Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Branko Ostović KBO-u donirao već milijun i pol kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Goran Flauder
Offline
Ukupno postova: 195
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2008. 8:00 
Naslov:  Branko Ostović KBO-u donirao već milijun i pol kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Branko Ostović, poznati osječki poduzetnik koji se obogatio prodajom većinskog udjela Sonic banke, danas je potpisao još jedan ugovor o donaciji Kliničkoj bolnici Osijek, vrijedan 90.000 kuna. Ovoga puta u ime obitelji bolnici je predao uređaj za obradu mamografskih RTG filmova, koji će omogućiti brže i točnije dijagnosticiranje tumora.

- Dosadašnji zastarjeli uređaj bio nam je "usko grlo" u radnom procesu. Pomoću novog uređaja dobivat ćemo nemjerljivo kvalitetnije slike tkiva i to za samo trećinu vremena koje smo trebali dosad. Kod sumnje na karcinom dojke često nam je bilo teško analizirati snimku, jer je slika bila oštećena u postupku razvijanja i svaka sitnica na filmu stvarala je sumnju u patologiju. Ovim uređajem takve će se dvojbe otkloniti, rekla je voditeljica Odjela za radiologiju dr.sc. Branka Kristek.



U funkciji od idućeg tjedna

Glavni inženjer Odjela, Slavko Buljubašić, najavio je da će uređaj početi koristiti do početka idućeg tjedna, jer su morali intervenirati u prostoru kako bi ga smjestili te prilagoditi vodovodne i električne instalacije. Takvi uređaji zahtijevaju posebne odvodne sustave radi prikupljanja i zbrinjavanja kemikalija.

- Nakon probnih testiranja, kada utvrdimo kako ga koristiti uz što manje rizika prilikom mamografskih pregleda, stavit ćemo ga u funkciju. To je vrhunski analogni aparat, vjerojatno posljednji koji nabavljamo takvog tipa, jer sljedeći će zasigurno biti digitalni. No, takvi su aparati danas višestruko skuplji i kada smo obaviješteni da još ne možemo računati na digitalni mamomat, u dogovoru s ravnateljstvom odlučili smo se za ovaj, obrazložio je Buljubašić.



Donirali 4 milijuna u dobrotvorne svrhe

Obitelj Branka Ostovića KBO-u je prošle i ove godine donirala opremu vrijednu milijun i pol kuna, a u dobrotvorne svrhe dali su više od 4 milijuna!

- Veliko mi je zadovoljstvo kada mogu pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija. Čim sam došao u situaciju da imam više novca nego što mi treba, odlučio sam ga davati u humanitarne svrhe i to me posebno ispunjava, rekao je Ostović i prepričao razgovor s 85-godišnjim ocem, koji ga je pitao ima li nakon tolikih donacija bolnici i nekakve pogodnosti, primjerice, da više ne mora tražiti mjesto za parkiranje, nego može automobilom ući u bolnički prostor?
- Rekao sam mu da mi to ne pada na pamet, niti se više bavim poslovima u kojima mi je potrebna bilo kakva reklama. Ovo činim iz osobnog zadovoljstva. Time želim dati primjer i drugima koji, poput mene, imaju viška novca, da ga počnu ulagati u dobrotvorne svrhe.

Danas je, igrom slučaja, Branko Ostović prvi put postao djed, jer mu je kći rodila unuku u osječkoj bolnici, pa ih je obje nakon susreta s novinarima i posjetio.

Vranješ: želimo biti ekskluzivna bolnica
KB Osijek od Ministarstva zdravstva dobiva opremu prema narudžbi, zavisno od svojih potreba.
- Osnovnu opremu i tehniku imamo, ali kako bismo dostigli europski standard, uvijek nam manjka neki dio. Budući da je potrebna oprema vrlo sofisticirana i skupa, a mi želimo biti ekskluzivna bolnica i koristiti najbolju opremu, nabavimo je i uz pomoć donatora, pojasnio je ravnatelj bolnice, dr.sc. Željko Vranješ.
KB Osijek ima tri tisuće zaposlenih, 435 liječnika koji godišnje naprave tri milijuna pretraga i 25.000 operacija, općih i lokalnih. Godišnje imaju 41.000 pacijenata koje zadržavaju na ležanju 400.000 dana.


Autor: Goran Flauder

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2008. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobar primjer.
Luka Rajić vjerojatno donira u Švicarskoj kako bi si "kupio" status cijenjenog sugrađana.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: