Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Smijenjena i direktorica tvrtke Osječki sajam

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 9:53 
Naslov:  Smijenjena i direktorica tvrtke Osječki sajam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nova osječka vlast (HSP, SDP, HNS, HSU) obavila je i treću političku smjenu direktora gradskih tvrtki. Nakon Ivana Vuletića (HSLS) iz Sportskih objekata i Adrijana Farkaša (HSP) iz Ukopa, u četvrtak je smijenjena direktorica Osječkog sajma Andrea Mandić (HDSSB), umjesto koje je imenovan SDP-ov Domagoj Hajduković, profesor engleskog jezika i povijesti.

Sajamsko središte u regiji

- Nekome može biti čudno što sam ja kao profesor imenovan direktorom Osječkog sajma, no smatram da je to logičan slijed u smislu planova koje SDP i ja imamo s ovom tvrtkom. Uskoro završavam magisterij europskih studija, što je zapravo interdisciplinarni studij ekonomije, prava i politologije, a moja je vizija da Osječki sajam postane europsko regionalno sajamsko središte.

Smatram da se dosad nije dovoljno kapitalizirao položaj Osijeka i na tome ću raditi tijekom svog mandata, uvodeći i novu ponudu te ću početi s projektom preseljenja sajma na novu lokaciju
- rekao je Hajduković, dosadašnji profesor u OŠ Blago Zadro u Vukovaru.

Bivša direktorica Mandić, koja je na toj funkciji naslijedila svoju stranačku kolegicu Ines Teskeru 1. srpnja prošle godine, u smjeni ne vidi velik problem, a u tvrtki će ostati na funkciji pomoćnice direktora.


Andrea Mandić

Sječa direktora je završena?

- Tko nije svjestan da je ovo politička fotelja, bolje mu je da niti ne sjeda u nju. Ne mogu reći niti jednu riječ prigovora i Nadzorni odbor je cijeli proces odradio korektno. Novom direktoru želim da uspješno vodi tvrtku, a ja ću mu pomoći koliko bude potrebno - rekla je Mandić koja je prošle godine u vrijeme sukoba između HSP-a i HDSSB-a na nekoliko dana svoju fotelju prepustila stranačkom kolegi Ivici Fadljeviću, što je bio HDSSB-ov manevar kako bi si osigurali većinu u Gradskom vijeću.

Smjenom u poduzeću Osječki Sajam vjerojatno je završila politička sječa direktora gradskih tvrtki jer je HNS-ov dogradonačelnik Ivan Vrdoljak najavio da neće dirati direktora BIOS-a Igora Medića, a ostali partneri su namirili svoje potrebe. Na čelo Ukopa zasjeo je HSU-ov Zvonimir Pavelić, dok će Sportske objekte sljedeći tjedan preuzeti HSP-ov Damir Harangozo.

Hajdukovićeve suradnice bit će tri bivše direktorice

Smjena u Osječkom sajmu, osim političkog faktora, intrigira i zbog činjenice da će Hajdukovićeve najbliže suradnice biti tri bivše direktorice te tvrtke. Mandićeva će, naime, biti na funkciji pomoćnice direktora, a njezine prethodnice Ines Teskera i Nada Maglaić odgovorne su za financijsko, odnosno komercijalno poslovanje.

Autor: Nikola Patković/Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekome može biti čudno što sam ja kao profesor imenovan direktorom Osječkog sajma, no smatram da je to logičan slijed u smislu planova koje SDP i ja imamo s ovom tvrtkom. Uskoro završavam magisterij europskih studija, što je zapravo interdisciplinarni studij ekonomije, prava i politologije, a moja je vizija da Osječki sajam postane europsko regionalno sajamsko središte.

Pametnjaković Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidijet ćemo koliko će za godinu dana uspjeti. Želim mu uspjeh, što zbog Osijeka, što zbog sajma.

_________________
Što sam to uočio?

1. Na vlasti je opet HDZ
2. Na portalu se vrti OSTV
3. Sve je poskupilo ali nitko iz vlasti to ne priznaje
4. Zemlja je okrugla, al' na svakom ćošku neka glupost
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
manijak
Offline
Ukupno postova: 52
Lokacija: zimbabwe
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2008. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... ne dirajte mi Kralja!

_________________
Ave Caesar imperator, morituri te salutant
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hoće li i kada uopće na funkcije dolaziti sposobni, a ne podobni? Čim vidim riječi "novi direktor" i akronim političke stranke kojoj pripada, dobijem lagane probavne smetnje.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Hoće li i kada uopće na funkcije dolaziti sposobni, a ne podobni? Čim vidim riječi "novi direktor" i akronim političke stranke kojoj pripada, dobijem lagane probavne smetnje.
Neće! Navikni se na probavne smetnje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma samo da ostanu štandovi sa gumenim bombonima onda ću i dalje ić na sajmove...šala...nadam se da se neće opet desit da sajam vjenčanja bude istovremeno u osijeku i zagrebu i dubrovniku, isto vrijedi i za poljoprivredni sajam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
manijak
Offline
Ukupno postova: 52
Lokacija: zimbabwe
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2008. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... nema veza tko je na tronu Sajma samo nek popravi image istog. Treba Grad uložiti u projekt " Sajam sporta"!

_________________
Ave Caesar imperator, morituri te salutant
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

manijak je napisao/la: ›
... nema veza tko je na tronu Sajma samo nek popravi image istog. Treba Grad uložiti u projekt " Sajam sporta"!

Ima veza... jer politički podoban dječarac bez imalo iskustva neće znati i moći učiniti čuda sa Sajmom, tim više jer će biti tuđi poslušnik i stranački vojnik.

A to sve mi plaćamo iz svog džepa.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Ima veza... jer politički podoban dječarac bez imalo iskustva neće znati i moći učiniti čuda sa Sajmom, tim više jer će biti tuđi poslušnik i stranački vojnik.
A to sve mi plaćamo iz svog džepa.
Imaš pravo što se tiče plaćanja. Nemaš pravo optužiti i osuditi, a čovjek još nije ni počeo. Možda napravi dobar posao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Imaš pravo što se tiče plaćanja. Nemaš pravo optužiti i osuditi, a čovjek još nije ni počeo. Možda napravi dobar posao.

OK, štima. Usudio sam se posumnjati poučen iskustvom. Pričekajmo i vidimo!

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
verycreativan
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2008. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne poznam čovjeka i za priču nije ni bitan. Govorim načelno. Sve dok se politika igra s nama postavljajući ljude metodom pokušaja i pogrešaka, neće biti sreće. Ajmo ga sad postaviti pa ćemo vidjeti hoće uspjeti, a ako ne uspije onda ćemo ga nakon godinu dana maknuti. E jbg, ali meni je godina života manje. Nemam vremena čekati da bih vidio da li će on valjati ili ne. Previše ih je u redu, a meni je život samo jedan. Pogotovo kad zasjedne na 4 godine pa se ne miče, a ne valja. Onda ga malo razvlače po novinama, proučavaju kome je od prijatelja pogodovao, ništa mu se ne želi dokazati i: Idemo dalje! rekli bi neki.

E zato fino uvesti da političar odgovara svojom imovinom. Pa ako si napravio sranje, plati, nadoknadi, vrati, digni kredit. Koja je sada odgovornost za neko kvazi opće dobro, osim savjest i morala, koji mnogi nemaju, a ako imaju zaborave na njega barem dok traje mandat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mvarga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 731
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2008. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

verycreativan je napisao/la (Pogledaj post): › Ne poznam čovjeka i za priču nije ni bitan. Govorim načelno. Sve dok se politika igra s nama postavljajući ljude metodom pokušaja i pogrešaka, neće biti sreće. Ajmo ga sad postaviti pa ćemo vidjeti hoće uspjeti, a ako ne uspije onda ćemo ga nakon godinu dana maknuti. E jbg, ali meni je godina života manje. Nemam vremena čekati da bih vidio da li će on valjati ili ne. Previše ih je u redu, a meni je život samo jedan. Pogotovo kad zasjedne na 4 godine pa se ne miče, a ne valja. Onda ga malo razvlače po novinama, proučavaju kome je od prijatelja pogodovao, ništa mu se ne želi dokazati i: Idemo dalje! rekli bi neki.

E zato fino uvesti da političar odgovara svojom imovinom. Pa ako si napravio sranje, plati, nadoknadi, vrati, digni kredit. Koja je sada odgovornost za neko kvazi opće dobro, osim savjest i morala, koji mnogi nemaju, a ako imaju zaborave na njega barem dok traje mandat.
Reci mi u kojoj državi je tako. Ako nađeš plaćam piće po izboru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.05.2008. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

verycreativan je napisao/la: ›

Koja je sada odgovornost za neko kvazi opće dobro, osim savjest i morala, koji mnogi nemaju, a ako imaju zaborave na njega barem dok traje mandat.
Savjestan i moralan političar je u našoj zemlji a posebno u Osijeku teški oksimoron.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
verycreativan
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2008. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mvarga je napisao/la: ›
Reci mi u kojoj državi je tako. Ako nađeš plaćam piće po izboru.


Ne znam u kojoj i da li je uopće u jednoj državi tako. Samo znam da njihova demokracija i državnost traju mnogo duže od naše, pa su te početničke političke bolesti davnih dana prebrodili. Tamo postoji odgovornost za funkciju koju obnašaš i završavaš u zatvoru za "politički" kriminal, neovisno iz koje si stranke, pozicije ili opozicije. Isto je i sa porezom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: