Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



“Srednjika” u očajnom stanju, Grad ne da novac za obnovu?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 11:08 
Naslov:  “Srednjika” u očajnom stanju, Grad ne da novac za obnovu?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srednjoškolsko je igralište u katastrofalnom stanju, a ni ove se godine neće obnavljati, doznajemo od Ivana Vuletića, direktora Športskih objekata (prekjučer smijenjenog, nap.a.). Prema njegovim riječima, od zatraženih 20 milijuna kuna za ulaganja u sportske terene i prateće objekte, odobreno je tek 3,5 i to namijenjenih uređenju streljane na Pampasu za potrebe održavanja svjetskog prvenstva. Razočarani Vuletić u nevjerici je govorio kako Grad ni ove godine nije prepoznao važnost Športskih objekata, a bez sredstava nema ni ulaganja ni obnove.

- Planovi su bili veliki, tražili smo više od 20 milijuna kuna, a da se ne trebamo pripremati za svjetsko prvenstvo ne bismo dobili ni ovih 3,5 milijuna. Što se tiče Srednjoškolskog igrališta, u planu je bilo postavljanje potpuno nove atletske staze, kompletna sanacija zgrade u sklopu igrališta te natkrivanje središnjih terena, ali sve će to morati čekati, rekao je Vuletić.

Nezadovoljstvo korisnika Srednjoškolskog igrališta s prolaskom vremena zasigurno će biti sve veće jer atletska je staza u iznimno lošem stanju, a nakon kiše lokve ostaju i nekoliko dana.

- 'Srednjika' je u sramotnom stanju i odavno je zrela za opsežnu obnovu. Na nogometnim je terenima ispucao beton, a rupama od postavljanja bina sigurno nije mjesto na terenu. Žičane su ograde uništene, zahrđale i prijetnja sportašima, koji bi se mogli ozbiljno ozlijediti zabiju li se u ogradu. Stupovi reflektora također su prekriveni hrđom i vape za novim slojem boje, a sanitarni čvor opremljen "čučavcem" najbolji je primjer općeg stanja Srednjoškolskog igrališta. Tu sam s društvom bar dva puta tjedno još otkako je 'Srednjika' uređena i čini mi se da od tada u igralište nije uložena gotovo ni jedna kuna,
žali se Vedran M. s Vijenca Ivana Meštrovića.

Prečke i sprave za istezanje i zagrijavanje također su propale, klimaju se, a drveni su dijelovi ispucali. Stradala je i klupa na kojoj su otkinute dvije prečke, a improvizirane metalne kante za otpatke priča su za sebe. Dva odbojkaška terena, zemljani i onaj s pijeskom, također su potpuno zapuštena i neupotrebljiva. Mreže nisu postavljene, a teren za odbojku na pijesku prekriven je korovom. Obližnja je ograda uništena, a preostali metalni nosači korodirali.

No, unatoč katastrofalnom stanju, Srednjoškolsko je igralište svakog vikenda prepuno sportaša rekreativaca svih generacija, a upravo zbog njih Grad bi trebao ozbiljno pristupiti ulaganju i upotpunjavanju sadržaja.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.04.2008. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni ne smeta trenutno stanje srednjike...sve što mi treba su 2 gola,malo betona,ocrtan teren i lopta...i to je to...još i vode ima tamo,pitke...luksuz...iako ovo s natkrivanjem središnjih terena nije loša ideja...ali o tom potom...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silva50
Offline
Avatar

Ukupno postova: 76
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.05.2008. 7:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...šteta, jer mnoge škole tamo održavaju sate tjelesnog...čudi me što gradsko vijeće to zanemaruje...nevjerovatno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2008. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozda nije zgorega nase politicare s vremena na vrijeme podsjetiti na ono sto su pricali prije izbora...




Jos je rano ocekivati konkretne rezultate, ali ne treba zaboraviti izreceno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Igor_OS
Offline
Ukupno postova: 200
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2008. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kak bi debeli stavio nove felge na svog Peugeota da dijeli šakom i kapom lovu!

Hebeš mi sve ak ga jedan dan ne prijavim policiji zbog toga što svaku večer parkira onaj svoj šugavi auto u Ilirskoj na pola ceste ispred zgrade.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.05.2008. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srednjika je očito u pogresnoj četvrti. Matkovica treba pod hitno besple preseliti na Vj. I. Meštrovića, Srednjka bi se OMA uredila, a i dobila spomen obilježje, ne znam jel bi bila koja mačka ili pas...ili neki Som, ipak je tu Drava.
A da selimo Sredjiku na Mačkamamu? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: