Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek uljepšava 130.000 sadnica proljetnica

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2008. 14:10 
Naslov:  Osijek uljepšava 130.000 sadnica proljetnica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovoga proljeća javne površine u Osijeku uljepšava oko 130.000 sadnica proljetnica i trajnica. Lani su se travnjaci uz raskrižja u većim naseljima ponovili u cvjetne gredice, osječka promenada s obje dravske obale zasjala je očišćenim betonskim žardinijerama u koje su posađene mladice mini drveća i raznobojnoga cvijeća, dok ove godine radnici Unikomovog “Zelenila” još uvijek marljivo dopunjuju gredice u kojima nedostaje cvijetak zato što se nije ukorijenio ili je namjerno iščupan.
Također, planira se veliko čišćenje javnih površina od deponija i druge akcije.

- Sadnice cvijeća posađene su na 151 lokaciji u gradu, a među najvećim cvjetnim gredicama je nova ispred ZOO-hotela, koja je uređena na 4.500 četvornih metara. Uskoro će na Preradovićevom šetalištu procvjetati vrsta tulipana “pinocchio”. Riječ je o 2.000 crnih tulipana sa žućkastom nijansom čije su lukovice posađene na više lokacija jer će nova boja osvježiti već viđen cvjetni kolorit, kaže Miroslav Doležal, Unikomov direktor.

Svojevrsne cvjetne simfonije narcisa, jaglaca, tulipana, maćuhica uz šetnice unose na gradske površine proljetni ugođaj obojen cvjetnim rondelama i gredicama u širem središtu grada. Među ljepšim cvjetnim prizorima su oni uz fontane i vodoskoke na kružnim tokovima, cvjetne aleje u Parku kralja Držislava, šarene rondele od tulipana i maćuhica, primjerice kakva je na uglu Školske i Radićeve ulice, ili gredice proljetnica i uređeni ružičnjak na Trgu slobode.

Unikom uz cvjetno uređenje priprema veliko proljetno čišćenje Osijeka. Stevo Anetić najavljuje kako će od 1. travnja “unikomovci” u noćnoj smjeni prati i čistiti ulice strojevima i ručno, a velikim spremanjem grada uklonit će divlje deponije.

- Pripremamo plan postavljanja velikih kontejnera u gradske četvrti i mjesne odbore kako bismo u travnju proveli proljetnu akciju skupljanja glomaznoga otpada, kao što je lani učinjeno. U Osijeku imamo 88 ekootoka na različitim lokacija, koje ćemo, u dogovoru s Gradom, na nekim mjestima ukinuti i postaviti drugdje. Ekootoci će biti uređeni i sanirana oštećenja ograda i postolja. Krajem travnja ili početkom svibnja počet će akcija pranja kontejnera za odlaganje kućnoga otpada
, najavljuje Stevo Anetić.

Autorica: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2008. 14:15 
Naslov:  Re: Osijek uljepšava 130.000 sadnica proljetnica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas ću poći u šetnju. Dvorište mi naprosto vapi za novim sadnicama Smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Avi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 204
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2008. 17:32 
Naslov:  Re: Osijek uljepšava 130.000 sadnica proljetnica
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ahhh, veri najs. Jos samo da ih neuniste neki mrzitelji prirode.
I ja bih mogla u šetnju i na sladoled. XD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2008. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Avi je napisao/la: ›
Ahhh, veri najs. Jos samo da ih neuniste neki mrzitelji prirode.


vidjet ces poslije vikenda...

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marrai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1127
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2008. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja svoju oazu uređujem već danima,i naprosto uživam u sadnji proljetnica:) Puna sam ideja pa ako nekome zatreba,samo zovite,hehe.Grad nam je divan samo ga trebamo čuvati,evo danas sam se oduševila ugledavši malo jezerce koje su napravili ispred emezzete,skladno uređeno u kamenjaru sa zelenilom,predivno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2008. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad nam baš trenutno i nije tako divan...nije mi jasno ovo silno pilenje drveća...zašto je odjednom ogoljen gotovo cijeli gad...
Razumijem da se treba vršiti obnova mladnim sadnicama...ali neki tijekom...ovo ja ne kontam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: