Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Potonula Mirna luka zauvijek ostaje gradsko ruglo?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2008. 8:22 
Naslov:  Potonula Mirna luka zauvijek ostaje gradsko ruglo?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potonuli brod-restoran “Mirna luka” do daljnjeg ostaje na dnu osječke Zimske luke, u samom gradskom središtu, doznajemo od Tomislava Cicvarića, kapetana Lučke kapetanije u Osijeku.

Iako je u jednom trenutku sve bilo spremno da se “Mirna luka” sigurno otegli iz Zimske luke, nizak je vodostaj onemogućio izlazak prema otvorenoj vodi pa se moralo čekati podizanje vodostaja Drave, a u međuvremenu se situacija ponovno zakomplicirala.

- Dok smo čekali da se vodostaj podigne dovoljno za sigurno tegljenje potonulog restorana, ponton, koji je neko vrijeme plutao, zbog oštećenja je ponovno završio na dnu, a novo vađenje komplicirano je i skupo, rekao je Cicvarić napomenuvši da brod-restoran ostaje na dnu do daljnjeg.

Kako ističe Cicvarić, sigurnost plovnih putova zadaća je Lučke kapetanije pa će tako i mjesto na kojemu je ponovno potonula “Mirna luka” biti propisno obilježeno, a plovnost Zimskom lukom neće biti dovedena u pitanje.

- Vađenje potonulog restorana trebao bi financirati vlasnik, a očito je kako nema dovoljno novca za skupo i komplicirano vađenje i tegljenje. Mi nemamo sredstva za takve zahvate koji nisu u našoj nadležnosti, a sramota je što je Zimska luka i dalje bez pravog gospodara koji bi rješavao ovakve situacije. Smatram kako bi se u rješavanje ovog problema trebali uključiti Grad i Županija jer, kako sada stvari stoje, “Mirna luka” ostaje na dnu do daljnjega i doista je pitanje kada će i kako biti uklonjena, kaže Cicvarić.

Nedavno uklonjeni metalni dijelovi s gornje razine “Mirne luke” završili su na deponiju tvrtke “Kairos”, a ostatak nekadašnjeg restorana podsjećat će na nemar vlasnika i nadležnih službi koje nikako da pronađu način za uklanjanje

Uzrok potonuća “Dore” još uvijek nepoznat?!

Mjesec dana prošlo je od potonuća Osijek-Koteksovog broda “Dora”, a uzroci potonuća i dalje nisu poznati. Kako saznajemo od Ivane Marjanović, glasnogovornice Osijek-Koteksa, nikakve službene informacije od policije još uvijek nisu primljene iako je pokrenuta istraga pa je i konkretan razlog potonuća i dalje na razini špekulacija.

- Kada dobijemo službeno izvješće i kada se utvrde razlozi potonuća, obavijestit ćemo javnost, rekla je Marjanović.

Edita Roterbauer, glasnogovornica PU osječko-baranjske, rekla je kako o tijeku istrage, kao i rezultatima, ne smije razgovarati s novinarima, već samo s vlasnikom broda kojemu će se, kada istraga bude gotova, dostaviti dokumentacija. Ništa konkretno o potonuću Dore nije nam mogao reći ni župan Krešimir Bubalo, predsjednik županijskog ekostožera. “Ne možemo ulaziti u rad policije niti “pritiskati” da ubrzaju istragu. Ekostožer je svoj posao obavio kada je “Dora” potonula, a istraga o razlozima potonuća je stvar policije”, rekao je Bubalo, dodavši kako se govorilo o neispravnim ventilima kao razlogu potonuća.


Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

Foto-kronologija:
Potonula "Mirna luka" (03.07.2007.)
Demontiranje potopljenog pontona (20.10.2007.)
Potopljeni ponton i dalje trune (02.02.2008.)

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mikro
Offline
Avatar

Ukupno postova: 500
Lokacija: Osijek VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2008. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednog dana će i ovaj naš Grad potonut kao Atlantida

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.04.2008. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mikro je napisao/la (Pogledaj post): › Jednog dana će i ovaj naš Grad potonut kao Atlantida


"...o nama će pričat ko i mi o Atlantidi, a možda i neće. A jebo nas nemamo sreće...!
Smile

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cybe
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2008. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma taj potopljeni "brod" je tek početak gradskog projekta: Osijek-grad na rijeci,ili kako su već taj projekt nazvali?! Treba zavarat turiste,pa povezati bogatu povijest grada,od turaka,do grada na rijeci,pa pokazivati vrhove jarbola što vire iz rijeke,čim oseka stigne.Hm,koje turiste?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2008. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najbolje da i županija i grad sačekaju da se otopi grenland, koji će podići razinu mora za 6 metara, a onda će valjda i drava porasti, da prekrije nesposobnost gradske uprave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2008. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja zaista ne vidim u cemu je problem.

pitanje je samo tko treba snositi troskove uklanjanja. ako je to vlasnik, neka digne kredit ... ako je to grad i nema novaca, onda neka grad digne kredit i racun ispostavi vlasniku. ako vlasnik ne plati, sud je taj koji treba utjerati dug.

na slican nacin bi rjesio i neuredjena procelja zgrada koja su postala ruglo ovog grada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deltaos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 136
Lokacija: Os i samo Os..
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2008. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

došle u osijek i ostala korumrana politička i lobistička bando, znao sam da će to tako završiti , živjela pravna država ...eee cicvaricu..to ti je bio moto kad si odbirao zanat,..''rasto sam pored dunava''..moj osijek pun ja sunca uz dravu miran i tih''..

_________________
..i opet DeltaOs.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2008. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cybe je napisao/la: ›
ma taj potopljeni "brod" je tek početak gradskog projekta: Osijek-grad na rijeci

sudeći po ovom Grad pod rijekom...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: