Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Započinje gradnja futurističkog nathodnika s panoramskim dizalima! [Osječka televizija]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2008. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene je samo strah bolesti koja je dosad uvijek zahvaćala ovakve projekte - lijepa maketa, izvedba katastrofalna, uz odustajanje od pola elemenata projekta. Npr., i na trgu su se ulazi u podhodnik trebali spuštati, trebao se sjajiti lijepi bijeli kamen, sa nekavom ilustracijom sunca od tamnog kamena preko cijelog trga. Dvorane su nam redom za metar prekratke, bazen nije baš dovoljan za vaterpolo, trg u doljnjem gradu se možda neće ni dovršiti, i tako redom. Nadajmo se najboljemu.

No najvažnije je kod ovog mosta da bude funkcionalan, a ne lijep. Kao što je netko napisao, da možeš biciklom, da ne traje 15 minuta, da se liftovi ne kvare, da nije 50 stupnjeva po ljeti kao u stakleniku (kad će biti pod staklom), da održavanje ne košta previše (ala STUC), da bude osvijetljen (da se ljudi ne boje po mraku), i na kraju, da barem slijedećih 30 godina ne moramo slušati o njemu. Gledati panoramu sa tog mjesta ne moramo, moramo samo prijeći preko pruge.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2008. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: › Gledati panoramu sa tog mjesta ne moramo, moramo samo prijeći preko pruge.

ne moramo... ali možemo! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2008. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: › Gledati panoramu sa tog mjesta ne moramo, moramo samo prijeći preko pruge.

ne moramo... ali možemo! Wink


Par desetaka milijuna kuna viška u budžetu, i odjednom možemo sve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2008. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bas sam htio spomenuti iznos...
Pazi to je s PDV-om skoro 15 milijuna kuna!!!
Jel to samo meni zvuci kao puno, puno previse...
Pa ne prave svemirski brod...
To je stotinjak metara natkrivenog nathodnika s dva dizala...
Ono, čelična konstrukcija i staklo... Kako to može toliko koštat?
Ne govorim da se lapa (iako, nije iskljuceno), samo bi volio da mi to netko objasni...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hihmih
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2008. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene samo zanima na koji način je arhitekt zamislio odnosno riješio zaštitu i čistoću tog stakla od silnog smoga (smrada),čađe kojeg če lokomotive ispuštati kada budu ispod mosta "parkirane",s druge strane imam dojam da je več sada smišljen način na koji če se puniti privatni đepovi novcem jer samo po sebi staklo je "izazov" mladima za razbiti ga u danima subotnjih izlazaka(primjera ima napretek, prevrnuti koševi sa smečem na promenadi i u parkovima, razbijena stakla na "modernim"tramv.stajalištima itd.) što u konačnici donosi novo trošenje našeg novca za obnovu i namirenje te štete anjima če to biti dobar poligon za muljažu(krađu) (nije bitno da "curi"bitno je da "kapa") za ova sredstva koja če biti uloženi moglo se je napraviti siguran sam puno funkcionalniji,kvalitetniji i svrsihodniji pothodnik , ali šta je tu je živimo u faličnom gradu sa lopovsko interesnom skupinom političara kojima je estetika ,funkcionalnost i logika zdravog razuma totalno strani pojam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2008. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Bas sam htio spomenuti iznos...
Pazi to je s PDV-om skoro 15 milijuna kuna!!!
Jel to samo meni zvuci kao puno, puno previse...
Pa ne prave svemirski brod...


Ne bi vjerovao koliko dođe čelična konstrukcija sa krovom za natkrivani parking - tipa onih koje imaju Getro i Metro... Malo više od 2 milje kn...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2008. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma meni je svejedno sta god napravili

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2008. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
Bas sam htio spomenuti iznos...
Pazi to je s PDV-om skoro 15 milijuna kuna!!!
Jel to samo meni zvuci kao puno, puno previse...
Pa ne prave svemirski brod...
To je stotinjak metara natkrivenog nathodnika s dva dizala...
Ono, čelična konstrukcija i staklo... Kako to može toliko koštat?
Ne govorim da se lapa (iako, nije iskljuceno), samo bi volio da mi to netko objasni...


To je jedna lijepa osječka priča o dvije građevinske firme. Svaka mora dobiti ponešto, i svi su sretni i zadovoljni. Naravno, projekti na javnom natječaju ne odnose se neovisnom građevinskom konzultantu (po mogućnosti sa drugog kontinenta) na pregled, jer bi se moglo svašta ustanoviti. Pa onda još aneks-dva, jer su se eto opet drastično promijenile cijene materijala. A ni ovi što natječaje raspisuju ne rade za kikiriki (pa da njih nema, nitko ne bi zaradio, zar ne?). Uostalom, tko smo mi da jednom veliko građevisnkom poduzetniku tumačimo da baš nije trebalo toliko betona, ili pak da je vijadukt nepotrebno dulji za 100 metara. Mi smo nitko i ništa, obični porezni obveznici, koji služimo samo za punjenje nekakvih imaginarnih proračuna, a Tone Papić i njegov debeli šef će da ga troše.

Hoću reći, welcome to građevina, posao u kojem su svi sretni! Što je to 15 milijuna za nas, naglo obogaćeni Osijek.

Uostalom, da čujem prijedloge u što bi se to bolje utrošilo, nego u par prekrasnih panoramskih liftova koji će pružati fenomenalan pogled na 10 željezničkih kolosijeka i dva moderna perona, divni hotel Mursa, par straćara na zapadu i išarani betonski zid koji prugu odvaja od malih obiteljskih kuća. Nema većeg užitka, nego sa visine gledati u sadržaj teretnih vagona, tu ugalj, tamo kamen, i šljunka se ponekad nađe. A tek buljiti u deprimirane putnike vlakova HŽ-a, koji tužni razmišljaju kako je ispred njih 5 sati vožnje do Zagreba, brzinom od c.c.a. 65 km/h, zaustavljajući se u svakoj naseobini usput?

Zaista, zdušno podupirem ovaj projekt, jer što će nama jeftini obični most, kad možemo imati skupi i komplicirani?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.04.2008. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Zuhra je napisao/la: ›
Bentena ima pravo, taj stari most je tu vec dugo vremena i ima sovju dusu, za svaku osobu koaj je barem jednom u zivotu presla preko njega ima pricu...
kako ljudi jednostavno ne shavacaju neke stvari??

Imam i ja priču, skoro sam kičmu slomila na njemu jedne zime! Vi niste normalni! Rušit' sve! Wink
AJD neko pametan!! Ma RRUUUSSSIII!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2008. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma jasno je da postojeci most treba mjenjat, to je cinjenica...
No, nikako mi nije jasna ova cijena...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.04.2008. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Ma jasno je da postojeci most treba mjenjat, to je cinjenica...
No, nikako mi nije jasna ova cijena...


Ajde, ajde, pa nije to toliko novca. Gledaj na ljude koji će zaradit na tome. Lijepo daš izvođaću 50%, a u ostalih 50% se nadju čelni lopovi grada Osijeka. Pa zar ti ne bi bilo žao da ljudi ne dobiju ništa od toga. Lijepo je kada su ljudi poduzetni i znaju kako zaraditi za kruh, alimentaciju, dijamante za ljubavnicu, novi stan, auto, vilu na moru...?

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
delboy
Offline
Ukupno postova: 64
Lokacija: na biciklu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2008. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel netko zna cijenu dvorane na jugu 2 pa da usporedimo ,cijenu mosta i dvorane.jel se sjecate prije godinu ili dvije kad se definitivno odustalo od pothodnika ispod pruge cifru su razvukli na 50 milijuna kuna za pothodnik za pisljivih 100 metara ispod zemlje . mozda su se planirali spojiti na tunel ispod la mansa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: