Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Parkiranje kod KBO-a je problem, ali moramo kažnjavati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2008. 10:08 
Naslov:  Parkiranje kod KBO-a je problem, ali moramo kažnjavati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kronični nedostatak parkirališnih mjesta u blizini Kliničke bolnice Osijek gorući je gradski problem s kojim se svakodnevno suočavaju stotine vozača, a koji nikako da se nađe na vrhu popisa gradskih prioriteta. Koliko je teško pronaći slobodno parkirališno mjesto na tom području te koja mu je "cijena" priča Nevenka Krstić, iz Tenje, majka astmatičara koja zbog kronične bolesti svoga djeteta u KBO dolazi, kako sama kaže, prečesto.

- Parkiram kako stignem, i uvijek se trudim da ostavim automobil na obilježenim parkirališnim mjestima, ali nekada je to jednostavno nemoguće pa sam prisiljena vozilo ostaviti i na mjestima koja nisu obilježena, iako ih građani svakodnevno koriste za parkiranje. Tako sam nedavno parkirala automobil na površini prekoputa OLT-a koja nije obilježena kao parkiralište, ali na kojoj nema ni jedne vlati trave. Iako su tamo bili parkirani brojni drugi automobili, kazna za parkiranje na zelenoj površini ostavljena je samo na mom automobilu! Dobro sam pogledala sve ostale automobile koji su bili parkirani uz moj i dosta ni jedan nije imao istaknutu kaznu! Platila sam tih 100 kuna, iako mi je taj novac bio potreban za lijekove djetetu, jer ne želim biti nikome dužna, ali pitam se zašto je kazna stavljena samo na moj stari automobil, a ne i na ostale. Zanima me i kako me netko može kazniti za parkiranje na zelenoj površini koja je sve samo ne to, priča ogorčena Nevenka Krstić.

Kako doznajemo iz gradske službe komunalnog redarstva, Grad je svjestan da problem s parkiranjem uz KBO postoji, no isto tako ističu da su komunalni redari dužni obavljati svoj posao i kažnjavati nepropisno pakirane vozače. Posebno one koji parkiraju na zelenim površinama.

- Vozači koji nepropisno parkiranju na području oko Kliničke bolnice Osijek sustavno se kažnjavaju svakog dana. I ne bira se tko će biti kažnjen. No građani mogu steći dojam da su samo pojedinci kažnjeni budući da je komunalni redar koji obilazi okolicu KBO-a zadužen za veliko područje pa može proći dosta vremena dok se on drugi put u jednom dana nađe na istoj lokaciji. U međuvremenu vozila se mijenjaju, jedni odu, drugi dođu, tako da oni vozači koji su parkirali na duže vrijeme mogu steći dojam da su samo oni kažnjeni. Baš nam je jutros došla gospođica koja se žalila na istu stvar i onda smo joj lijepo pokazali našu evidenciju iz koje se jasno vidi kako je uz nju, u isto vrijeme, kažnjeno još pet vozača, objašnjava Ivica Šiškić, voditelj službe komunalnog redarstva, te dodaje kako komunalni redari za parkiranje na “pohabanim” zelenim površinama, odnosno onima na kojima zelenila više nema, vozačima ostavljaju samo upozorenja kojima se vozača obavještava da je stao na zelenu površinu i da to ubuduće ne čini.

Nekoliko stotina mjesta za nekoliko tisuća vozila

Parkiranje pokraj bolnice problem je koji, kako vrijeme odmiče, postaje sve izraženiji! Naime, automobila je svakim danom sve više. KBO trenutačno ima oko 2.800 uposlenika, približno 2.000 osobe je hospitalizirano, a prosječan broj dnevnih posjetitelja te zdravstvene ustanove doseže više od 8.000! S druge strane parkirališnih mjesta u okrugu bolnice ima samo nekoliko stotina.

Autorica: Ivana Kukić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.04.2008. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, to je bilo omiljeno mjesto pauka.

svima koji govore da se tamo 'mora' kaznjavati i koji kaznjavaju, zelim reci da srcanom bolesniku 100 m prepjesaciti moze biti kao nama odtrcati maraton.

pa se samo zamislite gospodo kako bi vama bilo da svoju zenu, majku, oca vodite u bolnicu na pregled ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2008. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

men htjeli odnjet kola jer sam parkirao auto na dozvoljenom mjestu ali u suprotnom smjeru (da to je bilo zvanično opravdanje zašto mi je drot kačio kaznu i zvao pauka), naime parkirao sam auto u onoj, ako se ne varam crkvenoj ulici (jedna od one dvije koje se račvaju kod križa kod bolnice) i kako sam uletio u ulicu iz hutlerove uparkirao auto na lijevoj strani u kolonu vozila

ja se vraćam viš bajo u plavom kao piše nešt i zove pauka osijek031.com smile reko bajo šta to radiš, pišem kaznu, reko jebem ti mater, gospodine vrijeđate službenu osobu, nabijem te na kurac, okačio mi kaznu, konj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.04.2008. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nebitno ... nitko ne dolazi u bolnicu zajebavati se i piti jutarnju kavu.

dolaze bolesni, kljakavi ...

mogao bi jos razumjeti kaznjavanje da postoji ogromno parkiraliste koje zjapi prazno

ovako, mogu pozeljeti svim tim da ce i njima zatrebati novac za lijekove

i dobro si im reko monstrume Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dakota
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.05.2008. 8:51 
Naslov:  Re: Parkiranje kod KBO-a je problem, ali moramo kažnjavati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrume, ma ne da si trebao opsovati policajca, već si trebao uzet' i onaj auto i policajca i kaznu i sve poslat u tri pičke materine, probit ogradu na ulazu u bolnicu i uparkirat' lijepo k'o čo'ek! Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: