahvalio i rekao "dođite mi opet"...

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2008. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Posljednjih godina vodio sam nekoliko sudskih sporova protiv drzave Hrvatske i jos nekih ne-drzavnih likova, i svaki put su mi odvjetnici rekli slijedece: "Imam dobru i losu vijest. Dobra je da po zakonu stvari stoje tako i tako (u tvoju korist), a losa je da u ovoj zemlji nema zakona". Bit je da i drzavi i ljudima treba jedna dobra generalka prvo pojedinacnih shvatanja, mentaliteta, metoda odgoja, ponasanja pa sve do zakona i njihove primjene, ali bojim se da je to "very long shot"....

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan Vekić
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2008. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reakcije na "Vandale" obradovale su me, jer cilj moje kolumne i jeste navesti ljude da o napisanome razmisle, da se postave prema nekoj pojavi ili događaju i sami predlože nešto što bi moglo koristiti, recimo, zajedničkom cilju.

Ali, razlog nastavku ove teme je posve drugi.

Među inim W. M. Felt piše o meni kako je vandalizmu i drugom kriminalnom ponašanju sve do pljačke cit. "...kumovao moj (Vekićev) Bog i otac Tuđman, da to (Vekić) navede..."

Evo, navodim, zaista doslovce: "Ja nisam Hrvat zato što sam ovdje, već sam ovdje, zato što sam Hrvat. Ja nisam ovdje zbog dr. Tuđmana, kojega osobno izuzetno cijenim, već zato što sam uz Program HDZ-a."
Ovo je citat iz zapisnika sa sjednice Središnjeg odbora HDZ-a održane dana 30. rujna 1989. u Zagrebu. Ovo sam izgovorio prilikom rasprave s pristalicama skupine koja se odvojila od Pripremnog odbora stranke, a poslije ustvrdila da je dr. Franjo Tuđman na čelo stranke došao nelegalno, prevarivši neke članove toga Odbora. Poslije sam upozoren od prisutnih "...da mi ova izjava neće koristiti!"

To sam napisao i u svojoj knjizi "KORACI U POVIJEST" ( str. 115), koju sam izdao 2004. god. u Osijeku i koja je zbog razloga koji se lako daju naslutiti, naprosto prešućena u javnosti. Prema tome, nije mi dr. Franjo Tuđman ni otac, ni Bog, kako to napisa W. M. Felt u svome komentaru. Poznajem ga bolje od njegovih skutonoša, cijenim ga više od onih kojima je omogućio da se obogate!

Što se tiče moga stava prema onome što se poslije izbora 1990. god. počelo događati u Hrvatskoj, ponovno doslovan citat:
"Sredinom svibnja došao sam u Zagreb na poziv predsjednika. U iznajmljenoj zgradi na Becićevim stubama, gdje je izvjesno vrijeme bilo sjedište stranke, mnoštvo, većinom meni neznanih ljudi, čekalo ga je u prostranom prizemlju. Vidio sam puno predsoblje nepoznatih ljudi koji će kasnije zauzeti vrlo značajno mjesto u vrhu stranke, politike i državne vlasti. Tada su kao posve anonimne osobe šetkale, čekajući da ih netko od službujućih pozove, ali ujedno pazeći na redoslijed koji su same zauzele prije predsjednikova dolaska. Čim je predsjednik u 9 sati, točan kao i uvijek, ušao u ured na katu, pozvali su me k njemu. Nakon nekoliko uobičajenih rečenica tipa: "Jesi li dobro putovao?", vidno raspoložen predsjednik, smješkajući se, reče: "Ivane, sada se osjećam kao Kolumbo na brodu Santa Maria kada je, nakon dugog i tegobnog puta u neznano, čuo s pramca broda mornara kako viče "kopno, kopno!".
Nisam se mogao oteti nesvladivoj želji da mu s razlogom pokvarim zadovoljstvo, pa sam rekao: "Gospodine predsjedniče, ne biste smjeli zaboraviti da su poslije Kolumba na to kopno pristigli i Cortes i Pisaro, da su nagrnuli konkvistadori."
Nije rekao niti jedne jedine riječi, a ja nisam ni bio svjestan koliko sam točno prorokovao dio budućih događaja." (ista knjiga str. 281).

U drugoj svojoj knjizi "MOLITVA ZA ZABORAVLJENE", VIII. poglavlje sam naslovio "Kako prodati domovinu za imovinu!"
U toj, jednako javno prešućenoj knjizi, podrobno opisujem niz slučajeva kojima sam osobno svjedočio, da bih zaključio ovako:
"Bilo bi i danas zanimljivo, bilo bi korisno, pa ako hoćete i kazneno pravno nužno, o tome novcu i tim navodnim troškovima, pa i o ovom protuoklopnom streljivu (opisan je slučaj odvoženja dijela zarobljenoga streljiva u Hercegovinu protivno mome naređenju, za što sam saznao nekoliko godina kasnije), povesti računa. U protivnome, narod ima pravo svačiju vilu, kuću, stan, jahtu, automobil i druge vrijednosti, kada se radi o političkim moćnicima ili osobama na visokim položajima u izvršnoj vlasti, smatrati stečenu pljačkom od često puta siromašnih rodoljuba, poglavito u inozemstvu, od kojih su se neki i kreditno zaduživali kako bi mogli pogledati u oči političkim opsjenarima". (str. 130)

Dakle, na sada postavljena pitanja davno sam dao odgovore!

Kolumnu ne pišem kako bih promovirao sebe, nego kako bih ukazao na pojave koje nas (mnogo manje) vesele i raduju ili nas (mnogo više) bole i tište, a ponuđenu anonimnost odbio sam upravo zato što ne skrivam svoje poglede, niti mišljenja, pa niti svoje sudjelovanje u politici. Niti moj rad u MUP-u od l. 8. 1991. do 15. 4. 1992. nije nikakva tajna i to ne krijem, niti se toga stidim. Ne pišem anonimno, niti se potpisujem šifrom.

Napominjem: kada se o pojavi, događaju i čovjeku piše ili govori, dobro bi bilo znati barem nešto o njemu ili se raspitati kod dobronamjernoga svijeta, a takvoga, vjerujte mi, ima i u našem Osijeku. Zato je šteta da se mnogi ljudi, bili oni politički istomišljenici ili ne, ne poznaju bolje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2008. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujem na neočekivanom osvrtu. U isto vrijeme sam dužan objasniti da je moj preoštar i provokativan komentar takav samo iz razloga što se bojim da drugačiji komentar ne bi izazvao rekaciju i odgovor, iako možda griješim, ali dosadašnje iskustvo u komentiranju na ovom forumu uči nas da se odgovara samo na ugodna pitanja.

Vezano za sadržaj - moram primjetiti da se nekoliko godina nakon smrti prvog predsjednika pojavilo mnogo onih koji su, po vlastitom iskazivanju, bez straha upozoravali Tuđmana na brojne pogrešne poteze, kriminal i pljačku, ali da je prevladala ona "druga struja". Međutim, ni uz najveće napore ne mogu se dosjetiti takvih javno izrečenih upozorenja, kritika i sukoba s predsjednikom - ono što nije javno, nije ni odveć korisno. Ovdje bih g. Vekića istaknuo kao suprotan i pozitivan primjer, ali usamljen. Ako ćemo se složiti da se, uz nekoliko iznimaka, radilo mahom o beskičmenjacima i ulizicama, moramo biti svjesni da danas te iste ulizice vode glavnu riječ i obnašaju najvažnije funkcije u državi, pa nas ništa ne treba čuditi.

Što se tiče anonimnosti, kako nisam javna osoba, niti djelujem javno, niti od pisanja na forumu imam ikakve koristi, a imajući u vidu da živimo u državi u kojoj javno iznošenje stavova može biti opasno (uzmimo za primjer svjedoka Gojanovića u procesu protiv Gotovine, Markača i Čermaka - neovisno da li laže ili govori istinu), ipak ću ostati u sjeni anonimnosti - to je prednost interneta i foruma koju ne treba olako odbaciti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2008. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani gospodine Vekić,

za razliku od čitave plejade beskičmenjaka, ulizica i poltrona koji su pokojnom Franji "držali skute" nikada nisam pomislio da su svi isti. Pogotovo ne mislim to o Vama i smatram da ste potpuno suprotni od arhetipa HDZ-ovih prišuljica iz Partije ili "Belog sveta" koji su punili džepove derući se iz sveg glasa "Hrvatska, Hrvatska".
Ali ipak moram primjetiti da ste mjesec dana nakon ubojstva Josipa Reihla Kira postali Ministar policije, a da do danas nisam od Vas čuo nešto o tome. Kao sve je jasno, čisto i nedvojbeno, a ubojica je pušten i odlepršao je u Australiju pod izlikom aboliranog ratnika.
Da ne spominjem slučajeve u to vrijeme nasilno deložiranih Osječana (i ne samo njih). U poštenoj državi, pa makar i u ratnom stanju, nije moguće da se nije istražnim radnjama moglo ustanoviti kome treba vratiti stanove.
Često to čujem pa bih to i ovdje ponovio: Nije kršenje ljudskih prava ako ti neka budala učini nešto nažao. Kršenje ljudskih prava je kada organi vlasti, a tu spada i policija, to promatra bez intervencije. U razdoblju Vašeg Ministrovanja zabilježeno je najviše takvih slučajeva.
I da završim s jednim detaljem. Ja sam kupovao oružje i metke za obranu svog doma od švercera. Tada sam plaćao metak 1DEM. Prijavio sam policiji od koga sam kupio, po kojoj cijeni i koliko sam platio. Pošto nisam bio jedini mislio sam da će nas nekoliko ponukati nekog na akciju. Jedina akcija koju sam ja primjetio je ta, da je švercer koji je prodavao to oružje bio primljen u policiju. Vi ste bili Ministar tada i pisao sam i Vama. Međutim ....
Lijep pozdrav i s poštovanjem.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.05.2008. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jako mi je drago sto gospodin vekic cita forum i sto je reagirao.

ja moram priznati da nisam citao vase knjige, ali u ta burna vremena sam radio u medijima pa sam vas imao priliku susresti par puta.

ostavljate dojam postenog covjeka i to ja razlog zbog kojega i ja nisam u svom postu odmah napisao 'vi ste bili aktivan sudionik i stvaratelj politike koja nas je i dovela do ovog stanja' (sto bi glavasu bez imalo razmisljanja napisao).

mene jako zalosti druga stvar ... a to je sto ste vi i vama slicni digli ruke od borbe i dopustili da stvari krenu ovakvim tokom.

naglasavam ovo 'zalosti' jer ne mogu osudjivati ili zamjerati. mogu samo predpostaviti koja je bila alternativa.
----------------------------------------------

@mvarga ... mislim da je u slucaju Kira policija obavila svoj posao, ali je pravosudje bilo to koje ga je oslobodilo.

nije fer sada ovdje tjerati 'mak na konac' i za sve grijehe hdza optuzivati gospodina vekica, vjerujem da su neki od razloga njegovog nestanka iz politike bili upravo ovi o kojima ti govoris i koje navodis.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2008. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › jako mi je drago sto gospodin vekic cita forum i sto je reagirao.
I meni
Citat: › @mvarga ... mislim da je u slucaju Kira policija obavila svoj posao, ali je pravosudje bilo to koje ga je oslobodilo.
Sve je Ok što se policije tiče ali bih volio da se i gospodin Vekić očitovao o tome. Nisam to nigdje vidio. Možda i je, ali kažem, nisam vidio.
Citat: › nije fer sada ovdje tjerati 'mak na konac' i za sve grijehe hdza optuzivati gospodina vekica, vjerujem da su neki od razloga njegovog nestanka iz politike bili upravo ovi o kojima ti govoris i koje navodis.
Može biti i ne krivim ga za sve HDZ propuste. Pa i napisao sam da ga ne doživljavam kao takvog. Ali nije u redu ni da tjeranje maka na konac nazivaš izostanak djelovanja policije dok nekog izbacuju iz stana. Ajd ono drugo ću smatrati da si u pravu i da je tjeranje maka na konac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: