Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapić predstavio EPSO 2009!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2008. 16:24 
Naslov:  Đapić predstavio EPSO 2009!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Europsko prvenstvo u streljaštvu, što će od 11. do 25. srpnja 2009. godine održati na streljani Pampas u Osijeku, bit će najveći sportski događaj sljedeće godine u Hrvatskoj nakon Svjetskog rukometnog prvenstva i siječnju.

Na EPSO-u 2009 organizatori očekuju otprilike 1.100 natjecatelja iz 43 europske zemlje, 300 trenera, vođa reprezentacija, liječnika i drugih članova ekipa, te stotinjak novinara koji će izvještavati s prvenstva. Bit će tu i predstavnika proizvođača opreme i oružja, dužnosnika nacionalnih streljačkih saveza i Europske streljačke konfederacije, koji će u Osijeku i okolici ostvariti više od deset tisuća pansion dana.

Okvirni proračun 20 milijuna kuna

- Jučer smo održali dva važna sastanka u Ministarstvu sporta i obrane, gdje smo naišli na odličan prijam i dogovorili njihovu potporu organizaciji Prvenstva. Ovih dana sastat ćemo se i s predstavnicima Županije, te se nadamo da će se i oni uključiti u pripremu tog događaja, kao što se Grad 2006. godine uključio u pripremu Svjetskog prvenstva u ribolovu, rekao je Anto Đapić, predsjednik Organizacijskog odbora.

Najavio je kako će angažirati više od 600 profesionalaca i volontera koji će skrbiti o gostima, te da će biti mnogo posla za turističku zajednicu, hotelijere, Streljački savez i cijelu sportsku zajednicu te gradsku upravu.

Okvirni proračun EPSO-a je 20 milijuna kuna, ali postoji i jeftinija varijanta. U oba slučaja zadovoljit će se svi standardi potrebni za održavanje Europskog prvenstva, najavio je Đapić.

- Grad Osijek preuzeo je obvezu uređenja Streljane i dovest će je na razinu primjerenu održavanju Europskog prvenstva. Zavisno od sredstava kojima ćemo raspolagati, izgradit ćemo i dograditi nove objekte i sadržaje, od kojih neki nisu izravno vezani uz prvenstvo, jer bilo je ideja da se izgradi i zatvoreni bazen. Ne bude li dovoljno novca, ne moramo uređivati restoran i dvoranu za press centar, nego te sadržaje možemo organizirati i pod šatorom, pojasnio je Đapić.



HV s radovima počinje u lipnju

Za ovu godinu u gradskom je proračunu osigurano tri i pol milijuna kuna za pripremne radove. Veliku pomoć organizator očekuje od HV-a, koja će u buduće više koristiti streljanu. O tomu je govorio dopredsjednik Organizacijskog odbora, general Slavko Barić:
- Hrvatska vojska obavit će zemljane radove. Izradili smo elaborate i krećemo već u lipnju, a u kolovozu i rujnu na Pampasu ćemo raditi punim intenzitetom. S dijelom vojnika sudjelovat ćemo i u organizaciji tog događaja i toliko koliko smo pomogli Svjetsko prvenstvo u Zagrebu, želimo pomoći i Europskom prvenstvu u Osijeku, jer smo zainteresirani za razvoj streljaštva.

- Posljednjih tridesetak godina u objekt se nije ulagalo koliko je trebalo i danas više ne udovoljava građevinskim standardima, niti onima koje traži Europska streljačka konfederacija, rekao je Tone Papić, član Gradskog poglavarstva za urbanizam i izgradnju. Najavio je, međutim, kako će objekt biti funkcionalno spreman za predstojeći događaj i udovoljavati svim postavljenim standardima.

Petar Radaković, predsjednik Hrvatskog streljačkog saveza, zadovoljan je dosad učinjenim i ne sumnja da Odbor ima dovoljno iskustva, znanja i želje da tu priredbu organizira na najvišoj razini.

Đapić je na kraju novinarima rekao kako Poglavarstvo naglasak stavlja na organizaciju prvenstva, a ne dogradnje unutar objekta, jer „vidjet ćemo kakva će biti budućnost dvorane“. Time je podsjetio na planove bivše gradske uprave s njim kao gradonačelnikom, da na tome području izgrade novu, suvremenu gradsku četvrt.



225 godina streljaštva u Hrvatskoj
U Osijeku je 1784. godine osnovana streljačka organizacija kao prva sportska udruga u gradu i u Hrvatskoj i to se smatra početkom organiziranog bavljenja sportom u našoj zemlji. Stoga će i predstojeći EPSO 2009 biti u znaku 225, godišnjice toga događaja.
Osijek je 1985. godine bio domaćin 20. prvenstva Europe u gađanju malokalibarskim oružjem, na kojem je sudjelovalo 25 europskih zemalja, a grad je smjestio 1.200 gostiju. Za tu je prigodu izgrađena streljana na Pampasu, kao jedan od najvećih objekata te vrste u svijetu, gdje su 1988. i 1989. godine održana dva svjetska kupa u disciplinama letećih meta Trap – Skeet.


Autor: Goran Flauder


EPSO 2009. - Europsko prvenstvo u streljaštvu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2008. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na sva usta hvalim ovaj projekt. 20 milijuna, nova streljana, i još mnogo toga. Međutim, čini mi se da mi imamo nekog gradonačelnika? Gdje je on? Ovaj veliki što predstavlja projekt nije, koliko znam, gradonačelnik. Gradonačelniče gdje ste? Dogradonačelnici gdje ste pak vi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2008. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne samo da pohvaljujem ovaj projekt, nego kao aktivni strijelac kažem: Bilo je i krajnje vrijeme da se streljana Pampas uredi i vrati na nivo dostojan jednog olimpijskog sporta... Pogotovo u gradu koji je dao preko-nekoliko velikih strijelaca.... Možda na zimu 2009. konačno budemo mogli pucati na streljani, umjesto atomskog skloništa jedne zgrade gdje smo radi nedostatka grijanja bili prisiljeni pucati godinama....
Još jednom, kao ponosni član GSD Osijek 1784, zahvaljujem svima koji su odlučili podržati ovaj projekt i vratiti svjetska natjecanja u streljaštvu u Osijek!!

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BamBy
Offline
Ukupno postova: 51
Lokacija: Osijek031
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2008. 20:40 
Naslov:  Re: Đapić predstavio EPSO 2009!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

EPSO je projekt koji je Đapić pokrenuo dok je bio gradonačelnik. Logično je da ga on provede i završi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Toman
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2008. 2:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odličan projekt, ovo je Osijeku odavno trebalo.

_________________
Secesija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2008. 0:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Na sva usta hvalim ovaj projekt. 20 milijuna, nova streljana, i još mnogo toga. Međutim, čini mi se da mi imamo nekog gradonačelnika? Gdje je on? Ovaj veliki što predstavlja projekt nije, koliko znam, gradonačelnik. Gradonačelniče gdje ste? Dogradonačelnici gdje ste pak vi?

Pa nije bitno ko taj projekt predstavlja, već je najbitnije da se odradi vrhunski. A uostalom i Đapić ima neku funkciju u ovoj gradskoj vlasti. Pa ne može on samo sjediti i primati plaću. Neka radi malo i on.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2008. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Na sva usta hvalim ovaj projekt. 20 milijuna, nova streljana, i još mnogo toga. Međutim, čini mi se da mi imamo nekog gradonačelnika? Gdje je on? Ovaj veliki što predstavlja projekt nije, koliko znam, gradonačelnik. Gradonačelniče gdje ste? Dogradonačelnici gdje ste pak vi?

Pa nije bitno ko taj projekt predstavlja, već je najbitnije da se odradi vrhunski. A uostalom i Đapić ima neku funkciju u ovoj gradskoj vlasti. Pa ne može on samo sjediti i primati plaću. Neka radi malo i on.


Nije važno meni, ni tebi, ali bi trebalo biti članovima gradskog poglavarstva. Kako Đapić nema nikakvu funkciju u izvršnoj vlasti grada, nema što tražiti ni na prezentacijama gradskih projekata. Da li itko zna tko su predsjednici gradskih vijeća Splita, Rijeke ili Zagreba? Baš nas briga tko je na konferenciji za novinare, ali neki bi se trebali zapitati da li žele biti smatrani potrčcima i nevažnim stranačkim vojnicima. A da ne spominjem Vrdoljaka i Borzanicu, kojima izgleda ništa nisu značila upozorenja da će ih Hsp u ovoj koaliciji progutati, pa će na slijedećim izborima dobiti još manje glasova.

Offtopic - kada smo već kod Vrdoljaka, oduzet će se parking Elektromodulu, ali sam načuo da se nakon toga predlaže drastično poskupljenje parkinga - jedva čekam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hogar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.05.2008. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BamBy je napisao/la: ›
EPSO je projekt koji je Đapić pokrenuo dok je bio gradonačelnik. Logično je da ga on provede i završi.


Što bi bilo da je projekt započeo npr. Kramarić,
da li bi bilo logično da ga on završi, obzirom da više nije gradonačelnik...?

_________________
važno je sudjelovati ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: