Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Povjerenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2008. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao što rekoh - ni sebi ne vjerujem slijepo...

no, imam povjerenja u druge, gubim ga tek kad me netko zajebe...možda naivno, ali nije Ivica kriv što me Perica jednom nekada zajebao pa da treba ispaštati za njegove grijehe...

a nema smisla kriviti druge - ako su nas zajebali, sami smo krivi što smo to dupustili/dopuštali

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2008. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a nema smisla kriviti druge - ako su nas zajebali, sami smo krivi što smo to dupustili/dopuštali[/quote]

Upravo tako,koliko god svi tvrdili da smo jaki ponekad zažmirimo pred stvarima za koje smo svjesni da se događaju,ali iz nekih razloga ne želimo vjerovati u to.Da li je taj razlog ljubav, strah od toga što će se dogoditi ako počnemo kopati i zavirimo duboko ispod površine,ovsi od osobe do osobe. Svatko sam odlučuje kome će i kada vjerovati,ali isto tako kada će reći STOP kada uvidi da nešto ne štima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2008. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): › Svatko sam odlučuje kome će i kada vjerovati,ali isto tako kada će reći STOP kada uvidi da nešto ne štima


sama si sebi dala odgovor na svoje pitanje... Wink

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2008. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao komentar, sitat iz jednog meni dragog filma: Trust everyone, just don't trust the Devil inside them.... Još kad bih se mogao toga i pridržavati.... Rolling Eyes

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.04.2008. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja vjerujem dok se to povjerenje jednom ne prokocka

nakon toga - game over

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2008. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › ja vjerujem dok se to povjerenje jednom ne prokocka

nakon toga - game over


Super je kako si to kategoričko posložio,treba imat čvrst stav za takvo razmišljanje,pozitivno u svakom slučaju. Zanima me što bi ostali forumaši radili da shvate da ih je partner/ica iznevjerio/la? Nije bito o kakvoj je vrsti prokockanog povjerenja riječ, bilo mainpulacija,laž,nevjera ili slično. Biste li odmah prekinuli taj odnos ili bi ipak postojalo ono a šta ako...možda da si damo još jednu šansu i slično!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2008. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la: › Biste li odmah prekinuli taj odnos ili bi ipak postojalo ono a šta ako...možda da si damo još jednu šansu i slično!?


Zasto davati nekome sansu da od mene opet napravi idiota?!

Povjerenje nije nesto sto mozemo kontrolirati, to nije iznutra proizvedena emocija, vec posljedica okolnosti.

Kad se otvoreno i iskreno ulazi u vezu s nekim (i taj netko s nama), onda je jasno da obostrano povjerenje postoji, jer bi nepostojanje povjerenja u tom slucaju kocilo razvijanje mutual emocija.

Kad netko "prokocka povjerenje", onda taj netko vise ne gaji emocije prema osobi kod koje je povjerenje izgubila, a nitko racionalan ne zeli biti u vezi s osobom koja ne uzvraca emocije. Dakle, u tom slucaju uopce nije u pitanju povjerenje kao povjerenje, vec obostrane emocije i uvazavanje.

Lose je kad zaljubljenost s jedne strane oslijepi svog domadara i od njega napravi sugestibilnu ovcu. Tada se javljaju ovakve dvojbe o oprastanju i slicne idiotarije.

Jedan je zivot, steta ga je potrositi na ljude i situacije u kojima se ne osjecamo sretno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2008. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zasto davati nekome sansu da od mene opet napravi idiota?!

Razumijem ovakvu reakciju,samo sam se iznenadila koliko ima ljudi koji bi prešli preko toga i kao pokušali još jednom i slične fore. Ja ne znam kako bih mogla mirno spavati da znam da da sam opet takvu osobu pustila i svoj život,koja bi me paranoja oderala da ni ne pomišljam!!A ima ih koji ne nađu snage za prekid pa radije progutaju ponos i trpe i dalje. Sistem ono, znam da me mulja i sve to, al opet je moj i uvijek mi se vrati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2008. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›

Povjerenje nije nesto sto mozemo kontrolirati, to nije iznutra proizvedena emocija, vec posljedica okolnosti.

Kad se otvoreno i iskreno ulazi u vezu s nekim (i taj netko s nama), onda je jasno da obostrano povjerenje postoji, jer bi nepostojanje povjerenja u tom slucaju kocilo razvijanje mutual emocija.

Kad netko "prokocka povjerenje", onda taj netko vise ne gaji emocije prema osobi kod koje je povjerenje izgubila, a nitko racionalan ne zeli biti u vezi s osobom koja ne uzvraca emocije. Dakle, u tom slucaju uopce nije u pitanju povjerenje kao povjerenje, vec obostrane emocije i uvazavanje.

Lose je kad zaljubljenost s jedne strane oslijepi svog domadara i od njega napravi sugestibilnu ovcu. Tada se javljaju ovakve dvojbe o oprastanju i slicne idiotarije.

Jedan je zivot, steta ga je potrositi na ljude i situacije u kojima se ne osjecamo sretno.


Bravo Bravo Bravo Bravo

ja samo imam osjećaj da se ovdje i opet radi o prevari...
ima puno gorih stvari od prevare...to je najmanji problem...po tko zna koji puta ponavljam da je prevara poljedica, a ne uzrok (osim kod onih lljudi/žena kojima je to "u krvi", ali od takvih me prevara ne biti niti boljela, koliko od onih drugih...

nitko nikoga ne posjeduje, nitko nikome ne pripada
svatko radi sa svojim životom ono što želi, a druga strana to prihvaća onako kako zna i umije

a sad, da svatko ima svoje razloge zašto nekome (ne) oprašta i (ne) daje drugu
šansu - ima, nismo mi tu da to sudimo, a ne daj, Bože, osuđujemo

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2008. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja samo imam osjećaj da se ovdje i opet radi o prevari...
ima puno gorih stvari od prevare...to je najmanji problem...po tko zna koji puta ponavljam da je prevara poljedica, a ne uzrok

Zanimljivo mi je ovo tvoje razmišljanje da je prevara posljedica,a ne uzrok.Možeš to malo pojasniti, nisam sigurna da sam baš dobro shvatila

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2008. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako se radi o, ajmo uvjetno reći, "normalnoj" vezi...veza se razvija, ima svoje uspone i padove...nekada dobijamo iz nje ono što želimo/trebamo/očekujemo, a nekada ne...nekada dolazi do konflikta, nesporazuma i koječega drugoga...
ukoliko se to ne riješava, postajemo nezadovoljni u vezi...i tada može doći do prevare...ona je samo posljedica lošeg stanja veze (ili lošeg osjećaja jedne osobe u vezi)...

to ne znači da ja to opravdavam i da kažem da je prevariti ok, postoji razlog - opravdan ili neopravdan, to je već druga stvar...

neki ne bi prevarili nikada, neki možda, neki to stalno rade...

samo, kod onih koji to stalno rade, kod njih je neka druga priča - potreba za dokazivanjem, nebriga, nije im stalo, ne vole te...

nadam se da sam ti bar malo pojasnila...
veza je interakcija dvoje (najčešće Wink ) ljudi s uzročno-posljedičnim vezama...

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2008. 4:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jedan je zivot, steta ga je potrositi na ljude i situacije u kojima se ne osjecamo sretno.


osijek031.com smile Ti si moj idol!

Meni su te situacije i međuljudski odnosi uvijek previše rastezljivi, varijabilni, ne možeš procijeniti uvijek situaciju, to se sve toliko razlikuje od osobe do osobe i okolnosti, a ja se pokušavam ne zamarati time. Ja osobno uvijek idem prema svakome sa jednim povjerenjem, ne zamaram se unaprijed što bi bilo kad bi bilo, a kako vrijeme odmiče, stvari se kristaliziraju. Postoje ljudi od kojih i ne očekujem bogzna što, pa me takvi ne mogu ni previše razočarati, a bilo je i takvih kojima sam vjerovala od samog početka i tako je i ostalo. S vremenom sam nadošla na to, da ne treba previše razmišljati, planirati, očekivati, samo se opustiti i uživati, dok ide ide. Ako ne valja, kako kaže Mungos, ne vrijedi trošiti vrijeme na ljude koji nas čine nesretnima i nezadovoljnima na bilo koji način. Vjeruj mi, koliko god to bilo teško, ništa ne gubiš kad od takvih ljudi jednostavno digneš ruke.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.04.2008. 6:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MacaPapucharica je napisao/la: ›
postoji razlika između pojmova "slijepo vjerovati" i "bezuvjetno vjerovati"...kao što i "oprez" ne znači automatski nepovjerenje

E baš tako! Oprezni smo uglavnom zbog nekih prošlih iskustava, obično negativnih..
Ja ću, recimo, uvijek i svakome bezuvjetno vjerovati, prijatelju ili partneru, ali jednom za..j..eb..eš.. E onda si na..j..ebo, neću ti vjerovati više nikada, i mi smo svoju komunikaciju završili zauvijek!
Slažem se da treba postojati ona doza zdrave ljubomore.. to je ipak znak da ti je stalo do te osobe.. ali kad to preraste u nekakvo kompulzivno ponašanje, tipa mahnitog zivkanja, provjeravanja s kim si i gdje si itd.. to je i više nego očiti znak da u vezi ne postoji povjerenje, a onda.. Hebiga, pa šta je veza bez povjerenja? Ništa!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eldiablo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 713
Lokacija: so high
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2008. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy Very Happy Very Happy Volio bih da mi netko pametan objasni razliku izmedju vjerovanja - slijepog vjerovanja i bezuvjetnog vjerovanja - jer meni to nekako glupo zvuci, a kad si izanaliziriam cak malo..... Very Happy Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deer_hunter
Offline
Avatar

Ukupno postova: 478
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.04.2008. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bondgirl je napisao/la: ›
Evo jednog pitanjca za sve one koji su u duljoj vezi ili su imali iskustva sa sličnima: koliko vam je trebalo da počnete vjerovati partneru i što se dogodi kada jednom ostvarite to povjerenje s obje strane?


moje bogato iskustvo govori: nikad ne vjeruj nikom i ne govori nikom sve, jer te svatko, ali svatko može zajebat, jer i ti možeš zajebat svakoga, ako si imalo svjestan svoje ljudskosti osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: