Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Galija odšlepana na tehnički pregled u Apatin

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2008. 13:19 
Naslov:  Galija odšlepana na tehnički pregled u Apatin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Gdje je “Galija”, brod-restoran usidren uz obalu Drave nedaleko od Bijele lađe? - pitali su se građani koji su jučer primijetili da broda nema. Na mjestu gdje je inače usidrena “Galija” ostale su samo prilazne stepenice i oprema za privezivanje. Nakon nedavnog potonuća “Dore” kod Pampasa, krenule su priče i da je i Galija potonula, no, doznajemo, glasine ipak nisu istinite.

- U jutrošnjoj šetnji primijetio sam prazninu na mjestu gdje je inače privezan brod-restoran. Kako živim na Gornjodravskoj obali, nedaleko od mjesta gdje se “Galija” privezuje, zanima me što se dogodilo, imam li razloga za zabrinutost i je li brod oštećen - kaže Osječanin Željko.

No, razloga za brigu nema jer je brod neoštećen. Od Đurike Vukovića, vlasnika “Galije”, doznajemo da je brod odšlepan na redovni tehnički pregled.

- Svakih pet godina brod mora ići na pregled kako bi se provjerilo opće stanje, izmjerila debljina oplata i utvrdilo je li brod siguran. Trenutno je u Apatinu u suhom doku, a na šlepanje, koje traje pet-šest sati, krenuo je u utorak navečer. Ne očekujemo nikakve probleme jer je brod u dobrom stanju pa je ovaj pregled samo stvar formalnosti. Za svaki slučaj, pregledat će ga i stručnjaci iz Zagreba
- rekao je Đurika Vuković, vlasnik “Galije”.

Povratak broda u Osijek očekuje se u subotu, najkasnije u ponedjeljak, a početkom idućeg tjedna restoran “Galija” nastavit će rad.


Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Zal Kopp

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: