Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječani ovo ljeto mogu očekivati navalu komaraca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 8:11 
Naslov:  Osječani ovo ljeto mogu očekivati navalu komaraca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za razliku od prošle godine, kad su Osječani bili "pošteđeni" navale komaraca, ove bi godine stanje moglo biti drukčije jer, kako kažu u Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije, nikad se do sada nije dogodilo da su dvije godine za redom prošle bez najezde komaraca.

Po riječima Stjepana Rudana, ravnatelja županijskog Zavoda za javno zdravstvo, "teško je predvidjeti koliko će komaraca biti, jer to ne ovisi samo o pravilnu tretiranju već i o klimatskim promjenama, znači temperaturi vode i vodostaju".

Prošle godine u ovo doba temperatura vode bila je niža, kao i vodostaj Drave i Dunava koji je ovih dana u porastu. Djelatnici Zavoda prate komarce cijele godine i redovito uništavaju ličinke, od zimskog tretiranja pa tijekom cijele godine, jer ih je teže uništiti kad se pojave. Praćenje i uništavanje komaraca grad je povjerio Zavodu na petgodišnji rok, do 2010., i za to mu osigurao 44 milijuna kuna.

- Naša je obveza osigurati da broj uboda komaraca u 15 minuta bude do 15 uboda, a naš rad nadzire osječki Odjel za biologiju. Na žalost, praćenje i tretiranje se odnosi samo na Osijek i okolicu, a ne na cijelu Osječko-baranjsku županiju. To znači da će se, ako ove godine bude veća navala komaraca, u program morati uključiti i Županija, kazao je Rudan.

Prije dvije godine, kad je bila velika navala komaraca i čak četiri generacije "na pojedinim mjestima gdje se mjere ubodi komaraca uz vodu, bilo je i do 400 uboda u 15 minuta".

Problem je i blizina Kopačkog rita, gdje se komarci zbog zaštićena dijela prirode ne uništavaju, a i zbog miniranosti prostora, te samo manji dio Kopačkog rita zaprašujemo iz zraka biološkim sredstvima, rekao je Rudan. (Hina)

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2008. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa to je divna vijest! Baš se veselim opet tim živčanim šetnjama! Very Happy

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema ništa ljepše nego kad pokušavaš zaspati a u blizini uha čuješp onaj predivan visoki ton zujećeg komarca... od toga mi je jedino draže kad ustanem i upalim svjetlo a beštije nigdje u sobi!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2008. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
nema ništa ljepše nego kad pokušavaš zaspati a u blizini uha čuješp onaj predivan visoki ton zujećeg komarca... od toga mi je jedino draže kad ustanem i upalim svjetlo a beštije nigdje u sobi!


osijek031.com smile

istina! istina! zato ga lijepo pustim da mi se napije krvi pa me pusti na miru da se naspavam. a jebi ga, ne možeš protiv jačeg od sebe! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako se bude dovoljno špricalo i na pravim mjestima mislim da ne bi trebalo biti problema, i prošle godine se ja mislim vikalo a upomoć biće komaraca pa ja cijelo ljeto ak sam vidio 2 u gradu, kažem ako na vrijeme i na pravim mjestima budu dobro odradili i prevenciju a kasnije i špricanje neće biti problema

a što se tiče gamadi u sobi ja ne ležem spavat dok ne potamanim sve u sobi što je živo osim mene naravno osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predivno..nema sta..ali moze se to i sprijeciti bas kao i sto monstrum kaze,al nekako sumnjam da hoce..zivi bili pa vidjeli

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_tenjac_
Offline
Ukupno postova: 406
Lokacija: Tenja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zato ja često krečim...kad spavam naživcira me i onda se ustanem i nelegnem spavat dok ga nevidim a kad ga vidim...hehe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2008. 12:19 
Naslov:  Re: Osječani ovo ljeto mogu očekivati navalu komaraca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim kako bi svi trebali u trgovinu otići kupiti "Sanju" i da vidiš kako više ne bi bilo komaraca... Twisted Evil :




P.S. Pogledati cijeli video...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2008. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok se grad redovno zamagljivao iz zraka komaraca nije bilo ... onda su dosli zeleni i sve sjebali

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2008. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predivni zeleni
okolo furaju kožne cipele i puše cigarete na prijepodnejvnoj kavici

a jedino čeg su se sjetili je bilo zabrana zaprašivanja iz zraka
wtf

zapraše se ulice ali dvorišta.....
ljudi moraju otvarati ulazne kapije da bi išta od toga otrova stiglo unutra

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2008. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za informaciju sugrađanima i odgovornima u svezi komaraca. Avionima se komarci zamagljuju ili orošavaju, nikada se ne praše, to je potpuno krivi termin jer se u avionski kemijski rezervoar sipa smjesa nafte i insekticida te na kraju produženog auspuha uz određenu temperaturu nastaje magla, prah nikako. Orošavanje je drugi vid istog cilja, s tim da umjesto magle posebnom napravom na avionu nastaju sitne čestice koje stručno nazivamo orošavanje. Ovo je točno i znam to je sam godinama radio taj posao. Efekat avionom i zemaljskom mehanizacijom je neuporedivo u korist aviona.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2008. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dim je napisao/la: › Za informaciju sugrađanima i odgovornima u svezi komaraca. Avionima se komarci zamagljuju ili orošavaju, nikada se ne praše, to je potpuno krivi termin jer se u avionski kemijski rezervoar sipa smjesa nafte i insekticida te na kraju produženog auspuha uz određenu temperaturu nastaje magla, prah nikako. Orošavanje je drugi vid istog cilja, s tim da umjesto magle posebnom napravom na avionu nastaju sitne čestice koje stručno nazivamo orošavanje. Ovo je točno i znam to je sam godinama radio taj posao. Efekat avionom i zemaljskom mehanizacijom je neuporedivo u korist aviona.
dim je napisao/la: ›
Za informaciju sugrađanima i odgovornima u svezi komaraca. Avionima se komarci zamagljuju ili orošavaju, nikada se ne praše, to je potpuno krivi termin jer se u avionski kemijski rezervoar sipa smjesa nafte i insekticida te na kraju produženog auspuha uz određenu temperaturu nastaje magla, prah nikako. Orošavanje je drugi vid istog cilja, s tim da umjesto magle posebnom napravom na avionu nastaju sitne čestice koje stručno nazivamo orošavanje. Ovo je točno i znam to je sam godinama radio taj posao. Efekat avionom i zemaljskom mehanizacijom je neuporedivo u korist aviona.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2008. 7:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma neka sam luda i neka sam iz Osijeka...neka naših komaraca... pa mi smo i tako poznati mazohisti...Šta je to tek dva, tri mjeseca mlaćenja i udaranja po cijelom tijelu...Tko se može pohvaliti sa toliko Indigo djece i odraslih, ne kužiš ni tko je murjak...svi isti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
heart3
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2381
Lokacija: to se i ja pitam...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2008. 8:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odlične vijesti...več sad se veselim tome Very Happy

_________________
...Da te bar mogu probuditi
Kavu ti skuhati
U krevet donijeti
Pa te poljubiti
Al' toga nema i ne postoji...

http://www.last.fm/user/enyojthesilence
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2008. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

boli me što rade s njima samo nek ih potamane iz zraka
a ne da se vozikaju onim glupim autićima

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: