Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U KB Osijek pacijenti na pretrage čekaju mjesecima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2008. 8:41 
Naslov:  U KB Osijek pacijenti na pretrage čekaju mjesecima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako građani koji imaju minimalna primanja godišnje za zdravstveno osiguranje izdvajaju čak osam tisuća kuna, a oni koji su prijavljeni na prosječnu hrvatsku plaću i koju tisuću više, većinu dijagnostičkih pretraga u osječkoj Kliničkoj bolnici čekaju i nekoliko mjeseci.

Privatnici su brzi

Pacijenti koji zbog zdravstvenog stanja ne mogu dočekati pretrage u bolnici, nerijetko posjećuju privatne poliklinike za dijagnostiku u kojima, primjerice za ultrazvuk srca, magnetsku rezonanciju, CT-a glave, izdvajaju i više stotina kuna, ali čekanja nema.

Zbog ubrzanog rada srca i čestih vrtoglavica mnogi građani traže pretrage u bolnici, koje nakon hitnog pregleda čekaju nekoliko tjedana ili čak mjeseci. Čitateljica M. S. (podaci u redakciji) na ultrazvuk je srca nakon pregleda naručena tek za tri mjeseca. Pita se što joj preostaje neko platiti pregled negdje drugdje, jer ju je strah za zdravlje.

– Ako se netko javi s velikim bolovima, isti dan ide na pregled, a za dodatne dijagnostičke pretrage čeka se do mjesec dana. Mislim da zadovoljavamo te uvjete i da bi pacijenti trebali biti zadovoljni – rekao nam je dr. Aleksandar Včev, predstojnik Klinike za internu medicinu.

Od ožujka do listopada

Najveće liste čekanja u KBO-u su na Odjelu za ortopediju, na kojem se za endoprotezu kuka i koljena čeka i do godinu dana, dok na neurologiji za elektromioneurografiju (EMNG), analizu električne aktivnosti mišića i perifernih živaca, čeka 416 pacijenata. Pacijent naručen za taj pregled u ožujku ove godine, dolazi na red tek u listopadu.

Nestrpljivi i zabrinuti za svoje zdravlje posjetit će jednu od privatnih poliklinika, a u najpoznatijoj u nas za ultratvuk srca platit će 400 kuna, CT glave 700, EEG 250 kuna. Najskuplja je magnetska rezonancija - 1600 kuna.

– Većinu pretraga obavljamo svaki dan. Osobe koje se naručuju, samo moraju dobiti slobodan termin i u roku od nekoliko dana obave što trebaju – kaže glavna sestra Poliklinike Sunce Ljuba Vojnović.

Autorica: Karolina Herega/Vecernji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
scorpione
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2008. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na ortopediji ništa neeće radizi bez magnetne rezonancije.Ali naručuju za pregled 15. u mjesecu za sledeća dva mjeseca.dakle to lako može ispast i tri mjeseca od uputnice do snimanja.nazvao sam i sunce gdije su mi rekli da mogu doći za prekosutra ali uz 1800kn!
Zašto ja plaćam zdravstvo?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2008. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

scorpione je napisao/la (Pogledaj post): › ...Zašto ja plaćam zdravstvo?


da bi punio budžet koji će onda oni koji su na vlasti iskoristit za podmirenje svojih plaća koje su poveće pa se lijepo mogu otić liječit van lijepe naše, eto zašto

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
scorpione
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2008. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi se tome sprdamo,ali lega,kada to tebi zatreba...
idi u VU ili SB vjeruj mi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2008. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KBO ima odjele koji rade van svih mogućnosti, vrlo korektno.
Nemogućnost obavljanja određenih pretraga dolazi i zbog slabe nedostatne opreme ne samo za grad već se pjačava pritisak dolazećih pacijenata u KBO iz okolnih mjesta jer te iste ne mogu obaviti. Dakle OPĆI hao u zdravstvu koji najviše pogađa građane sa nižim statusom jer oni koji si mogu priuštiti odu u neku privatnu kliniku i obave što trebaju...
Čula sam i doživjela šutanje na pojedinim odjelima...kao ne možete sada, a rdno vrijeme još traje...dođite drugi dan...a uputnica pod Hitno...Tako da ostaju jedino one nesretne Knjige žalbi pa lijepo...hm datu, odjel, sekica...doktor...što ..kako...zašto..ako je to i ola mala satisfakcija sa kojom možeš otići iz bolnice ne obavljenog pregleda jer tamo nisi došao iz puke sreće i zadovoljstva...posebno ljudi iz okolnih mjesta.
Iako u cjelini mislim da KBO dobro radi u odnosu na uvjete koje ima...posebno psihijatrija...strašno...ona baraka...ajmeee ...koji prostor za pojačanu depresiju...da ne nabrajam ima jošš...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2008. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trebalo je bližnjim mojima i sprdam se na to zato jer mi to jedino ostaje jer je to toliko otužno da postaje histerično smiješno, naime mater moja je trebala oči operirat, čekanje u zg je više od god dana, sb oko pola godine, u osijeku ni za živu glavu to radit, djedu su mom oštetili leću, izgubio je vid na oko, baka je dobila infekciju koju je pola godine vucarala, skoro je i ona izgubila oko, zato sam ja lijepo majku pod ruku, auto i u vinkovce, ujak mora kukove operirat čekao je pola godine na slikanje, da je nešto ozbiljnije vjerovatno bi umro, e zato se sprdam, mi uplaćivanjem zdravstvenog osiguranja punimo državni proračun, iz državnog proračuna se izdvajaju sredstva za zdravstvo i između ostalog plaće za vladajuće plemstvo, plaće su im velike i oni su u mogućnosti otić van države po privatnim klinikama liječit sebe i bližnje dok većina ljudi čeka po pola godine na preglede, i kako da se ne smijem na to Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Smokvica
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: Kenjac
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.04.2008. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

scorpione je napisao/la (Pogledaj post): › na ortopediji ništa neeće radizi bez magnetne rezonancije.Ali naručuju za pregled 15. u mjesecu za sledeća dva mjeseca.dakle to lako može ispast i tri mjeseca od uputnice do snimanja.nazvao sam i sunce gdije su mi rekli da mogu doći za prekosutra ali uz 1800kn!
Zašto ja plaćam zdravstvo?


a jako ga puno i plaćaš u pičku m.... odi u švabiju na mr paš vidit kako će te oderat...zdravstvo je još i u redu s obzirom koliko se na nj odvaja....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2008. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa u Švabiji su i veće plaće. Ne može si svatko tko ima 4000 kn plaću ili manju pruštiti 1800 kn za neke pretrage.
Inače, do sad nisam imala loših iskustava u KBO. Najduže sam čelaka mjesec dana na pretragu kao što je zakonom propisano (negdje sam to čula). Doduše, ja nisam išla na pretrage koje se spominju u članku.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2008. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smokvica je napisao/la: ›
scorpione je napisao/la (Pogledaj post): › na ortopediji ništa neeće radizi bez magnetne rezonancije.Ali naručuju za pregled 15. u mjesecu za sledeća dva mjeseca.dakle to lako može ispast i tri mjeseca od uputnice do snimanja.nazvao sam i sunce gdije su mi rekli da mogu doći za prekosutra ali uz 1800kn!
Zašto ja plaćam zdravstvo?


a jako ga puno i plaćaš u pičku m.... odi u švabiju na mr paš vidit kako će te oderat...zdravstvo je još i u redu s obzirom koliko se na nj odvaja....

Totalno si u krivu! U švabiji ne uzimaju ništa više nego kod nas novaca. I tamo se uzima neki postotak od plaće. A tamo svaka najnormalnija liječnička praksa (čitaj:ambulanta) ima ultrazvuk, vađenje krvi i ostale manje zahtjevne preglede. A za ostale prglede ne čekaš dulje od 3-4 dana u bolnici.
Koliko novaca kod nas uzimaju to je sramota šta oni rade.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruger
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 07.04.2008. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
Smokvica je napisao/la: ›
scorpione je napisao/la (Pogledaj post): › na ortopediji ništa neeće radizi bez magnetne rezonancije.Ali naručuju za pregled 15. u mjesecu za sledeća dva mjeseca.dakle to lako može ispast i tri mjeseca od uputnice do snimanja.nazvao sam i sunce gdije su mi rekli da mogu doći za prekosutra ali uz 1800kn!
Zašto ja plaćam zdravstvo?


a jako ga puno i plaćaš u pičku m.... odi u švabiju na mr paš vidit kako će te oderat...zdravstvo je još i u redu s obzirom koliko se na nj odvaja....

Totalno si u krivu! U švabiji ne uzimaju ništa više nego kod nas novaca. I tamo se uzima neki postotak od plaće. A tamo svaka najnormalnija liječnička praksa (čitaj:ambulanta) ima ultrazvuk, vađenje krvi i ostale manje zahtjevne preglede. A za ostale prglede ne čekaš dulje od 3-4 dana u bolnici.
Koliko novaca kod nas uzimaju to je sramota šta oni rade.



Ma u bolnicu ni ne ulazim ako nisam prije toga nazvao barem 2 različite štele.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2008. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Komplicirano pitanje, to zdravstvo. Treba odgovoriti na mnoga pitanja.

Zašto se kod nas čeka na magnetsku 6 mjeseci, a u europskim državama "6 minuta", iako imamo jednak broj aparata po broju stanovnika? Koliki je višak pomoćnog i tehničkog osoblja po bolnicama, iako svaki ravnatelj zapošljava nove? I tako u nedogled.

Inače, netko je dobro primjetio da u Njemačkoj primarna zdravstvena zaštita ima većinu aparata potrebnih za redovnu dijagnostiku. I tu je već dio problema riješen - kod nas su liječnici opće prakse tek od nedavno specijalisti, nemaju adekvatne ambulante, nedostaje ih na stotine (u skoro svakom selu redovito je raspisan natječaj, nitko se ne javlja), te su zapravo obični prepisivači lijekova i uputnica. Ne služe za ništa.

Potom, s obzirom da ljude u zdravstvu baš briga za novce, pretrage se određuju bez veze i povoda. Na 100 redovnih pacijenata barem se 50 pregleda preko veze. Većina aparata, recimo magnetska, neiskorištena je! I to iz jednostavnog razloga, ne radi cijeli dan, već do tri, a i da žele raditi cijeli dan ne bi bilo liječnika da na njoj rade. Generalno nedostaje barem 1000 liječnika specijalista, a specijalizacije se odobravaju u mizernom broju. Plaće su preniske u odnosu na susjedne zapadne zemlje, što će u konačnici rezultirati još većim manjkom liječnika, ako se ne promijeni.

Na čelnim mjestima bolnica mijenjaju se podobni nesposobnjakovići, redom stranački članovi. Politički sukobi su se prenijeli među bolničke zidove, te je atmosfera postala katastrofalna. Šefovi bolnica ekonomski i financijski potpuno su neobrazovani, a redovno su i korumpirani, pa stvaraju milijunske gubitke.

Imamo ogroman broj bolnica, od kojih barem pola treba zatvoriti. Primjerice, sve bolnice u Našicama, Požegi, Sl. Brodu, Vinkovcima, Vukovaru, i tko zna gdje nisu potrebne, ionako se za svaki ozbiljniji zahvat ljudi transportiraju u Zagreb i Osijek.

I što napravi hrvatska Vlada u situaciji pret-kolapsa zdravstva? Na mjesto ministra financija postavi polupismenog brđanina iz Gospića Milinovića, koji se još donedavno vezivao lancima ispred sudova. Čovjek ne zna sastaviti 3 suvisle rečenice zaredom, a trebao bi reformirati zdravstvo? Ili iza njega vječni "izgubljeni sin" Andrija Hebrang, zasigurno najantipatičniji političar u Hrvatskoj, koji se više bavi Haškim sudom nego zdravstvom, no stigao je sinu otvoriti firmu - zastupništvo za medecinsku opremu iz Japana.

To je paradoks Hrvatske. Opstane Vlada koja na najvažnijim mjestima ima najnesposobnije ljude, kao što su Milinović i Lovrin u pravosuđu.

No upravo nam je onako, kako smo samo htjeli (birali). Kad primitivna babetina mora čekati 6 mjeseci za preglede koji joj stalno trebaju, a nema ni kune da bi platila privatno, jer joj je mirovina smiješna, nek se ide moliti dragom Bogu u Crkvu, gdje će joj svećenik savjetovati da glasa za Hdz jer to odgovara Crkvi, neovisno o tome što zbog istog tog Hdz-a ima smiješnu mirovinu i čeka mjesecima na pregled. Svakom po zasluzi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2008. 0:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je Felt reci ti njima. Ti si ipak i Nixona sjebo...Smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2008. 22:12 
Naslov:  Re: U KB Osijek pacijenti na pretrage čekaju mjesecima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onaj tko rece da MRI dijagnostika radi do 15h, neka se ponovo raspita. A to da lijecnika nedostaje, to je itekako istina, kao i samih aparata. Svakim danom ima sve vise ambulanti, a specijalista isti broj, cemu mozemo zahvaliti onima "gore".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2008. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su bili najjači slučajevi pokidanih uređaja, ali akd s epokaže plava kuverta... evo odmah si na redu i još dobiješ pravu tursku kahvicu

kad moraš šušnuti euriće da ti njeguju bolesnika

kad nema nekih lijekova itd...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
scorpione
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2008. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav ortopediji u OS!Mene više nećete vidjet.
Od pregleda do operacije TRI MJESECA (KB Osijek)
Od pregleda do operacije DVA TJEDNA,ali u VU!!!!
Pregled kod fizijatra ZA MJESEC DANA (Bizovac)
Pregled kod fizijatra SUTRA ali u VK!!!!
Rehabilitacija za MJESEC-DVA.
Rehabilitacija za TRI DANA, ali u VU!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: